Російські ядерні відходи здатні вбити Балтійське море

СВІТ
29.12.2019, 08:17
Російські ядерні відходи здатні вбити Балтійське море

Дно Балтійського моря може містити місця захоронення ядерних відходів, що були створені  російськими військовими на початку 1990-х.

На початку 2010 року до шведської флагманської програми розслідування громадського мовлення Uppdrag Gransking звернувся пенсіонер. Він на камеру стверджував, що між 1990 і 1993 росіяни скидали значну кількість хімічних та ядерних відходів біля шведського південно-східного узбережжя, в межах виключної економічної зони Швеції (Bergman 2010), повідомляє УНІАН.

Відставний офіцер розвідки запевнив, що відходи надходили з колишньої радянської військово-морської бази Кароста, що розташована поруч із містом Лієпая в Латвії, на південний схід від Швеції, до якого можна дістатися всього за  кілька годин на човні.

Це небезпечне захоронення хімічних речовин потребує додаткових досліджень. Якщо ця інформація буде підтверджена і небезпечні об'єкти точно розташовані нижче Балтійського моря, Стокгольм та інші країни, що мають вихід до Балтійського моря, можуть вимагати від Росії покриття фінансових втрат та відшкодування шкоди.

Окрім того, роботи, що проводять на дні Балтійського моря, повинні бути припинені під час досліджень, згідно з політичним звітом ЄС. 

Розвідувальні звіти цитують HUMINT із джерелами, розташованими за кордоном. Джерело, Дональд Форсберг, заявив, що плани проведення газопроводу по дні Балтійського моря ризикують порушити токсичні відходи, і це змусило його говорити.

Слідчо-оперативна група проводила перевірку щодо Форсберга і підтвердила, що він справді працював у шведській розвідці десятиліттями. Вони також підтвердили, що військово-морська база Кароста зберігала як хімічні, так і ядерні компоненти під час холодної війни.

Також  підтвердили, що документи, які стосуються справи, існували, але це питання національної безпеки і що документи в цілому були віднесені до найвищої таємниці і не можуть бути оприлюднені. Для подальшої перевірки обґрунтованості претензій у звітах команда вирушила до колишньої радянської військово-морської бази за межами Кароста в Латвії.

Видання UDF.BY писало, що за маршрутом в районі на схід від острова Борнхольм, де повинен пройти "Північний потік -2", свого часу СРСР здійснила неконтрольований скид 8 тисяч тонн хімічних боєприпасів. А на початку 90-х Росія затопила біля вже іншого острова Готланд хімічну зброю і радіоактивні відходи.

Як вказує автор статті, "Північний потік-2" не просто небезпечний, він здатен вбити Балтійське море.

Читайте також:
Світ
Зупинка пов'язана з тим, що він не повністю відповідає праву Європейського Союзу
17 січня, 16:45
Опінії
Банкова звинувачує у спорудженні "Північного потоку-2" всіх, окрім Зе-команди. Там як завжди перекладають усе з хворої голови на здорову.
30.09.2021, 08:52
Опінії
Про загрозу енерґетичній, економічній та територіальній безпеці України та реконструкцію Російської імперії.
21.07.2021, 12:52
Опінії
Думка, що з "Північним потоком-2" усе втрачено, що газ піде в обхід України, поки що передчасна.
10.07.2021, 09:12
Опінії
"Найвеличніший лідер" із Кривого Рогу вирішив повторити долю попередника свого попередника, зіпсувавши міжнародну репутацію України.
10.06.2021, 12:53
Опінії
Просто вони обоє тією чи іншою мірою опинилися десь не зовсім з тими людьми, котрі давно мають власний конфлікт інтересів.
03.06.2021, 09:37