Російська нафта в обмін на українську кров, або чому санкції не працюють

ЕКОНОМІКА
23 травня, 21:46
Російська нафта в обмін на українську кров, або чому санкції не працюють

До Москви продовжують надходити багатомільярдні прибутки у валюті. Основна причина цього факту — продаж дешевих вуглеводнів у світі.

Невтішні для України відомості на основі журналістського розслідування оприлюднило впливове італійське видання Corriere della Sera. Зазначається, як нещодавно РФ повернулася до шалених доходів від експорту своєї основної сировини.

У порівнянні навіть із позаминулим 2022 роком різниця збільшилася на $5 мільярдів за продане «чорне золото». Відтак сьогодні дохід із кожного бареля вищий, оскільки кремлівський режим почав оподатковувати продукт, коли надра видобуваються із землі.

Таким чином, існує нитка, що зв'язує, начебто, різні динаміки: успіх російської нафти на ринках, руйнування України та вигадану пропагандистами й соціологами популярність путіна всередині ресурсної федерації московії. І не лише тому, що доходи від викопного палива становлять майже половину бюджету, а й через тенденції використання цих доходів.

До кінця 2024 року витрати зростуть на 16% коштом збільшення військового бюджету на 70%, а також низки соціальних субсидій, покликаних створити у населення росії відчуття, що все гаразд. Таким чином, РФ може роками продовжувати переозброюватися та замилювати очі населенню коштом соціальних виплат.

У запропонованому путіним ще на початку 2000-х негласному суспільному договорі більшість підданих диктатора підтримує конфлікт проти України «доки це можна робити з дивану». Кремлівський бункерний дід має створити у свого населення орвеллівське враження, що рівень життя залишається незмінним, тоді як він посилає молодь у зону бойових дій на смерть.

Державні гроші слугують обом стратегіям нашого ворога зі Сходу: агресії зовні та заспокоєнню всередині. І саме нафта — ключ до цих грошей, а не газ, як багато хто дума до 24 лютого 2022 року.

До настання наступного року Кремль розраховує збільшити доходи на 30%, що передбачає високі ціни на барель у поєднанні з дуже низькими витратами на обхід санкцій. Це саме те, в чому Захід поступається путіну: «Велика сімка» дійсно встановила обмеження на продаж сирої нафти на рівні $60 за 1 барель, погрожуючи санкціями тим, хто купує за вищими цінами.

Проте обхідні шляхи напрочуд прості — вантажовласнику, судновласнику або страховику танкера із російським «чорним золотом» достатньо отримати від продавця сертифікат, що товар не буде проданий вище за цінові обмеження «Великої сімки». Сумнозвісні ліміти та заборони на експорт до Європи систематично порушуються всіма.

Третина сирої нафти, звичайно, закуповує комуністичний режим Китаю, але третина продажів здійснюється через західні танкери або страхові компанії. Про це свідчать нещодавно оприлюднені статистичні дані Центром дослідження енергетики у Гельсинкі.

І це не випадково: західні політики заплющують на це очі, побоюючись, що зростання світових цін на нафту торкнеться і їхніх країн (перш за все США). Уявіть, тільки на ресурсну федерацію московії припадає понад десята частина світового експорту сирої нафти.

Санкції, які позбавлять ринок частини цього продукту, не призводять до зростання цін на нафту для всіх, як багато хто панікує. Врешті-решт уряди країн «Великої сімки» також хочуть створити у своїх громадян відчуття, що, попри воєнний конфлікт в Україні, — все нормально, тому вони дозволяють путіну продовжувати із комфортом фінансувати геноцидну кампанію.

До цьогорічних американських виборів восени цей хворий баланс не зміниться, тому що різке зростання цін на 1 галон бензину — саме те, чого має уникнути президент Джозеф Байден, аби не програти Дональду Трампу. Однак після цього більшості жителям цивілізованого Заходу доведеться поставитися найнезручнішим питанням: «Чи зможуть вони допомогти українцям здолати путіна, продовжуючи ховатися за маскою нормальності?».

Тим часом як раніше інформувала медіаагенція «Останній Бастіон», саме українські удари по НПЗ московії призводять до зниження світових цін на нафту. Тож людство має дякувати нашим захисникам за це.

Читайте також:
Кримінал
Обшуки проводять і в ФК «Єдиний Простір» (монопольна платіжна система в застосунку «Дія»). Але Ігорю Зотьку дозволили втекти на Кіпр.
20 червня, 11:25
Економіка
Добуте на загарбаних московитами землях корінних народів «чорне золото», продовжує підтримувати ворожу армію. Невже санкції не спрацювали?
09 червня, 09:27
Опінії
Деякі дійові особи, руками яких Pin-UP легалізувався в Україні продовжують знаходитись в тіні. А це не правильно.
07 червня, 16:05
Економіка
Кремлю вдалося підкупити західні транснаціональні корпорації. На жаль, обхід санкційних обмежень набуває ефекту доміно.
02 червня, 08:42
Політика
Імовірно, це відкриває шлях до продажу компанії за $525 млн
17 квітня, 09:36
Економіка
Два азійські деспоти із Пекіна та Москви не стидаються мити руки кров'ю поневолених народів і дурити Захід. Їхній бізнес приносить плоди.
16 квітня, 12:23