Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар

ЕКОНОМІКА
02 лютого, 18:33
Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар
Фото: Al Arabiya

Багаторічна соціально-економічна криза, спричинена постійними політичними сварками, відкинула Ліван на край прірви зубожіння та безробіття.

Красномовним свідченням наведеного факту є карколомна девальвація місцевої валюти на понад 90%, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Reuters".

Центральний банк країни, яку у середині XX століття іменували "близькосхідною Швейцарією" за сприятливий інвестиційний та бізнес-клімат, постановив, що від учора $1 тепер дорівнює 15 000 ліванським фунтам.

Прикметно, що попри стабільну фінансову кризу, відчутну еміграцію кваліфікованих кадрів (як от медики, інженери, та науковці – прим. ред.) влада Лівану все ж утримувала офіційний курс на рівні 1507 фунтів за $1, але "тіньовим ділкам" вдалося остаточно "взяти гору".

Відтак наразі ситуація цілком відзеркалює становище валютного ринку та економіки Венесуели та Зімбабве, де інфляція та перманентні емісії не впливають на усталений низький рівень життя виживання місцевого населення.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що російська воєнна агресія проти України "вдарила" по економіці Молдови, люди не можуть дозволити собі навіть молоко.

Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар_1
Читайте також:
Світ
Багаторічна проблема палестинців в умовах фактичного поневолення не вирішується. Державне утворення Ізраїль уникає відповідальності.
24 вересня, 19:55
Світ
Мало того, що палестинський народ роками зазнає фізичних утисків, терору і переслідування, так тепер його намагаються позбавити історії.
11 вересня, 20:21
Світ
Тисячі ізраїльських протестувальників заблокували автомагістралі, що ведуть до Єрусалиму, Хайфи та Тель-Авіва
12 липня, 10:25
Світ
Професора Мічіо Каку зацікавило місто майбутнього NEOM.
03 липня, 23:46
Світ
Ізраїльська армія почала масштабну військову операцію проти табору Дженін на півночі Західного берега.
03 липня, 08:34
Світ
Американські військові стурбовані тим, що росіяни регулярно порушують правила використання повітряного простору
15 червня, 08:50