Ще одну країну зацікавив український «Нептун»

ЕКОНОМІКА
14.12.2021, 13:11
Ще одну країну зацікавив український «Нептун»
Фото: google

«Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою

Інформацію щодо іноземних замовників розкрив в інтерв’ю телеканалу Апостроф (проект Security Talks) генеральний директор Державного Київського конструкторського бюро «ЛУЧ» Олег Коростельов.

За його словами, переговори щодо придбання ракетного комплексу тривають з чотирма країнами.

“Хто саме, яка країна я б не хотів називати, але такі переговори тривають з чотирма країнами”, – сказав Олег Коростельов.

 Раніше припускали, що Індонезія може стати першим закордонним покупцем «Нептуна». Повідомлялося, що вже підписано Меморандум про укладення контракту на постачання берегового мобільного ракетного комплексу РК-360МЦ.

Проте, зараз Олег Коростельов в цьому не впевнений і припускає що першим замовником може стати інша країна але її назву він не повідомив.

“Ситуація змінюється, то була ніби Індонезія але тут «випливли», ще дві країни які достатньо забезпечені фінансуванням і можливо навіть це буде першою не Індонезія”, – сказав генеральний директор КБ «ЛУЧ».

Ще одну країну зацікавив український «Нептун»_1

У липні, Олег Петрович Коростельов розказав, що у вітчизняному ракетному протикорабельному комплексі зацікавлені три країни. На той час, переговори щодо придбання перебували на різних стадіях.

«Нептун»

РК-360 МЦ «Нептун» – комплекс крилатих ракет наземного базування з протикорабельною ракетою призначений для ураження бойових кораблів класів крейсер, есмінець, фрегат, корвет, десантних, танкодесантних кораблів та транспортів, які діють як самостійно, так і в складі корабельних груп і десантних загонів, та берегових радіо-контрасних цілей, в простих і складних метеоролічних умовах у будь який час доби і року, при активній вогневій та радіоелектронній протидії противника.

Контракт на виробництво одного дивізіону комплексу Міністерство оборони уклало наприкінці 2020 року. Зараз у складі однієї з частин ВМС України відбувається дослідна експлуатація комплексу з пусковою установкою та спецмашинами на шасі КрАЗ .

У грудні 2020 року Міністерство оборони України та Київське державне КБ «ЛУЧ» підготували угоду на розробку авіаційної версії ракети Р-360 комплексу РК-360МЦ «Нептун» для авіації Повітряних Сил ЗСУ.

 

Читайте також:
Війна
Або як нащадки козаків на степовому напрямку зброю добували й грозили московитам.
09 травня, 10:23
Війна
Російські окупаційно-терористичні війська приречені на поразку в Україні через деморалізацію особового складу і застаріле озброєння.
23 квітня, 19:09
Війна
Штурмовий загін бійців-"едельвейсів" знищив сучасний російський танк Т-90 "Владімір" у полях на Приазовському напрямку.
22 березня, 08:01
Економіка
Йдеться про те, щоб суттєво підвищити характеристики станції радіоелектронної пасивної розвідки
04 лютого, 15:12
Світ
В автоматі оптимально використовується енергія порохових газів і застосована конвекційна система відводу тепла від ствола
31 січня, 14:13
Історія
Про це повідомили у Міністерстві культури України
25 січня, 12:52