Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар

ЕКОНОМІКА
02.02.2023, 18:33
Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар
Фото: Al Arabiya

Багаторічна соціально-економічна криза, спричинена постійними політичними сварками, відкинула Ліван на край прірви зубожіння та безробіття.

Красномовним свідченням наведеного факту є карколомна девальвація місцевої валюти на понад 90%, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Reuters".

Центральний банк країни, яку у середині XX століття іменували "близькосхідною Швейцарією" за сприятливий інвестиційний та бізнес-клімат, постановив, що від учора $1 тепер дорівнює 15 000 ліванським фунтам.

Прикметно, що попри стабільну фінансову кризу, відчутну еміграцію кваліфікованих кадрів (як от медики, інженери, та науковці – прим. ред.) влада Лівану все ж утримувала офіційний курс на рівні 1507 фунтів за $1, але "тіньовим ділкам" вдалося остаточно "взяти гору".

Відтак наразі ситуація цілком відзеркалює становище валютного ринку та економіки Венесуели та Зімбабве, де інфляція та перманентні емісії не впливають на усталений низький рівень життя виживання місцевого населення.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що російська воєнна агресія проти України "вдарила" по економіці Молдови, люди не можуть дозволити собі навіть молоко.

Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар_1
Читайте також:
Світ
Ізраїльський режим спорудив у пустелі спеціальну катівню для підозрюваних у тероризмі жителів Ґази. До них застосовують нацистські тортури.
11 червня, 12:35
Новини
Всі мусульманські країни повинні об'єднатися заради спільної мети. Вона полягає у «розв'язанні остаточного питання з ізраїльським режимом».
31 травня, 08:29
Світ
Чим довше триває воєнна операція у Ґазі, тим більше з'являється правди про наміри сіоністів. Винищення палестинців планувалося давно.
27 травня, 12:34
Світ
Міжнародно визнана влада найбіднішої арабської країни оголосила про домовленості до річниці об'єднання. Іранські маріонетки поки мовчать.
23 травня, 08:20
Світ
Відомий американський єврей, який заснував соціальну мережу «Facebook», активно залучений у війну за Ґазу. Він співпрацює із ЦАХАЛ і МОССАД.
21 травня, 12:27
Світ
Аятола Ібрагім Раїсі у політичному плані був цілковито декоративною фігурою. Натомість у релігійному становив небезпеку конкурентам.
21 травня, 08:18