Сакартвело допомагає РФ уникати санкцій і вбивати українців

ПОЛІТИКА
15.01.2023, 08:12
Сакартвело допомагає РФ уникати санкцій і вбивати українців

Тбілісі став на шлях угодовства та плазування перед путінською Росією. Москва позитивно оцінила старання своїх грузинських маріонеток.

Як західні товари потрапляють до ресурсної федерації московії? Відповідь вас шокує і спантеличать, слід лишень поглянути на довжелезну черга вантажівок, яка перерізає основі автошляхи Сакартвело.

Відповідний аналітичний матеріал із кавказької республіки, чию незалежність ставимо під сумнів, оприлюднило видання "The New York Times", передає медіаагенція "Останній Бастіон". Наразі довгі й звивисті черги з навантажені підсанкційними товарами фур очікують перетину кордону із РФ.

Іноземні вантажівки чекають днями, щоби перетнути кордон у подорожі, яка зазвичай починається у Туреччині та закінчується в одному з російських міст, де західні товари мають шалений попит. Російська агресія проти України різко перервала багато торговельних зв'язків з Європою, але економіка ресурсної федерації московії швидко пристосувалася, знайшовши альтернативні маршрути для імпорту.

За останні 10 місяців Сакартвело, кавказька республіка з населенням трохи більше ніж 3,5 мільйона осіб, яка програла власну болісну війну з РФ у 2008 році, – перетворилася на зручний логістичний канал. Це транспортний габ пов'язав підсанкційну між Росію із зовнішнім світом.

Сплеск торгівлі означав неочікуване благо для водіїв вантажівок, таких як Мурман Накашидзе. Він – 48-річний грузин, який володіє невеликою транспортною компанією з чотирьох фур, які перевозять вантажі з Туреччини до Росії (від електроніки до будівельних матеріалів).

Після того, як багато європейських компаній припинили торгівлю з Москвою, на знак протесту проти війни або на виконання західних санкцій, бізнес Мурмана Накашидзе розцвів.

«Для багатьох це була війна, але інші отримують прибуток. Це добре для нас, для економіки, але це погано для інших», – коментує ситуацію грузинський бізнесмен, кількість яких зросла наче гриби після кривавого дощу в Україні.

Придбання товарів через Сакартвело і сусідні країни, такі як Вірменія та Азербайджан, допомогло Росії пережити економічний шторм, спричинений її вторгненням в Україну. Хоча деякі товари є дефіцитними та багато західних компаній припинили свою діяльність, уряд заявляє, що російська економіка скоротилася торік лише на 3%.

Хоча перспективи зростання залишаються туманними, повного колапсу, який прогнозували деякі економісти в умовах західних санкцій на Росії не сталося. Розташована на Кавказі на південно-східному краю Європи, Сакартвело пропонує найшвидший сухопутний шлях до Туреччини, яка стала одним з основних торговельних зв'язків РФ із Заходом.

Показово, але транзит вантажів між Туреччиною і Московією потроївся в обсязі, і значна його частина пройшла по грузинських дорогах. Лише торік у грудні черга з фур була більш ніж у два рази довше, ніж у грудні 2021 року, що сповільнює роботу прикордонних пунктів пропуску.

«Зараз тут усі: білоруси, казахи, узбеки, раніше їх тут ніколи не було. Але найбільше заробляють саме турки та грузини, які користуються ситуацією. Іноді нам доводиться чекати так довго, що швидкопсувний вантаж гниє», – коментує 60-річний водій вантажівки з російського Адлера Алік Оганесян.

Російська митна служба працює над розширенням кількості технологічних смуг, тоді як Сакартвело не перший рік будує 6-кілометровий тунель через найбільш проблемну ділянку траси, яка час від часу блокується сніговими лавинами. Черги іноді простягаються аж до столиці Тбілісі, приблизно за 150 кілометрів від кордону, зі спеціальними стоянками вздовж об'їзної дороги, де водії вантажівок можуть відпочити та поспати, поки вони чекають пропуску.

Тривале очікування спонукає багатьох водіїв їхати в об'їзд і в'їжджати на Росію через сусідній Азербайджан, що додає кілька днів до подорожі. Неможливо сказати, яка частина європейських вантажів, що перетинають Сакартвело, підпадає під санкції Європейського союзу, але те, що країна стала ключовою ланкою в торгівлі з Росією, вказує на потенційну лазівку у санкційній політиці ЄС.

Грузинський уряд наполягає на тому, що він суворо дотримується західних санкцій, і що в багатьох постачах було відмовлено. Але опоненти панівної партії олігарха Бідзіни Іванішвілі у парламенті стверджують, що «товари та гроші проходять практично безперешкодно».

На сьогодні Сакартвело балансує між своєю офіційною прозахідною орієнтацією та економічною залежністю від Росії. Це дуже вузький простір, в якому опинилася кавказька республіка, яка втратила 20% власної території, що тепер перебуває під російською окупацією.

У той час як РФ виробляє більшу частину власного продовольства й отримує споживчі товари з Азії, грузинський маршрут допоміг московитам розв'язати проблему дефіциту європейських деталей і сировини для заводів. Основне питання Кремль закрив руками Тбілісі, промислові вантажі течуть рікою до ресурсної федерації.

Фактично, маршрут через Сакартвело допоміг доставити продукцію до Росії, що дозволило фабрикам залишитися на плаву і зберегти робочі місця. З травня 2022 року Москва отримала товарів на суму понад $20 мільярдів, через так званий процес паралельного імпорту (коли щось ввозиться в країну без згоди компанії, яка володіє торговою маркою; значну частину вантажу складають автомобілі та обладнання для заводів).

У цілому, до початку 2023 року РФ майже повністю відновила довоєнний рівень імпорту. Економічна співпраця Тбілісі з Москвою не розлютила грузинів, адже багато з них стали наживатися на росіянах, чим фактично підтримують доларом воєнну агресію проти України та геноцид українців.

Між тим, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що угорський уряд "за волею 97% громадян" пропонує Європейському союзу вчинити суїцид. Орбанівська команда вкотре відпрацьовує російські рублі.

Читайте також:
Політика
Російсько-українська війна є історично доленосною подією, перевершуючи значущість розпаду СССР. Вона формує структурні зміни на материку.
06:07
Політика
Кремль посилює гібридний наступ на Європі. Які варіанти протидії російським спробам залякування варто застосувати зараз негайно?
22 листопада, 21:45
Війна
Але розглядає всі можливі сценарії через невизначеність Трампа.
22 листопада, 16:08
Політика
Список наближених до Трампа людей з короткими біографіями, посадами, пов'язаними скандалами.
19 листопада, 18:05
Війна
Чи відновлює Росія своє оперативне мистецтво?
18 листопада, 18:32
Політика
Відносини України із Заходом важко назвати рівноправним партнерством. Ми радше клієнт, котрий бігає із протягнутою рукою: «Дай!».
15 листопада, 21:47