Рада Європи ініціює санкційну процедуру проти Туреччини

ПОЛІТИКА
03.12.2021, 16:26
Рада Європи ініціює санкційну процедуру проти Туреччини
Фото: google

Чому не бачимо такої ж принциповості що до Росії?

Рада Європи ініціювала рідкісну процедуру притягнення до відповідальності проти Туреччини через відмову Анкари звільнити бізнесмена та філантропа Османа Кавалу попри рішення Європейського суду з прав людини негайно зробити це.

Про це повідомило агентство Reuters, пише "Європейська правда".

Процедура в кінцевому підсумку може призвести до позбавлення Туреччини права голосу в Раді Європи або навіть до припинення її членства.

За відповідне рішення 2 грудня проголосував Комітет міністрів Ради Європи, який складається з постійних представників 47 країн-членів.

Рада Європи попросила Анкару подати свою думку у справі до 19 січня 2022 року. Примітно, що за два дні до цього в Туреччині заплановане наступне судове засідання у справі Кавали. Минулого тижня турецький суд постановив залишити Кавалу у в'язниці, продовживши його чотирирічне ув'язнення без винесення обвинувального вироку.

Кавала перебуває у в'язниці з 2017 року за звинуваченням у спробі повалити уряд через його участь в протестах 2013 року. У лютому Кавала був виправданий за звинуваченням, пов’язаним з протестами, але через кілька годин знову заарештований за звинуваченням у шпигунстві.

Європейський суд з прав людини у 2019 році вимагав негайного звільнити його, заявивши, що у турецької влади немає достатніх підстав підозрювати, що він скоїв злочин. Міністерство закордонних справ Туреччини закликало Раду Європи утриматися від подальшого розгляду справи та поважати незалежність турецької судової влади.

Хотілося б побажати щоб Рада Європи проявляла таку ж принциповість що до Росії. Москва вже восьмий рік веде приховану війну проти України, провокує газову та міграційну кризу в Європі. А про права людини в цій країни взагалі говорити не варто.

Читайте також:
Забороняється захід у внутрішні водні шляхи суден, які ходять під прапором країни-агресора
02 січня, 17:35
Економіка країн Північної Європи може зазнати непоправних втрат у разі відключення РФ від міжнародної платіжної системи SWIFT.
25.12.2021, 08:09
Це викликано побоюваннями потрапити під санкції США
23.12.2021, 14:17
В Олександра Лукашенка закінчуються російські гроші, а доступ до світових фінансових ринків для узурпатора закритий повністю.
02.07.2021, 13:53
Хто ще потрапив під санкції РНБО
26.06.2021, 14:25
Проросійськи налаштованим жителям треба купити квиток в одну сторону і на кордоні позбавляти їх громадянства.
20.04.2021, 15:38