Ріші Сунака закликають поставити Британію на воєнний стан, поки росія відновлює війська
Зараз Міністерство оборони втягнуте в суперечку щодо витрат на оборону в майбутньому бюджеті
Високопоставлене джерело в Уайтхоллі заявило, що Ріші Сунак повинен поставити Великобританію на воєнний стан і збільшити витрати на оборону.
Зараз Міністерство оборони втягнуте в суперечку щодо витрат на оборону в майбутньому бюджеті, і, за словами Бена Воллеса, він попросив у канцлера 10 мільярдів фунтів стерлінгів для свого відомства.
Однак високопоставлене джерело в Уайтхоллі повідомило The Telegraph, що серед вищих ешелонів армії є «глибока стурбованість», що проблема отримання додаткових грошей полягає не в Джеремі Ханті, а в прем’єр-міністрі.
"Я не можу згадати жодного прем'єр-міністра, який би поводився таким чином", - сказали вони. «Вони взагалі не розуміють ролі Великобританії на міжнародній арені та внеску, якого очікують від нас наші союзники. У Європі йде війна, ми виснажуємо наші сили, наші союзники та партнери інвестують в оборону, кожен попередній прем’єр-міністр, якого я можу пригадати, відповів би на це».
Це сталося після того, як світові лідери зустрілися на Мюнхенській конференції з безпеки минулими вихідними та обговорили, як продовжувати підтримувати Україну, а пан Сунак пообіцяв допомогти іншим країнам відправити винищувачі в охоплену війною країну.
Він також наголосив про власні зобов’язання Великої Британії за останні тижні, включно з обіцянкою надіслати в Україну основні бойові танки, передові системи протиповітряної оборони та ракети більшої дальності як приклад для міжнародної спільноти.
Джерело додало: «Деякі люди стверджують, що вони воєнний прем’єр-міністр і канцлер, задоволені своїм виступом на міжнародній арені в таких місцях, як Мюнхенська конференція з безпеки, та віддають британське обладнання на добру справу, і закликають інших робити те саме, але не бажають засунути руки в кишені та заповнити прогалини, які вони створили, особливо з терміновістю, якої вимагає ситуація».
Минулого тижня The Telegraph повідомила, що французькі чиновники висловили занепокоєння щодо стану британських збройних сил через скорочення бюджету.
Томас Ґассілло, провідний депутат французького парламенту, попередив, що в його країні є занепокоєння, що Британія передала Україні зброю зі своїх власних складів, створивши прогалини в силах оборони.
Після нещодавнього оголошення про те, що 14 британських танків Challenger 2 будуть відправлені в Україну, генерал сер Патрік Сандерс, голова армії, попередив, що в результаті його сили будуть "тимчасово слабшими". Однак пан Сунак ще не заявив, чи збільшить він витрати на оборону відповідно до інфляції.
Минулого місяця Еммануель Макрон оголосив, що збільшить військові витрати більш ніж на третину до 2030 року, а канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв, що тепер його країна витрачатиме 2 відсотки ВВП на оборону – що є мінімальною вимогою НАТО.
Минулого року президент Байден підписав рекордне збільшення оборонного бюджету, а Польща пообіцяла цього року подвоїти свої військові витрати до чотирьох відсотків ВВП.
Радослав Сікорський, колишній міністр закордонних справ Польщі та член Європейського парламенту, застеріг, що після виходу Великої Британії з ЄС оборона є сферою, де вона має «важелі впливу».
Польща: «Ми хочемо, щоб Великобританія інвестувала більше»
Він сказав The Telegraph: «Усі визнають, що Велика Британія є бажаним партнером і має вплив, але, звичайно, ми хочемо, щоб Великобританія інвестувала більше. Багато грошей витрачається на засоби ядерного стримування та авіаносці, які важко використовувати на європейському континенті. Велика Британія повинна відновити свою армію».
Джерело в Уайтхоллі додало, що «росія переводить свою оборону та економіку на воєнний стан», і москва «відновить і переоснастить» свої оборонні сили в глобальних масштабах протягом наступних п’яти років.
«Кожен європейський союзник визнав, що існує загроза, коли збройні сили йдуть вниз за течією, і для відновлення їх боєздатності знадобиться багато часу, тому вони починають зараз. Ми ж цього не робимо. Ніщо з того, що ми робимо не потрапляє в десятку. Ми відстаємо від наших союзників, і наш вплив буде зменшуватися».
Вони додали: «Ви бачите, що наближається шторм, тому що всі тенденції та індикатори свідчать про те, що в якийсь момент у наступні п’ять-десять років ми опинимося в біді».
«У нас протікає дах, і замість того, щоб це виправляти, ми знімаємо черепицю та погіршуємо дах».
Автори: Даніель Шерідан, - The Telegraph
Переклад з англійської Останній Бастіон