Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар

ЕКОНОМІКА
02 лютого, 18:33
Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар
Фото: Al Arabiya

Багаторічна соціально-економічна криза, спричинена постійними політичними сварками, відкинула Ліван на край прірви зубожіння та безробіття.

Красномовним свідченням наведеного факту є карколомна девальвація місцевої валюти на понад 90%, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Reuters".

Центральний банк країни, яку у середині XX століття іменували "близькосхідною Швейцарією" за сприятливий інвестиційний та бізнес-клімат, постановив, що від учора $1 тепер дорівнює 15 000 ліванським фунтам.

Прикметно, що попри стабільну фінансову кризу, відчутну еміграцію кваліфікованих кадрів (як от медики, інженери, та науковці – прим. ред.) влада Лівану все ж утримувала офіційний курс на рівні 1507 фунтів за $1, але "тіньовим ділкам" вдалося остаточно "взяти гору".

Відтак наразі ситуація цілком відзеркалює становище валютного ринку та економіки Венесуели та Зімбабве, де інфляція та перманентні емісії не впливають на усталений низький рівень життя виживання місцевого населення.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що російська воєнна агресія проти України "вдарила" по економіці Молдови, люди не можуть дозволити собі навіть молоко.

Шалена девальвація: ліванський фунт наслідує венесуельський болівар_1
Читайте також:
Світ
Військово-релігійний режим аятол наперекір запровадженим понад 40 років тому набиває кишені валютою завдяки продажам ракет і безпілотників.
17 лютого, 18:21
Світ
Державне телебачення показало кадри різноманітних винищувачів і військових безпілотників на секретній базі “Eagle 44”.
07 лютого, 22:37
Світ
За останні два тижні понад 126 афганців загинули від переохолодження або від токсичних випарів газових обігрівачів.
26 січня, 19:58
Світ
Попри щоденні обстріли військ підконтрольних маріонетковому російсько-іранському диктатору Башару аль-Асаду у Сирії триває збір оливок.
08.11.2022, 20:23
Кримінал
Ізраїльські військовики здійснили незаконне затримання понад 10 чоловіків-арабів на загарбаній території автономної Палестини.
08.10.2022, 18:14
Світ
Шанс на довгострокове перемир'я у найбіднішій країні Близького сходу, де понад 10 років точиться громадянська війна, наразі мінімальний.
02.10.2022, 20:06