Корінні народи росії відмовляються бути «русскімі»

СВІТ
16.04.2022, 07:51
Корінні народи росії відмовляються бути «русскімі»
Фото: Facebook

Популярний калмицький етнобренд одягу "4 Oirad" залишає російську федерацію на тлі воєнної агресії проти України.

Відомості про це власники компанії оприлюднили на корпоративній Facebook-сторінці, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що починаючи з 24 лютого 2022 року Кремль посилив дискримінаційні практики проти корінних народів усередині самої росії, насаджуючи "православний русскій мір".

Увага! Для розуміння ситуації, яка склалася, подаємо заяву етнобренду "4 Oirad" мовою оригіналу:

«Мы – нерусские! И мы гордимся своим именем: Ойрат, Саха, Бурят, Татар, Башкорт, Эрзя, Хакас, Удмурт... Мы  – граждане российской федерации, но мы не русские. Наши народы сталкивались с насильственной русификацией, христианизацией, запрещением языка и культуры, депортацией и геноцидом. И мы все равно не отрекаемся от своего имени. У нас свой "нерусский мир".

Нам не сдают квартиры в Москве и Санкт-Петербурге, в метро говорят "чурки", не уважают нашу религию. Нас можно безнаказанно обзывать "врагами народа и предателями". Мы граждане второго сорта в собственной стране. Хальмгуд, Сиврин цагиг бичә марттн!».

Водночас калмики та представники інших уярмлених етносів росії (якути, хакаси, інгуші, аварці, чуваші тощо) до тепер ніяк не висловилися з приводу кремлівської агресії проти України.

Натомість в Асоціації фіно-угорських народів виступили з рішучою підтримкою дій російської армії, пообіцявши, у разі потреби, забезпечити орду ґвалтівників, убивць і мародерів новим "гарматним м'ясом".

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, тільки лідери башкирського національного руху закликали одноплемінників не брати участі у війні проти України.

Автор : Данило Катраник
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Антті Васюренко — нащадок етнічних карелів та українських переселенців. З юного віку він жив думкою про національну свободу Карелії.
08 лютого, 12:29
Політика
Легендарного комбата, фронтовика на позивний «Туман» кинуто за ґрати без права застави. Зе-влада усуває ініціативних військовослужбовців.
31 січня, 19:14
Політика
Коли борешся за свободу своєї батьківщини та за Україну, але залишаєшся на самоті. Така лиха доля спіткала Ігоря Кузнєцова з Томська.
24 січня, 12:31
Політика
Якщо хтось навіть спробує висловитися проти сіоністської диктатури доведеться попрощатися з волею. Демократія в Ізраїлі відсутня.
23 січня, 14:23
Кримінал
Причина — перегляд південнокорейських серіалів. Неповнолітні парубку пробудуть у виправно-трудових таборах наступні 12 років.
22 січня, 06:00
Світ
На теренах ресурсної федерації московії свобода слова і вільнодумство перебувають поза законом. Інше справа — її західні сусіди з Європи.
17 січня, 21:37