Росіяни не сприймають себе за суб'єкт політики, – соцопитування
Владімір Путін усьому голова, а інших партій чи лідерів в уяві росіян немає, бо і примарні перспективи майбутнього розвіялися 24.II.2022.
На цьому наполягають і ґрунтовно підтверджують автори соціологічного опитування, проведеного з ініціативи керівництва Московського інституту міжнародних досліджень, передає медіаагенція "Останній Бастіон".
З'ясувалося, що росіяни у більшості своїй хочуть, аби влада і суспільство комунікували як рівноправні партнери, але джерелом таких змін має стати (увага!) сама влада, а не пересічні жителі РФ (тобто, підневільні холопи – прим. ред.).
І подібний патерналізм властивий представникам різного віку наперекір тому, що повнолітнє населення Московії розуміє – зміни в його житті стали неминучими та невідворотними.
«На жаль, ні суспільство, ні бізнес не здатні стати агентами змін, а лише держава. Росіяни ототожнюють владу з "великою і сильною людиною", яка власне і готова звалити на себе тягар змін, тоді як народ – все ще "маленька безособова одиниця". При цьому, начальство сприймається у свідомості росіян швидше негативно», – висновується у соцдослідженні.
Очевидно, широкомасштабна воєнна агресія проти України, розпочата торік 24 лютого, не дуже сильно змінила свідомість пересічних росіян, які досі перебувають у полоні кремлівської пропаганди.
У них так і залишається віра у "доброго царя", який сприймається за сакральну постать, що не входить в оточення начальства (тобто, "поганих бояр" – прим. ред.) і, за їхнім світоглядом, насправді управляє всіма процесами на Московії.
Навіть після року великої війни росіяни не скаржаться на своє погане життя, до нього пристосувалися, а протестності немає навіть у молоді, яка перебуває у фрустрації через відірваність країни-агресора від цивілізованого світу, тож не варто чекати на бунти чи революцію.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що війна на полі бою в Україні все ще у самому розпалі, але принаймні на економічному фронті перемога Заходу над РФ уже не за горами.