росію «випиляли» зі світового ринку морських постач вугілля

ЕКОНОМІКА
17.08.2022, 19:12
росію «випиляли» зі світового ринку морських постач вугілля
Фото: Ukrinform

4 місяці тому Європейський союз вирішив запровадити ембарго на закупівлю російського вугілля у межах чергового санкційного пакета.

Але лише після набрання ним чинності 10 серпня влада пояснила, що європейським компаніям заборонено надавати страхові та інші фінансові послуги при постачанні російського вугілля не тільки в країни ЄС, а й у всьому світі.

Голова санкційного комітету Міжнародної групи клубів взаємного страхування Майк Солтгаус в інтерв'ю виданню "Bloomberg" пояснив ситуацію, інформує медіаагенція"Останній Бастіон".

За його твердженням, нововведена заборона застосовується незалежно від кінцевого пункту призначення товарів, оскільки не важливо, прямують вони до Євросоюзу чи ні.

«Якщо ви – судновласник з ЄС і завантажили російське вугілля, щоби доставити його до третьої країни, яка не входить до ЄС, – то тепер це незаконна операція. Це створює дуже значні проблеми. Хоча Єврокомісія і уточнила, що нові правила ембарго "забороняють купівлю, імпорт чи перевезення, прямо чи опосередковано", заборонених товарів, таких як вугілля та деякі види добрив, які мають російське походження або експортуються з росії. Для страховиків це стало несподіванкою, а от для російського бізнесу якраз навпаки», – заявив Майк Солтгаус.

Водночас організації, котрі входять до міжнародної структури "International Group of P&I Clubs" і займаються спільним страхуванням відповідальності перед третіми особами, наразі страхують близько 90% світових морських перевезень.

З Брюсселя вже розіслали подібним структурам спеціально підготовлений циркуляр із поясненням щодо дотримання нової санкційної політики.

Тепер участь будь-якої організації ЄС у перевезенні російських добрив, вугілля чи інших твердих видів викопного палива (які приносять значний дохід російському бюджету – прим. ред.) до будь-якого пункту призначення як усередині, так і за межами ЄС буде порушенням санкцій.

«Заборона, зокрема, стосується всіх страхових і перестрахувальних послуг, а більшість учасників "International Group of P&I Clubs" якраз і перебувають в юрисдикції ЄС. Фактично, закриття експорту до Європи – це 50 мільйонів тонн вугілля, і перенаправити його на Схід, до Китаю, неможливо. Наявні потужності Транссибірської залізничної магістралі цього не дозволяють», – додає Майк Солтгаус.

Водночас слід зауважити, що торік ресурсна федерація московії забезпечувала Європу майже 46% вугілля від можливих 100%, решта 54% споживання – викопне паливо імпортоване з-за океану.

Сьогодні ціна вугілля на світовому ринку злетіла до $400 за 1 тонну, хоча ще до 24 лютого становила $134; але російські вугільники, на відміну від нафтовиків, які змогли швидко перенаправити постачі до азійських країн, не виграють від такого зростання, бо страхові компанії не можуть працювати з російськими постачальниками через ризик для себе.

Натомість вигоди одержують інші країни.

Так, згідно з митними даними, зібраними представниками проєкту "Trade Data Monitor", Німеччина збільшила закупівлі вугілля у березні-травні (у порівнянні з весною 2021 роком): в Австралії – на 21%; у Південній Африканській Республіці – у 7 разів; у Колумбії – у 4 рази; у США – більш ніж на 10%.

Інший колишній великий покупець російського вугілля і союзна Україні Республіка Польща, за той самий період удвічі наростила імпорт із Казахстану.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що нафту з США спрямували в Німеччину на тлі спроб нафтопереробних заводів знайти альтернативу російській.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Політика
Припускається, що судно належить до «тіньового флоту» росії.
11 січня, 10:19
Політика
У п’ятницю, 10 січня, США запровадили санкції проти найбільших нафтових російських компаній.
10 січня, 18:16
Економіка
У Вашинґтоні готуються запровадити санкції проти танкерів, які возять «чорне золото» із РФ. Це — останній «подарунок» від Джозефа Байдена.
06 січня, 12:34
Світ
Санкції, накладені на росію через її вторгнення в Україну, ускладнюють продаж урану західним покупцям.
18.12.2024, 09:44
Економіка
В Угорщині, Туреччині та Об'єднаних Арабських Еміратах припинили обслуговувати банківські картки UnionPay, видані «Газпромбанком».
23.11.2024, 15:09
Політика
Російський проєкт Arctic LNG 2 скоротив видобуток на газових родовищах майже до нуля через західні санкції на експорт.
12.11.2024, 15:36