Росія не відвела війська та техніку від українського кордону, як обіцяла – WSJ

ВІЙНА
06.05.2021, 09:37
Російські десантники під час маневрів у Таганрозі, біля кордону з Україною.
Російські десантники під час маневрів у Таганрозі, біля кордону з Україною.
Фото: ASSOCIATED PRESS

З оцінками, поблизу кордонів досі залишаються близько 80 000 військових РФ

США та їх союзники по НАТО заявили, що росія зберегла посилену військову присутність поблизу українського кордону, попри обіцянку вивести війська, розгорнуті минулого місяця, що викликало стурбованість у Вашингтоні з приводу намірів москви. Про це повідомляє WSJ.

Росія відкликала лише частину військовослужбовців з кордону з Україною, заявили чиновники адміністрації Байдена. Високопоставлені представники Пентагону заявили, що близько 80 000 російських військовослужбовців залишалися поблизу різних ділянок кордону країни з Україною.

За словами офіційних джерел, російські військові дійсно наказали деяким підрозділам повернутися в місця постійної дислокації до 1 травня – і вони дійсно відійшли від кордону з Україною. Але багато підрозділів залишили свої вантажівки й бронетехніку, сигнал про те, що вони можуть повернутися, якщо президент росії володимир путін вирішить розгорнути їх знову.

Представники адміністрації заявили, що вони сприймають постійну присутність військ на кордоні з Україною як сигнал путіна про те, що він може зрівнятися – і, по суті, перевершити – кількість військовослужбовців, які беруть участь в навчаннях США і НАТО в Європі.

Аналітики відзначають, що розгортання військ путіна явно призначалося для того, щоб пограти мускулами, особливо на початку нового американського президентства. За словами офіційних осіб, путін цілком може шукати способи перевірити рішучість Байдена. Але небезпека полягає в тому, що будь-яке нарощування військової потужності може вийти з-під контролю або спровокувати більш глибоку кризу.

Видання наголошує, що однією з цілей російської військової присутності є демонстрація Україні, що підтримка Заходу має межі – ці країни готові підтримувати Україну на словах, але не готові запропонувати їй членство в НАТО і навіть істотно збільшити військову допомогу цій країні.

Читайте також:
Опінії
Або чому російським фашистам не довелося скористалися досвідом Міхаїла Фрунзе брати Перекоп убрід
26 квітня, 11:52
Опінії
Це видатний успіх ЗСУ, а цей корабель став першим в історії потопленим ракетним крейсером !
14 квітня, 17:05
Світ
НАТО і Європа продовжують постачати в Україну зброю та військову техніку
07 квітня, 09:45
Світ
Інтернаціональний збрід, сформований Кремлем із неповноцінних представників різних країн світу, поповнився жителями Естонії.
03 квітня, 17:57
Полтава
Черговий ворожий безпілотник, який здійснював розвідку для нанесення ракетних ударів, виявлено на території Полтавщини.
01 квітня, 19:23
Світ
За попередньою інформацією кораблі можуть вести техніку в Україну
17 березня, 11:34