Російське лихоліття

ІСТОРІЯ
19.09.2022, 08:12
Російське лихоліття
Фото: Facebook

Чому цивілізований західний світ забув і пробачив росії її історичні злочини? Певно, через власну м'якотілість і прагматизм.

Побачивши злочини простих, хороших росіян в Бучі, Ірпені, Маріуполі, Ізюмі, десятках інших українських населених пунктів, деякі з нас мали б жахнутися і сказати: ніколи світ не бачив такої жорстокості, жаху і геноциду... Але лише ті, хто не знає історії!

Бо все це Україна переживала вже не один раз. І кожен раз причиною та виконавцем таких самих жахливих злочинів були одні й ті самі. Так, ось сам прості, хороші росіяни (вони ж московити).

Зокрема, навіть французька преса у 1709 році описувала те саме, що ми зараз бачимо в Ізюмі. Наведу уривок із Повідомлення №5 від 15 лютого 1709 року відомого французького ЗМІ "La Gazette":

«Злочини московитів в Україні справді жахають. Вони вирізали цілі міста українців, десятки тисяч людей, бо провинилися лише тим, що вони були українцями. Московити поширювали чутки, що війська ніби оточені; що у них немає провіанту: що армія скорочується... що мало козаків які б йшли за гетьманом Мазепою... але новини від 7 грудня, які ми отримали через Волинь, сильно відрізняються від цих... козаки все забезпечують в достатку... Гетьман Мазепа завжди мав велику повагу серед козаків...

Кажуть, що те, що спонукало цього Гетьмана приєднатись до короля Швеції, полягало у тому, що Царем було повністю зруйновано країну Козаків. З відтоді він роздратований, тому що Цар здійснивши напад і захопивши Батурин, що був резиденцією цього Гетьмана, забрав останню надію порозумітись, зруйнував все місто: прирікши те до смертей і знущань, за дуже жахливих обставин...».

Але це ще не все. Ось редакція звітує, що від 18 листопада того ж року надійшов лист, автор якого свідчив про наступні події: «З України на Бористені руйнування скоєні московитами на кордонах України, настільки налякали народ, що вони тікали до різних місць... із тим, що могли взяти, а решту залишили здобиччю царських військ».

Власне, історія – це наука, яка вчить нас майбутньому, тож той засвоїв її уроки й зробив висновки, – не повторює помилок. У нас деякі не винесли уроки зі злочинів московитів минулого, шукали серед них хороших, шукали в їх очах мир, а тому прирекли наш народ на повторення вже пройдених уроків.

Зараз кожен українець має зробити висновки й уже ніколи не повторити помилки. Все російське: церква, мова, культура, музика, кіно тощо – назавжди мають піти в минуле і ніколи більше не повторитись в Україні, ніколи!

Автор : Ігор Полуектов
Читайте також:
Кримінал
Виконавці забаганок кремлівського бункерного діда продовжують здійснювати етнічні чистки на тимчасово окупованій території Сходу України.
24 травня, 17:17
Світ
Дружня ресурсній федерації московії влада держави Ізраїль не цурається десятиліттями вчиняти терор проти палестинців.
18 травня, 19:16
Війна
Примусова "евакуація" українців на Лівобережній Херсонщині й Запорізькій області – прикриття для військових планів російських окупантів.
12 травня, 22:00
Війна
"Батальйон імені Богдана Хмельницького" вже скоро воюватиме проти українців. Російським спеціальним службам присвячується...
16 березня, 20:26
Історія
79 років тому більшовицький режим розпочав чергову етнічну чистку. Слідом за чеченцями, калмиками та інгушами депортували балкарців.
08 березня, 16:52
Історія
Владімір Путін знайшов в особі Віктора Орбана таку ж травмовану минулим "рідну душу". Тому для них обох Україна – "помилка історії".
03 березня, 19:44