Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму

ІСТОРІЯ
10.08.2021, 12:16
Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму
Фото: Kerch.Net

На території тимчасово окупованого кримського міста Керч російські археолоґи здійснюють незаконні розкопки.

Відповідний сюжет підготувало і оприлюднило місцеве пропаґандистське видання "Kerch.Net", інформує аґенція "Останній Бастіон".

Свій табір копачі з РФ розбили там, де раніше розташовувалося чи не найдавніше поселення людей, датоване істориками IV-III тисячоліттям до Різдва Христового.

«Ми знаходимося у Глейках, як називають цю місцевість самі жителі Керчі. Як правило, археолоґічні культури – це комплекси аналоґічних пам'яток в якомусь з історичних проміжків часу. На сьогодні ось це унікальне поселення – єдине у своєму роді, адже, як демонструють знайдені нами артефакти, давні риболови, скотарі та землероби постійно мешкали тут уже з кінця IV тисячоліттям до Різдва Христового. Без перебільшення, це одне з найраніших поселень не тільки Криму, але й всієї Європи, де люди професійно займалися риболовлею», – коментує нелеґальні розкопки керівник археолоґічної експедиції Алєксандр Кіслий.

Він додає, за тиждень роботи у Глейках копачі дістали з землі цінні знахідки історії: керамічний посуд; низку рибальських грузил; спеціальні тарілки для приготування морепродуктів; котли для виварювання риби; засоби для в'ялення, сушіння та соління, – ​все це передано на зберігання так званим спонсорам експедиції.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що цьогоріч на місці давньоруського поселення Корчів, залишки якого знаходяться на Сході окупованого Криму, планують звести черговий бізнес-об'єкт.

Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму_1
Російські окупанти привласнюють українську культурну спадщину у Криму_3
Читайте також:
Економіка
Кремлівська загарбницька орда остаточно перейшла до тактики випаленої землі на тимчасово окупованій території Півдня і Сходу України.
16 березня, 21:45
Війна
Поплічників кремлівського агента і розпалювача війни Анатолія Шарія упіймали при спробі вчинити воєнний злочин.
28 лютого, 17:16
Політика
Минуло пів року з дня резонансної дорожньо-транспортної пригоди, винуватцем якої став народний депутат Олександр Трухін.
02 лютого, 13:51
Світ
Маріонеткова прокремлівська сирійська влада взялася випробовувати нову тактику у боротьбі з повстанцями.
28.12.2021, 08:08