російську нафту ніхто не хоче купувати, - Reuters

ЕКОНОМІКА
24.05.2022, 14:15
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: REUTERS

В морі знаходиться рекордна кількість танкерів з "токсичною" російською нафтою

62 мільйони барелів флагманської московитської нафти Urals знаходяться в танкерах у морі. Ця кількість є рекордною. Згідно з даними аналітичної компанії Vortexa це сталося тому, що трейдери намагаються знайти покупців на нафту з московії, - повідомляє агенція Reuters.

США та інші країни заборонили імпорт нафти та нафтопродуктів з московії через вторгнення окупаційних військ московії в Україну, а інші країни уникали придбання "токсичної" нафти, побоюючись майбутніх санкцій.

Наразі Європейська комісія розглядає ембарго на нафту з московії.

Обсяг сирої нафти Urals, що знаходиться у танкерах на воді втричі перевищує довоєнний середній показник, заявили у компанії Vortexa, навіть якщо експорт російської морської нафти в травні впав до 6,7 мільйона барелів на добу, що приблизно на 15% менше в порівнянні 7,9 мільйона барелів на добу в лютому.

«Цифри в заголовках, які показують, що російський експорт все ще відносно високий, не оповідають повної історії», — заявив експерт з енергетичних питань з Х’юстона Клей Сейгл.

«Просто російська нафта продовжує накопичуватися в морі», - каже він.

Кількість вантажів Urals у морі без визначеного пункту призначення становить 15% від загальної кількості, що також стало новим максимумом, додав Сейгл. Частина нафти може бути в дорозі до нерозкритих покупців, а інша може бути непроданим вантажем.

Більшість барелів московитської сирої нафти спрямовується до Азії, в основному до Індії та Китаю, обсяги експорту в Європу також зросли в очікуванні прийняття рішення щодо повного ембарго.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що московія продає свої танкери через санкції.

Російська компанія «Совкомфлот», яка до початку війни була одним зі світових лідерів в галузі морського транспортування газу та нафтопродуктів, продає свої судна, аби виплатити борги західним кредиторам.

Читайте також:
Війна
Російський паспорт стає у Швейцарії «чорною міткою» через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій.
вчора, 15:09
Світ
Банки Китаю почали блокувати платежі з московії у юанях
21 березня, 11:12
Політика
Болгарський парламент відмовився від російської нафти, не дивлячись на звільнення від заборони на її імпорт.
01 березня, 15:51
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18
Економіка
Франція, Китай та Японія заморозили участь в найбільшому газовому проєкті московії «Арктик СПГ-2».
25.12.2023, 10:29