РФ повернули в Арктичну раду, геноцид українців не завада

ПОЛІТИКА
01 вересня, 12:56
РФ повернули в Арктичну раду, геноцид українців не завада

На думку інших держав-учасниць, зміна клімату є більшою загрозою, ніж загарбницька війна. Тому Москву чемно запрошують на майбутню зустріч.

Про це у розмові із провідним фінляндським суспільним телерадіомовником Yle заявив член експертної групи Арктичної ради із питань соціальної культури та економіки, професор Тімо Койвурова. Чи планується відновити так званий «business as usual», не уточнюється.

Водночас з'ясувалося, що після 2-річної перерви Арктична рада налагоджує певну форму співпраці із РФ. Закритими дипломатичними каналами весною-влітку було узгоджено 6 робочих із підгрупами експертів, які збиратимуться на віртуальні зустрічі за участі росіян.

«Чинна Рада настільки важлива для Фінляндії, взагалі для всіх арктичних країн і для всього світу, що ми не хочемо її розпуску або виходу з неї будь-якої держави-члена. Присутність у ній делегатів від росії — вимушена необхідність. Для розв'язання кліматичних проблем потрібні всі країни-члени Арктичної ради. РФ є найбільшою арктичною державою. Мінімальної письмової комунікації недостатньо», — заявив Тімо Койвурова.

Своєю чергою, посол Фінляндії в Арктичній раді пан Петтері Вуорімякі наразі не бачить умов для нормальної співпраці. За словами дипломата, віртуальні зустрічі із росією за минулі пів року пройшли «досить добре»:

«Ми ще дуже далекі від нормальної діяльності та співпраці, яка б дозволила Арктичній раді працювати на повну потужність. Але позитивним є те, що Арктична рада працює, здатна діяти й ухвалювати рішення. Робочі групи зустрічаються два-три рази на рік, щоби спробувати зрушити справу з мертвої точки, але віртуальні зустрічі розпочалися лише навесні та влітку. Поки що важко дати оцінку їхній роботі».

Інші представники країн-учасниць Арктичної ради відмовилися коментувати повернення Москви. Хоча відомо, що саме за наполяганням Фінляндії та Норвеґії підлеглим путіна-лаврова дали «зелене світло», обмінявши життя українців на боротьбу за екологію північного Заполяр'я.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як Америка повірила, що здатна вмовити РФ «припинити стріляти десь посередині». Насправді людству, особливо українцям, варто пам'ятати: росія весь світ прагне завоювати. 

Читайте також:
Політика
Поразка у багаторічній війні за Карабах штовхнула Єреван в обійми Тегерану. Натомість тріумфатор Баку поновив тісні відносини із Москвою.
13 жовтня, 12:54
Політика
Низка фінляндських аналітиків вважає нагальним поповнення Північноатлантичного альянсу. Континентальна безпека перед усім.
30 вересня, 21:45
Політика
Індія традиційно вважається лідером країн світу, які дотримуються політики позаблоковості й неприєднання. Цим користуються Україна і РФ.
27 вересня, 06:00
Політика
Республіканська партія може здобути перемогу як на президентських, так і парламентських виборах у США у листопаді. З нею слід домовлятися.
11 вересня, 07:16
Світ
Під ізраїльським прем'єр-міністром хитається крісло. Визволити захоплених майже рік тому заручників Тель-Авіву спробує завдяки Москві.
03 вересня, 19:28
Світ
Замість спроб загарбати острівну державу комуністичний Китай міг би дезінтегрувати ресурсну федерацію. Московії час на звалище історії.
03 вересня, 08:24