Російський газ знову має лідерство в ЄС

ЕКОНОМІКА
17 червня, 08:27
Російський газ  знову має лідерство в ЄС
Фото: Financial Times

Однією рукою європейські чиновники накладають на бізнес ворога санкції, іншою торгують із ним. То хто ж наживається на війні в Україні?

Відповідь дала редакція одного з провідних британських видань Financial Times. Цьогоріч у травні імпорт газу з ресурсної федерації московії до Європи вперше від 24.II.2022 перевищив постачання із США.

Попри те, що причиною такого розвороту стали разові фактори, йдеться про складнощі подальшого зниження залежності західних держав від російського газу. Адже деякі країни Європи (Угорщина, Словаччина, Австрія та Сербія — прим. ред.), як і раніше, залежать від Мокви.

«Навдивовижу бачити, як частка російського газу та [зрідженого природного газу — прим. ред.] на європейському ринку зростає після всього того, через що ми пройшли, і всіх зусиль, що здійснені для поділу та зниження ризиків постачання енергоносіїв. Це нечувано стосовно України», —  заявив глава відділу газової аналітики консалтингової компанії ICIS пан Том Марцек Мансер.

У вересні 2022 року США обігнали РФ як основного постачальника газу до Європи, і з 2023 року на американців припадає близько п'ятої частини постачання до регіону. Проте минулого місяця рівень постачання російського трубопровідного газу і ЗПГ склав 15% від загального обсягу.

До тепер ЗПГ із США становив 14% від загального обсягу постачання у Старий світ, що є найнижчим показником із серпня 2022 року. Раптовий розворот стався на тлі загального зростання європейського імпорту російського ЗПГ, попри те, що кілька країн-учасниць ЄС (перш за все 3 балтійські республіки — прим. ред.) наполягають на запровадженні санкцій проти нього.

У травні на обсяги постачання вплинули разові фактори, у тому числі перебої у роботі великого американського підприємства з експорту ЗПГ. За словами пана Марцека-Мансера, «такий розворот навряд чи триватиме довго, оскільки влітку РФ спробує постачати свій ЗПГ до Азії Північним морським шляхом».

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» додає, що половина «чорного золота», добутого на росії, транспортується «тіньовими» танкерами. Жодне з суден поки не опинилося у санкційному списку.

Російський газ  знову має лідерство в ЄС_1
Читайте також:
Економіка
Вищий європейський суд допоможе одному із найбільших банків континенту піти з ринку держави-окупанта. Позов подали адвокати «UniCredit SpA».
03 липня, 12:36
Економіка
Низка компаній із КНР шукають глушники для дронів, які передають потім покупцям із країни-агресорки. Брудні гроші ллються кривавими ріками.
04 червня, 12:27
Політика
Недавній офіційний робочий візит вітчизняного міністра закордонних справ до Нью-Делі не змінив позиції тамтешнього уряду. Москва досі у грі.
09 квітня, 08:18
Економіка
Ведення бізнесу на теренах країни-загарбника для більшості фірм довело їхню безпринципність. Ціна збереження активів — життя українців.
31 березня, 18:19
Економіка
Маленька африканська країна наче грім серед ясного неба увірвалася на російський ринок. Виявилося, у Ґабоні виробляють важливі запчастини.
29 березня, 19:13
Війна
Сам В’ячеслав Кантор називає себе «головним черговим з єврейської Європи».
13 березня, 10:55