Путін убив Росію

ЕКОНОМІКА
20.01.2023, 20:23
Путін убив Росію

Війна на полі бою в Україні все ще у самому розпалі, але принаймні на економічному фронті перемога Заходу над РФ уже не за горами.

На цьому наголошують провідні економісти з Єльського університету, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Foreign Policy".

Фахові американські аналітики стверджують, що станом на тепер Росія світовій економіці більше не потрібна, оскільки її є чим і ким замінити на міжнародній арені.

Як бачимо, колективний Захід став рішучішим у визнанні доленосного факту власного існування без недоімперського заповідника з осердям у Москві.

Позитивні зміни вражають, адже загальний тренд на самовпевненість більшості європейських країн і США вельми симптоматичний не лише у військовому відношенні, проте й в економічному та енергетичному.

Отже, на чому саме акцентують провідні економісти з Єльського університету? Наведемо нижче адаптований український переклад основних тез:

  1. Росія назавжди втратила свою колишню економічну міць на світовому ринку, такого важеля тиску, як природний газ і нафта більше не існує, оскільки світові й, що найважливіше, Європі, більше не потрібні вуглеводні з РФ.
  2. Росія на власному гіркому досвіді виявляє, що споживачам набагато легше замінити ненадійних постачальників товарів, аніж постачальникам знайти нові ринки.
  3. Вже минули часи, коли через страх перед тим, що Владімір Путін прибере з ринку і російську нафту, ціни на яку злітали до рівня 40% за два тижні, а після запровадження граничної вартості стрілка пішла донизу.
  4. Спроба використати продовольство як зброю зазнала краху, коли від Кремля відвернулися навіть його номінальні союзники, а на ринках деяких металів, де РФ історично домінувала, таких як нікель, паладій і титан, покупці, котрі побоюються шантажу, у поєднанні з вищими цінами прискорили переорієнтацію та активізували державні та приватні інвестиції у найважливіші ланцюжки постач корисних копалин і гірничодобувні проєкти.
  5. Ніколи більше Путін не зможе викликати такий хаос і заворушення у світовій економіці, тому що він послабив найсильнішу руку Росії – її енергетичну та сировинну міць – безповоротно, навіть КНР з Індією неспроможні закрити потребу РФ у валюті, а головне – у технологіях.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що бюджет ресурсної федерації московії не витримує війни на виснаження, попри бравурні заяви Кремля.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Борис Джонсон заявив, що путін має вивести окупаційні війська з України, сказавши росіянам, що Україна «вже денацифікована»
28 лютого, 17:56
Опінії
10 років тому, 26 лютого 2014-го, трапилось чудо, аналогів якому не зафіксовано в анналах медичної науки.
26 лютого, 18:35
Війна
Такий крок сторони виправдали тим, що за європейські гроші має купуватись лише європейська продукція
23 лютого, 09:08
Війна
480 членів Бундестагу не підтримали пропозицію щодо постачання ЗСУ крилатих ракет Taurus.
22 лютого, 15:23
Політика
Чинний президент США Джо Байден наразі посідає 14-те місце.
20 лютого, 18:49