Росія збудує новий газопровід із Китаєм – "Сила Сибіру-2"

СВІТ
09 січня, 11:54
Росія збудує новий газопровід із Китаєм – "Сила Сибіру-2"
Фото: google

Прагнення Москви і Пекіна подвоїти постачання сировини до Азії залишилося майже непоміченим для країн ЄС

Росія та Китай перебувають на стадії укладання угоди з питання будівництва нового газопроводу Сила Сибіру-2. Про це йдеться у матеріалі британського видання The Telegraph.

Зазначається, що президент Росії Володимир Путін та його китайський колега Сі Цзіньпін, завершують угоду, згідно з якою Росія більш ніж подвоїть експорт трубопровідного газу до Китаю.

Це означатиме, що щорічно новим газопроводом Сила Сибіру-2 транспортуватиметься до 50 млрд кубометрів природного газу.

Зазначається, що прагнення Москви і Пекіна подвоїти постачання сировини до Азії залишилося майже непоміченим для країн ЄС, які останніми місяцями сперечалися навколо Північного потоку-2.

У матеріалі наголошується, що якщо проект буде підписано і будівництво газопроводу буде завершено, Росія зможе продавати газ із тих же родовищ, які обслуговують Європу, і ця диверсифікація дає додаткові важелі впливу.

Росія збудує новий газопровід із Китаєм –

Аналітик з ICIS Томаш Маржец-Мансер вважає, що в РФ є достатньо ресурсів для задоволення попиту на обох ринках, але вона може надати перевагу покупцеві, який запропонує більшу ціну за газ.

Енергетичні зв'язки Китаю та Росії останніми роками поглиблюються. Перший прямий газопровід між ними – Сила Сибіру — відкрився в 2019 році і протягнувся на 2200 км між північним Китаєм та російськими газовими родовищами Ковиктинське та Чаяндинське у Східному Сибіру, йдеться в матеріалі.

Оскільки Китай намагається зменшити свою залежність від вугілля, потреба країни у природному газі зростає. Тим часом Росія намагається диверсифікувати свою діяльність порівняно з Європою, де майбутнє природного газу є невизначеним, оскільки континент прагне скоротити залежність від викопного палива, йдеться у статті.

Автор : Валерій Пальчик
Читайте також:
Обвал фондового ринку московії почав боляче бити по Фонду національного добробуту
19 січня, 16:30
Автоматичне переведення працівників з інших органів до БЕБ не передбачене.
24.10.2021, 15:16
Брудні гроші європейських чиновників і приватних підприємців активно "відмиваються" на Московії.
23.10.2021, 09:01
За перше півріччя 2021 року бюджет Хорольскої міської громади по загальному фонду виконано на 106,8% від планових показників.
27.07.2021, 08:01
Таке рішення фахівці Останнього Бастіону пропонували ще у 2014 році
07.06.2021, 16:21
“Зеленські” мають єдиний план: вкрасти і втекти, коли брехня вже стане очевидною”.
27.05.2021, 16:37