Російське лихоліття
Чому цивілізований західний світ забув і пробачив росії її історичні злочини? Певно, через власну м'якотілість і прагматизм.
Побачивши злочини простих, хороших росіян в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Ізюмі, десятках інших українських населених пунктів, деякі з нас мали б жахнутися і сказати: ніколи світ не бачив такої жорстокості, жаху і геноциду... Але лише ті, хто не знає історії!
Бо все це Україна переживала вже не один раз. І кожен раз причиною та виконавцем таких самих жахливих злочинів були одні й ті самі. Так, ось сам прості, хороші росіяни (вони ж московити).
Зокрема, навіть французька преса у 1709 році описувала те саме, що ми зараз бачимо в Ізюмі. Наведу уривок із Повідомлення №5 від 15 лютого 1709 року відомого французького ЗМІ "La Gazette":
«Злочини московитів в Україні справді жахають. Вони вирізали цілі міста українців, десятки тисяч людей, бо провинилися лише тим, що вони були українцями. Московити поширювали чутки, що війська ніби оточені; що у них немає провіанту: що армія скорочується... що мало козаків які б йшли за гетьманом Мазепою... але новини від 7 грудня, які ми отримали через Волинь, сильно відрізняються від цих... козаки все забезпечують в достатку... Гетьман Мазепа завжди мав велику повагу серед козаків...
Кажуть, що те, що спонукало цього Гетьмана приєднатись до короля Швеції, полягало у тому, що Царем було повністю зруйновано країну Козаків. З відтоді він роздратований, тому що Цар здійснивши напад і захопивши Батурин, що був резиденцією цього Гетьмана, забрав останню надію порозумітись, зруйнував все місто: прирікши те до смертей і знущань, за дуже жахливих обставин...».
Але це ще не все. Ось редакція звітує, що від 18 листопада того ж року надійшов лист, автор якого свідчив про наступні події: «З України на Бористені руйнування скоєні московитами на кордонах України, настільки налякали народ, що вони тікали до різних місць... із тим, що могли взяти, а решту залишили здобиччю царських військ».
Власне, історія – це наука, яка вчить нас майбутньому, тож той засвоїв її уроки й зробив висновки, – не повторює помилок. У нас деякі не винесли уроки зі злочинів московитів минулого, шукали серед них хороших, шукали в їх очах мир, а тому прирекли наш народ на повторення вже пройдених уроків.
Зараз кожен українець має зробити висновки й уже ніколи не повторити помилки. Все російське: церква, мова, культура, музика, кіно тощо – назавжди мають піти в минуле і ніколи більше не повторитись в Україні, ніколи!