Режимний цифровий концтабір від Зеленського

ПОЛІТИКА
22 лютого, 18:10
Режимний цифровий концтабір від Зеленського

Аналітики наголошують на небезпеках законопроєкту про єдину систему відеонагляду.

Група депутатів з фракції «Слуга урода» на чолі з В’ячеславом Медяником (який вирішив скласти депутатський мандат) подала законопроєкт, який пропонує запровадити систему відеомоніторингу стану публічної безпеки. Це означатиме тотальний відеонагляд за громадянами та збір їхніх персональних даних.


У Центрі спільних дій проаналізували законопроєкт і застерігають від його ухвалення через небезпеку перетворення країни на поліцейську державу.

Нардепи пропонують вести відеоспостереження за громадянами зокрема в публічних місцях, на підприємствах та обʼєктах житлово комунальної інфраструктури. Усе це – заради національної та публічної безпеки, йдеться в проєкті.

За задумом авторів, до єдиної системи відеомоніторингу передаватимуть дані із  центрального, регіонального і місцевих рівнів.

Підприємства, установи, організації усіх форм власності, а також фізичні особи повинні будуть надати доступ до своїх камер Міністерству внутрішніх справ. 

Крім того, органи сектору безпеки й оборони (Міноборони, ЗСУ, поліція, Державна прикордонна й міграційна служби тощо), органи державної влади та місцевого самоврядування теж зможуть встановлювати пристрої, що передаватимуть фото й відео до системи МВС.

Система відеомоніторингу буде ідентифікувати людину за такими параметрами:

  • ім’я, дата й народження, стать;  
  • інформація про місце проживання, громадянство або його відсутність;
  • відцифрований образ обличчя особи;  
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта.


 


Керівниця напряму національної аналітики Центру спільних дій Оксана Заболотна зауважує, що законопроєкт не встановлює чітких і обґрунтованих критеріїв для збору та використання даних про особу. «Загальне формулювання «в інтересах національної та публічної безпеки, економічного добробуту та прав людини» можна використати фактично в будь-якій ситуації. Навіть тоді, коли немає справжньої доцільності» — додає аналітик.

За задумом нардепів, щоб ідентифікувати людину, система взаємодіятиме з державними реєстрами – демографічним, платників податків, системою біометричної верифікації, реєстром транспорту. Кожен, чиї персональні дані внесуть до системи відеомоніторингу, зможе ознайомитися з інформацією про себе. А зберігати ці дані можна буде до 15 років. 

Аналітики Центру спільних дій підкреслюють, що законопроєкт встановлює тотальний, по суті – тоталітарний контроль за повсякденним  життям мешканців держави.  


На думку Оксани Заболотної, ці норми можна буде використати для згортання демократії та широкого спектра інших зловживань.

«Законопроєкт небезпечно розширює вплив МВС на все суспільство, перетворюючи країну на поліцейську державу. Демократичні країни не створюють механізмів тотального, перманентного і централізованого контролю за своїми громадянами, бо це посягає на їхню свободу й приватне життя» — аналітикиня.  


На додачу, встановлення камер органами влади потягне за собою значні видатки з державного бюджету, зазначає Оксана Заболотна.

У Центрі спільних дій рекомендують Верховній Раді відхилити законопроєкт.

Читайте також:
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
14 квітня, 12:45
Опінії
Команда Єрмака зайшла на телеканал «Ми – Україна».
09 квітня, 09:07
Опінії
Одна із найбільших проблем китайської економіки останніх років — борги. Комуністичний режим довів країну до ручки...
26 березня, 13:36
Опінії
Усі, хто проголосували за Zе в 2019-му, несуть пряму відповідальність за все, що ця влада зараз коїть і що планує ще накоїти.
20 березня, 15:10
Політика
Як показує історія, ми повинні зупиняти диктаторів і автократів, інакше вони будуть красти ще більше.
18 березня, 09:56
Політика
В Україні українофобами запроваджено рабовласницький лад.
16 березня, 11:10