Росія – це Держава-Молох

Опінії
18.04.2022, 09:21
Росія – це Держава-Молох

Від самого заснування і до нині московія вимагала жертв для підтримки свого державного організму. І кожного разу на вівтар клали українців.

Українська журналістка, політичний технолог, кандидат політичних наук

Кажуть, демократія недосконала, і дозволяє різним гібридам зловживати. Так, напевно, бо автократи використовують свободу слова, права людини, політичну конкуренцію для просування своїх доктрин і дезінформації.

І, тим щонайменше, нічого кращого сьогодні у світі (як системи) немає. Демократія – це насамперед суспільство, а суспільство – це захист від деструктивних сценаріїв, що загрожують світові.

Все починається з монополії на мир (фраза «Навіщо нам світ, у якому немає Росії», – якраз звідси), коли немає суспільства на рівні думки індивіда, починаються зловживання влади. Далі – інтелектуальне блудство (на рівні ініціатив: радники та підлеглі пропонують лише те, що хоче чути їхній лідер), а затим – катастрофа.

У росії сьогодні влада не допускає, щоби фасад свідомості окремої людини якось відрізнявся від колективного фасаду так званого "глибинного народу". З цього почалася проблема, котра сьогодні дійшла ризику знищення всього світу.

Фізична загроза почалася з перетворення громадян росії на рабів лише на рівні свідомості.

Коли в людині залишається лише ненависть (а саме це сьогодні є щодо України, прагнення перетворити нашу землю на цвинтар), виникає внутрішнє відчуття, що ця людина тяжіє до свого тіла. Ну, як давнє, стомлене, абсолютне сутнісне зло.

Є такий вислів: «Святе місце порожнім не буває». Тут навпаки – відчуття порожнечі, відчуження від себе самого та від реальних завдань держави у XXI столітті тим більше, а "глибинний народ" став частиною цієї порожнечі.

Філософською мовою феномен "лідер-більшість" добре описує поняття Жиля Дельоза і Фелікса Ґваттарі – "тіло без органів". Це коли "віртуальне тіло" переважає "актуальне тіло", у тому сенсі, що у кожного "актуального тіла", тобто фізичної особи, є також і "віртуальний вимір", запас потенційних характеристик, які актуалізуються через зв'язок з іншими "тілами".

Майже всі трагічні сторінки історії, пов'язані з прагненням конкретної особистості знищити світ і мир у ньому, виникають за певних обставин. Там, де кількістю можна створити вбивчу якість щодо зовнішнього світу.

Світ, що складається з рабів і тих, хто думає однаково, – вже за фактом знищено. На рівні подальшого алгоритму розвитку подій, а тим більше світ, де життя в одному "величезному Путіні" (як віртуальне тіло) передбачає лише війну.

Пам'ятаю, як Владімір Путін, коментуючи смерть російського військовика-інгуша в Україні, сказав, що він – і мордвин, і лакець, і інгуш, і таке інше. З одного боку, це прагнення всіх втягнути у колективний злочин, а з іншого – дається взнаки, мабуть, історична пам'ять і проявляється в дії теорія збереження негативної енергії.

Дивно було б, якби буряти не з'явилися у Бучі, якщо їхні прямі родичі-монголи у XIII столітті там були. І робили те саме, що й зараз російська солдатня.

Росія могла дивитися у майбутнє, а дивиться – у минуле, а звідси й неминучий пошук усіх цих аналогій із минулого, оскільки країна туди прагне. Хтось потребує сонця і хліба (творення), а хтось – темряви й крові (руйнування), як Молох жертвоприношення.

Читайте також:
Політика
Публічна заява міжнародної спільноти InformNapalm щодо ознак протиправних дій та тиску на Михайла Макарука з боку ДБР.
27 березня, 15:02
Опінії
З власним народом, на відміну від ворожого, треба домовлятися, власний народ треба любити, і виконувати його волю.
22 березня, 15:54
Опінії
Геополітична війна владців за Нобелівську премію миру. Серед претендентів не лише самовпевнений Дональд Трамп, але і його vis-à-vis путін.
19 березня, 12:36
Опінії
Знання деяких сталих принципів дозволяє передбачати майбутнє. Проте сильно заважає зберігати нерви...
18 березня, 20:31
Війна
Порошенко заявив, що Зеленський наближає Україну до диктатури.
18 березня, 17:03
Політика
Радник Зеленського заявив, що в Україні немає диктатури – у нас відкриті кордони та постійні вибори.
04 березня, 15:00