Розслідування у справі Резниченка/Голика

ПОЛІТИКА
30 травня, 09:30
Розслідування у справі Резниченка/Голика

Експертиза виявила 300 млн гривень збитків

Ще 1,2 млрд грн документ класифікує, як нецільове використання бюджетних коштів в рамках «Великого будівництва».

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розслідують кримінальне провадження щодо тендерів на ремонт доріг у Дніпропетровській області, які виграла компанія «Будінвест інжиніринг», пов’язана з ексголовою обласної військової адміністрації Валентином Резніченком та його соратником і беззмінним консультантом ОПУ Юрієм Голиком.

Про це повідомляє ZN.UA.

За даними експертизи, яку отримало слідство, збитки держави через завищення вартості матеріалів становили майже 300 млн гривень, пише редактор відділу політики Інна Ведернікова у тексті «У пошуках «крота». Чим може закінчитися криза між НАБУ та САП» із посиланням на власні джерела.

«На початку квітня, щоби тримати руку на пульсі, ZN.UA спілкувалося з джерелами в НАБУ, близькими до розслідування. Вже тоді ми знали, що слідство досягло певного прогресу. Головне в справі — довести, що державі завдано збитків», – пише авторка статті. 

Це вдалося зробити попри опір підконтрольної міністрові фінансів Сергію Марченку Державної аудиторської служби.

За даними журналістки, міністр так і не дав відмашки керівникові Держаудитслужби підписати офіційний висновок аудиту у справі Дніпропетровської ОДА та компанії «Будінвест інжиніринг» для НАБУ. 

«Проте там знайшлися чесні працівники, допомогою яких скористалося Бюро.За даними експертизи, яку слідство таки отримало всупереч усім перепонам… залишок від 1,2 млрд грн документ класифікує, як нецільове використання бюджетних коштів, до того ж легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом», – додала журналістка.

Нагадаємо, що улітку 2022 року журналісти видання «Наші гроші» оприлюднили розслідування про виграні ТОВ «Будінвест інжиніринг» тендери на ремонт доріг у Дніпропетровській області на суму понад 1,5 млрд грн.

Після цього НАБУ та САП відкрили кримінальне провадження. Справа мала попередню кваліфікацію за статтями 364 (зловживання владою і службовим становищем) і 209 (відмивання доходів) Кримінального кодексу України. Вона зачепила ключових персон у команді президента ексгубернатора Резніченка, колишнього заступника глави ОПУ Кирила Тимошенка та консультанта «Великого будівництва» Юрія Голика. Усі вони проходять у справі.

Протягом року двічі відбулися обшуки в будинку Голика. У ході другого у 2023 році обшуку НАБУ вилучило телефон у Голика.

Минулого тижня стало відомо про зливи інформації з НАБУ в рамках справи Резніченка/Голика, підтвердження яких було знайдено в телефоні Голика.

Протягом тривалого часу він лежав заблокований. Процедуру розблокування проводили міжнародні партнери. Назад бюро одержало його наприкінці листопада минулого року. В ньому усі чати було вичищено, в розпорядженні детективів був лише кеш: понад 100 тисяч різних фото, відео й аудіофайлів. У процесі пошуків детективи знайшли переписку трьох людей. Вже ідентифіковано особу №1 — це детектива НАБУ, умовний «Валера». Особа №2 — Георгій Біркадзе. З особою №3 — якимось високопоставленим «японцем» — складніше, але мова може йти про першого заступника директора НАБУ Гізо Углаву.

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Підозру отримали ексголова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко та його ексзаступник. Збитки склали майже 300 млн грн.
12 вересня, 18:45
Новини
Цими днями трапилось те, чого давно не було. Держвідновлення повернулось до «Великого асфальтування».
26 серпня, 11:21
Позиція
Полтавські колаборанти під час війни будують не укріплення, а стадіони
13 травня, 11:53
Опінії
Вимагаємо від влади спрямувати бюджетні кошти на будівництво укріплень та інші першочергові потреби фронту
06 березня, 11:30
Політика
Сільську раду Старого Салтова після окупації відновлять за 62 мільйони.
26.06.2023, 08:25
Політика
Зеленський підписав закон про відновлення великої приватизації та зміну структури ФДМУ
21.06.2023, 11:31