Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму

ІСТОРІЯ
10 серпня, 12:16
Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму
Фото: Kerch.Net

На території тимчасово окупованого кримського міста Керч російські археолоґи здійснюють незаконні розкопки.

Відповідний сюжет підготувало і оприлюднило місцеве пропаґандистське видання "Kerch.Net", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Свій табір копачі з РФ розбили там, де раніше розташовувалося чи не найдавніше поселення людей, датоване істориками IV-III тисячоліттям до Різдва Христового.

«Ми знаходимося у Глейках, як називають цю місцевість самі жителі Керчі. Як правило, археолоґічні культури – це комплекси аналоґічних пам'яток в якомусь з історичних проміжків часу. На сьогодні ось це унікальне поселення – єдине у своєму роді, адже, як демонструють знайдені нами артефакти, давні риболови, скотарі та землероби постійно мешкали тут уже з кінця IV тисячоліттям до Різдва Христового. Без перебільшення, це одне з найраніших поселень не тільки Криму, але й всієї Європи, де люди професійно займалися риболовлею», – коментує нелеґальні розкопки керівник археолоґічної експедиції Алєксандр Кіслий.

Він додає, за тиждень роботи у Глейках копачі дістали з землі цінні знахідки історії: керамічний посуд; низку рибальських грузил; спеціальні тарілки для приготування морепродуктів; котли для виварювання риби; засоби для в'ялення, сушіння та соління, – ​все це передано на зберігання так званим спонсорам експедиції.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цьогоріч на місці давньоруського поселення Корчів, залишки якого знаходяться на Сході окупованого Криму, планують звести черговий бізнес-об'єкт.

Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму_1
Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму_2
Читайте також:
Колишнього депутата однієї з сільських рад Шосткинського району звинуватили у підробці документів та службовій недбалості.
01 вересня, 12:02
Заїжджий 33-річний іноземець напав на українця посеред Умані; правоохоронці вже затримали зловмисника, відібравши зброю.
25 серпня, 13:53
Наказ на знищення Дніпрогесу віддав особисто Сталін, а вибухівку доставили літаками з Москви.
18 серпня, 19:30
Шкідників навколишнього середовища викрили правоохоронці серед співробітників лісових господарств; корупціонерам загрожує позбавлення волі.
02 серпня, 10:26
Опричники Віктора Януковича, які уникли відповідальності за скоєне взимку 2013-2014 років, хочуть знову бути у державного керма.
05 липня, 14:31