путін вже воює з НАТО — The Times
Московія проводить кампанію саботажу і залякування по всій Європі.
Заборона адміністрації Байдена на використання американської зброї великої дальності для завдання ударів по ракетних базах і аеродромах в глибині росії прирікає Україну на війну на виснаження. Але росія також веде майже неконтрольовану кампанію саботажу і залякування в країнах НАТО, на яку Альянс намагається реагувати.
Про це йдеться у матеріалі The Times.
Гірше того, насувається американський ізоляціонізм, прикладом якого є вибір Дональда Трампа Джей Ді Венса на посаду віцепрезидента, що означає, що навіть здатність НАТО виконувати своє основне завдання — захищати власну територію — знаходиться під питанням. Найбільш вразливим місцем є територія шириною всього 64 км, яка з'єднує Сувалки в Польщі й Алітус в Литві. На південному сході знаходиться Білорусь, де Кремль нещодавно провів ядерні навчання.
Цього місяця китайські війська також провели там навчання, підкреслюючи зростаючу присутність Пекіна в Європі, зазначає Едвард Лукас, письменник й консультант, що спеціалізується на питаннях європейської та трансатлантичної безпеки.
На північному заході знаходиться Калінінград, російський військовий бастіон, де розміщені ядерні ракети «Іскандер», здатні досягти Берліна. Якщо росія захопить цю територію, країни Балтії будуть відрізані від Європи, а Захід буде змушений вибирати між тотальною війною і капітуляцією, вважає автор.
«Вторгнення в Україну вже поширилося на території країн НАТО. російські безпілотники впали на румунську територію, а Москва погрожувала збити французький літак-розвідник. Балтійська повітряна поліція НАТО перехоплювала російські військові літаки понад 300 разів лише у 2023 році. Російські ракети двічі перетинали повітряний простір Польщі, прямуючи до цілей в Україні. росія проводить кібератаки та дезінформаційні кампанії. Постійною проблемою є російське глушіння GPS», — повідомляє Лукас.
Ще одним фронтом у цій війні є використання міграції як зброї: переправлення біженців, шукачів притулку та потенційних економічних мігрантів через кордони країн ЄС. росія вперше випробувала цю тактику у 2015 році й відтоді використовує її час від часу.
«Нова хвиля російської гібридної війни — тероризм — прокотилася по всій Європі. Найбільш тривожним прикладом є змова з метою вбивства керівників європейської оборонної промисловості, в тому числі виконавчого директора німецького збройового гіганта Rheinmetall», — додає Лукас.