РФ має заплатити багатомільярдні репарації за знищення українського Донбасу

ВІЙНА
13.11.2021, 11:27
РФ має заплатити багатомільярдні репарації за знищення українського Донбасу

Збитки, які за останні 8 років заподіяла довкіллю збройна агресія РФ на Сході України, обраховуються мільярдами гривень.

Таку заяву зробив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Водночас він стверджує, що наразі точної статистики немає, але профільні чиновники спільно з природоохоронцями працюють над розробкою методики оцінювання вказаної шкоди.

«Проблема, як ви розумієте, у відсутності доступу до окупованих територій. Тому зараз ми активно співпрацюємо з Національним космічним агентством для виявлення й оцінки негативного впливу окупаційної діяльності на екологію. Агентство постійно отримує від Європейського космічного агентства актуальні супутникові знімки, які потім передає нашим фахівцям. За допомогою отриманих високоточних зображень збираємо інформацію, а також виявляємо незаконні сміттєзвалища, рубки тощо», – зазначив Андрій Мальований.

Що ж стосується тимчасово окупованого Криму, то там, за словами чиновника, перевірка дотримання природоохоронного законодавства неможлива, оскільки росіяни не допускають на півострів не тільки українських, а й міжнародних екоекспертів.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", двох мешканців Полтавського району судитимуть за те, що вони накопали собі глини для господарських потреб.

Читайте також:
Життя
На тлі бойових дій промислові підприємства Запоріжжя перейшли на посилений режим роботи, забувши дотримуватися природоохоронних норм.
05 серпня, 07:01
Світ
Чи замислювалися ви над тим, що робити з прочитаною друкованою пресою, аби не викидати її на смітник чи відносити на вторинну переробку?
28 липня, 17:00
Війна
Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.
18 травня, 21:05
Світ
Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.
18 лютого, 06:59
Світ
Це вже шостий рік поспіль, коли попередній рекорд був побитий
11 січня, 20:40