«Реформовані» перевертні Авакова продовжують вбивати

КРИМІНАЛ
03.11.2020, 10:18
«Реформовані» перевертні Авакова продовжують вбивати

З часу запровадження реформи структурних підрозділів МВС минуло 5 років, однак поліція і надалі є карально-репресивним органом.

На чолі з Арсеном Аваковим правоохоронці стали безсоромнішими, жорстокішими, безжальнішими щодо пересічних громадян, яких не цураються катувати й ґвалтувати у відділках.

Так, наприкінці жовтня цього року судді ухвалили рішення заарештувати двох поліціянтів із міста Кагарлик, яким інкримінують знущання з місцевої мешканки.

Звісно, що це вже не перший такий інцидент із реформованими співробітниками міністерства внутрішніх справ.

Серед гучних справ останніх років чималий перелік злочинів: убивство 5-річного Кирила Тлявова в Переяславі-Хмельницькому; вбивство місцевого жителя в місті Криве Озеро (підозрювані — поліціянти), тощо.

Правозахисники кажуть, що історій про тортури, катування та знущання в поліції набагато більше, просто далеко не завжди вони стають публічними.

Усе це нагадує час, коли в Україні при владі був Віктор Янукович і його банда, що безкарно коїла злочини проти власних громадян.

Зауважимо, що вперше про реформу МВС заговорили саме після подій у містечку Врадіївка Миколаївської області в червні 2013 року.

Тоді троє чоловіків, двоє з яких — правоохоронці, побили й зґвалтували місцеву жительку Ірину Крашкову.

Суд відмовився заарештувати міліціонерів і в той же день у Врадіївці вийшли протестувати сотні містян, які закидали райвідділ камінням, вимагаючи справедливого покарання.

Після бунту — перевертнів у погонах взяли під варту, а в міліції Миколаївської області почалися серйозні чистки.

Згодом були події на Майдані 2013-2014 років, окупація Криму і російська агресія на Донбасі, де працівники МВС показали своє справжнє обличчя, ставши на бік ворога.

Відтак президент Петро Порошенко і прем'єр-міністр Арсеній Яценюка заговорили про реформу міністерства внутрішніх справ, для чого запросили фахівців із Грузії — Еку Згуладзе та Хатію Деканоїдзе.

За грузинським досвідом, українська реформа повинна була проходити в кілька етапів, але щось пішло не так.

У 2015 році Верховна Рада ухвалила Закон "Про Національну поліцію", за яким в Україні замість міліції з'явився новий орган; тоді ж запрацювала патрульна поліція, співробітників якої готували інструктори зі США.

Попри обіцяні чистки та звільнення недобросовісних правоохоронців, у лавах МВС тільки почастішали випадки, пов'язані з корупцією, насиллям щодо підозрюваних у відділках, тощо.

Аваков, який очолює міністерство з 2014 року, фактично, толерує цю ситуацію, бо інакше він втратить контроль над тисячами силовиками, — зазначають правозахисники.

«Основна проблема реформи поліції в Україні — вона вийшла поверхневою і, по суті, не змінила систему. Потрібно багато над чим працювати. Треба створювати дієву муніципальну поліцію, систему шерифів. Можна передати всі академії МВС у підпорядкування міністерства освіти — є багато юристів, які потім можуть перекваліфікуватися в слідчих», — наголошує Хатія Деканоїдзе.

Прикметно, що у пресслужбі МВС пояснили провал переатестації невідповідністю між її нормами та чинним трудовим законодавством, але аж ніяк не відсутністю професіональних якостей і норм моралі у своїх службовців.

«За рік соціологи фіксують сотні випадків тортур і знущань у поліції. У ЗМІ потрапляє лише мала їх частина. Тому мені дивно чути, що ситуація в поліції зараз погіршилася. Вона такою була завжди, а інтерес суспільства до насилля правоохоронців стосовно простих громадян наразі на доволі низькому рівні», — підсумував поточну ситуацію з реформою МВС директор Харківського інституту соціальних досліджень Денис Кобзін.

Джерело

Читайте також:
Законодавчі ініціативи народних обранців із партії "Слуга народу" продовжують вражати уяву громадян, як і рішення, прийняті "гарантом".
05 лютого, 11:23
Вважаєте, історії про «смотрящих» у минулому?
12 січня, 12:10
В Україні остаточно знищено верховенство права і законності.
29.10.2020, 14:13
Як при Порошенку, так і за Зеленського замість обіцяного відновлення народовладдя у селах панує свавілля латифундистів.
27.10.2020, 14:23
У намаганні зберегти хитку вертикаль, влада пішла на грубе порушення Конституції України та Виборчого кодексу.
17.10.2020, 13:24
У лісосмузі між двома селами Кременчуцького району Полтавщини поліціянти били струмом літнього чоловіка.
09.10.2020, 12:16