Російська нерухомість у Фінляндії становить загрозу нацбезпеці

ПОЛІТИКА
12 червня, 19:23
Російська нерухомість у Фінляндії становить загрозу нацбезпеці
Фото: Ilta-Sanomat

За десятиліття теплих стосунків Москви й Гельсинкі кремлівські олігархи скупили безліч ділянок. Нині влада Фінляндії хоче змінити ситуацію.

Про це у розмові із журналістами американського видання Bloomberg заявив прем'єр-міністр Петтері Орпо. Наголошено, що уряд готує певні заходи задля усунення потенційних ризиків для безпеки, пов'язаних із наявністю російської власності поблизу критично важливих об'єктів інфраструктури.

Впродовж багатьох років фінляндська бюрократія дозволяла власникам паспортів РФ купувати землю і нерухомість без перевірки безпеки. Але відразу після 24.II.2022 у Гельсинкі усвідомили ризик, що такі активи будуть використані Москвою проти Фінляндії.

Зі слів Петтері Орпо, відповідні служби провели повну перевірку нерухомості росіян: «Здоровий глузд підказує, що якщо є реальний ризик для національної безпеки, то ми маємо можливість діяти». Як саме будуть діяти, прем'єр не уточнив.

Після ухвалення закону, яким дозволяється фінляндській державі втручатися в угоди з нерухомістю до їх вчинення, уряд Орпо взявся за розробку проєкту повної заборони на купівлю нерухомості іноземцями. Чи розповсюджується ця норма і на українців також, наразі невідомо.

Згідно із попереднім варіантом, про який обмовився сам прем'єр, майбутня заборона 100%-во поширюватиметься на громадян тих держав, які, як було встановлено, «порушила територіальну цілісність, суверенітет і незалежність іншої держави». А отже, може загрожувати національній безпеці Фінляндії.

«Рішення про такі заходи ще не вжито. Тому поки рано говорити про те, чи можемо ми ретроактивно посилити їх, чи ж експропріювати власність... Це дуже складне юридичне питання, а нам потрібно ретельно проаналізувати, як далі діяти», — підсумував Петтері Орпо.

Між тим, як раніше повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», вусатий білоруський диктатор будує нову величезну резиденцію неподалік Сочі. Вочевидь Аляксандр Лукашенко готує потенційні шляхи для втечі із Мінська.

Читайте також:
Кримінал
Агентурна мережа ресурсної федерації московії обплела весь світ. Навіть у західних демократіях повно тих, кому криваві гроші не пахнуть.
14 липня, 15:03
Політика
Віктор Орбан відчув себе володарем Європи. Він вільно пересувається світом, обіцяючи жертвам мир, а агресорам перемогу, ігноруючи дійсність.
11 липня, 14:52
Політика
Будапешт знов опинився не на тому боці доленосних подій історії. Певно, так уже судилося нашим західним сусідам по той берег Тиси.
10 липня, 12:31
Політика
Штучний інтелект у злих руках не менш небезпечний, аніж бункерний щур з ядерною гранатою. Захід має підійти до небезпеки згуртованішим.
07 липня, 15:42
Світ
Там бояться «спровокувати повномасштабний конфлікт».
15 червня, 16:04
Опінії
Форуми росіян у Львові, Берліні, Парижі переорієнтують увагу з жертви на агресора. Для західної спільноти нашого ворога гуманізують.
27 травня, 07:12