Російські пропагандисти почали жерти один одного

Опінії
02 жовтня, 19:15
Російські пропагандисти почали жерти один одного
Фото: Deep State

Головною причиною внутрішньої фронди між кремлівськими глашатаями є постійні невдачі на полі бою. "Лиманський котел" – остання крапля.

Політолог

Найбільш значні Z-канали у РФ раптово розкололися на два табори. Усе через поразку російських окупаційно-терористичних військ у Лимані, хоча насправді це лише привід для проявлення внутрішніх суперечностей, які існують в середовищі російських силовиків.

Нині Рамзан Кадиров звинуватив у поразці під Лиманом генерал-полковника Алєксандра Лапіна, командувача Центральним військовим округом. Згодом його публічно підтримав очільник і натхненник усієї силової корпорації "вагнерівців" – Євгєні Прігожин: «Рамзан, жгі», – як він висловився.

По суті відбулося ось щó: очільники всіляких гібридних квазідобровольчих і інших формувань із дивним статусом à la "вагнерівці", що не підкоряються міністерству нападу та агресії оборони РФ розпочали пряму кампанію проти класичного військового керівництва. З іншого боку є вищі військові чини – генерали Сєргєй Шойгу і Валєрій Гєрасімов, які контролюють Міноборони.

Кадиров і Прігожин, звісно, зі своїх ротів ніколи особливо їх не критикують, але сітка Z-каналів яка нила з приводу нібито хибних рішень і поганого керування саме Шойгу, і ті хто тепер підтримують Кадирова-Прігожина – це ті самі канали. Низка інших "воєнкорівських" ресурсів показово не підтримав критику з боку Кадирова, зберігаючи лояльність Міноборони.

Це не громадянська війна і не революція, але повноцінна апаратна боротьба за владу в силових структурах в умовах війни. Зовсім не виключено, що у крісло очільника МО або ГШ заколотники "імені Кадирова" хочуть поставити ексголовкома Військово-комічних сил Сєргєя Суровікіна, який раніше керував російською операцією в Сирії.

Суровікіна часто протиставляють тому ж Лапіну і Гєрасімову у Telegram-каналах орієнтованих на мережу Прігожина, вказуючи й на те, що Герасимов та Шойгу монополізували доступ до Владіміра Путіна, не даючи іншим командирам доповідати йому. Можна любити Кадирова і Прігожина, можна не любити, але вони точно стануть для нинішніх російських силовиків значно більшою проблемою ніж твіти Алєксєя Навального, бо у них уже є власна армія, власна медійка і власний пул персонажів, яких вони будуть намагатися крутити нагору і представляти до державних нагород, вигадувати героїчні історії та просувати, приміром, у губернатори, сплітаючи апаратну сітку все густіше.

Для того, аби у вашій політичній системі був розкол ніяка демократія зовсім не обов’язкова. Звісно, ніхто не буде припиняти війну через таке прямо зараз, але присмак 1917 року треба шукати не у памфлетах більшовиків, а у терті між Державною Думою і монаршою владою, а ще точніше – між генералами та ставкою Головнокомандувача.

Тріщинки все глибші й глибші. І ніякий вихід з України чи відмова від ядерного сценарію не дасть росіянам простору ці тріщини залатати.

Всі високопоставлені учасники війни в Україні з російського боку прекрасно знають, що воюють не за контроль над Херсоном чи Лиманом. А за те, чий у підсумку контроль буде над Москвою і хто буде "обілечувати" їх співгромадян, отримувати призначення і нафтові родовища, а хто буде визнаний шкідником і агентом світової буржуазії.

Російські пропагандисти почали жерти один одного_1
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
Москва має всіляко скувати сили колективного Заходу в Україні, щоби арабська коаліція та Ізраїль не змогли самотужки напасти на Тегеран.
14 листопада, 20:23
Світ
Історично склалося так, що кремлівський режим завжди захищав право шиїтської диктатури в Ірані на власну ядерну енергію.
08 листопада, 17:00
Економіка
Доведене до зубожіння працездатне населення віднедавна окупованої росіянами Білорусі опинилося у безвиході через лукашенківську диктатуру.
29 жовтня, 18:01
Опінії
Сі Цзіньпіна офіційно "короновано імператором" Китайської народної республіки. Його наново обрано "червоним вождем", усі терміни скасовані.
24 жовтня, 08:45
Світ
Російська маріонетка, котра грає роль самозваного президента Республіки Білорусь, усе ж таки планує провокації на кордоні з Україною.
30 вересня, 10:27
Світ
Ґітанас Науседа стверджує, що поки армія РФ застрягла в Україні, зміни всередині московії можуть бути раптовими та несподіваними для всіх.
29 вересня, 20:56