російську нафту ніхто не хоче купувати, - Reuters

ЕКОНОМІКА
24 травня, 14:15
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Фото: REUTERS

В морі знаходиться рекордна кількість танкерів з "токсичною" російською нафтою

62 мільйони барелів флагманської московитської нафти Urals знаходяться в танкерах у морі. Ця кількість є рекордною. Згідно з даними аналітичної компанії Vortexa це сталося тому, що трейдери намагаються знайти покупців на нафту з московії, - повідомляє агенція Reuters.

США та інші країни заборонили імпорт нафти та нафтопродуктів з московії через вторгнення окупаційних військ московії в Україну, а інші країни уникали придбання "токсичної" нафти, побоюючись майбутніх санкцій.

Наразі Європейська комісія розглядає ембарго на нафту з московії.

Обсяг сирої нафти Urals, що знаходиться у танкерах на воді втричі перевищує довоєнний середній показник, заявили у компанії Vortexa, навіть якщо експорт російської морської нафти в травні впав до 6,7 мільйона барелів на добу, що приблизно на 15% менше в порівнянні 7,9 мільйона барелів на добу в лютому.

«Цифри в заголовках, які показують, що російський експорт все ще відносно високий, не оповідають повної історії», — заявив експерт з енергетичних питань з Х’юстона Клей Сейгл.

«Просто російська нафта продовжує накопичуватися в морі», - каже він.

Кількість вантажів Urals у морі без визначеного пункту призначення становить 15% від загальної кількості, що також стало новим максимумом, додав Сейгл. Частина нафти може бути в дорозі до нерозкритих покупців, а інша може бути непроданим вантажем.

Більшість барелів московитської сирої нафти спрямовується до Азії, в основному до Індії та Китаю, обсяги експорту в Європу також зросли в очікуванні прийняття рішення щодо повного ембарго.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що московія продає свої танкери через санкції.

Російська компанія «Совкомфлот», яка до початку війни була одним зі світових лідерів в галузі морського транспортування газу та нафтопродуктів, продає свої судна, аби виплатити борги західним кредиторам.

Читайте також:
Світ
Індія відмовилася підключатися до російського аналога SWIFT
13 серпня, 14:45
Світ
Половина із десятки найбагатших російських олігархів не перебувають під санкціями США, Євросоюзу та України.
05 серпня, 13:55
Світ
Єгипет уже використовувався росією як транзитний шлях для мазуту
04 серпня, 13:15
Економіка
Успіхи російської економіки щодо санкційного тиску насправді сильно перебільшені пропагандистами та урядовцями путінського режиму.
04 серпня, 07:34
Спорт
На росії "АвтоВАЗ" почав звільняти робітників
03 серпня, 14:47
Світ
Натомість в Україні "Альфа-Банк" Петра Авена отримав режим найбільшого сприяння від Зеленського
02 серпня, 12:35