Рівень Дніпра у Запоріжжі впав до критичної позначки

ВІЙНА
07.06.2023, 16:21
Рівень Дніпра у Запоріжжі впав до критичної позначки

Торік через російську воєнну агресію та окупацію частини південних областей головна водна артерія України вже міліла, але не так швидко.

Відповідні світлини сьогодні (7.VI.) оприлюднили журналісти незалежного регіонального телеканалу "Перший Запорізький", повідомляє медіаагенція "Останній Бастіон".

Головною причиною відтоку річкової води є навмисне зруйнування московитами Каховської гідроелектростанції, яка спричинила далекосяжні екологічні й кліматичні наслідки, що їх зазнають і запоріжці.

Місцеві природоохоронці б'ють на сполох, адже цілком можливе погіршення якості води у кранах як обласного центру, так і у населених пунктах нижче за течією Дніпра (перш за все у Василівці, Дніпрорудному, Енергодарі – прим. ред.).

Натомість чиновники Запорізької обласної військової адміністрації намагаються заспокоїти мешканців, уточнюючи, що:

«Ситуація повністю контрольована після терористичного акту Росії на Каховській ГЕС. Рівень верхнього б'єфу знизився на 0,7 м, нижнього на 1,3 м – це у межах норми. Рівень води у Дніпрі за годину знижується на 15 см. Є загроза для "зневоднення" однієї громади, але вже розпочали роботи з заглиблення водозабірної труби та встановлення необхідного обладнання».

Окремо підкреслюється, попри перебування Запорізької атомної електростанції у руках окупантів, тамтешні технічні резервуари заповнені до нормального технічного рівня, а радіаційний фон стабільний.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що Каховську ГЕС у ніч проти 6.VI.2023 підірвали бійці 1-го батальйону 205-ї мотострілецької "козачої" бригади армії РФ із Будьонновська Ставропольського краю.

Рівень Дніпра у Запоріжжі впав до критичної позначки_1
Рівень Дніпра у Запоріжжі впав до критичної позначки_3
Рівень Дніпра у Запоріжжі впав до критичної позначки_5
вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Неповнолітнього хлопця, на ім'я Олег, вивезли півтора року тому зі знищенного Маріуполя. Тепер підліток «адаптується» у родині загарбників.
24 січня, 20:36
Полтава
Влітку 1905 року у Полтаві створено приватний освітній заклад 1 розряду. Якісною освітою дівчат стала опікуватися Наталя Старицька.
17 січня, 08:20
Опінії
84 роки тому у прикордонній парохії Суомуссалмі сталася велична битва. Дарма, що серед окупантів були уродженці підсовєцької України.
07 січня, 19:53
Війна
Наші захисники виборюють найголовніше для українського народу — звільнення від загарбників та переможне відновлення миру. Їм не до свят.
04 січня, 12:27
Життя
Підприємці та науковці маленької острівної азійської держави об'єдналися заради спільної мети. Вона полягає у дослідженні світового океану.
03 січня, 14:45
Війна
Українські захисники не покладаючи рук відбивають російську агресію на всій протяжності фронту. Тяжко всюди: і у Кринках, і у Куп'янську...
29.12.2023, 19:01