Шевченко, якого привласнив Зе!

МИСТЕЦТВО
11 березня, 17:42
Шевченко, якого привласнив Зе!
Фото: Останній Бастіон

Або чому офіс верховного ухилянта простягнув свої гидкі мацаки до культури, в якій розбирається так само (насправді ніяк), як і у політиці.

Ганебна ситуація з головною премією України стала ще одним яскравим проявом сповзання України в авторитаризм. І це неможливо затуманити жодними "поясненнями".

На жаль, у багатьох узурпаторських замашках Володимир Зеленський і його, вибачте на слові, Офіс уже перевершили не лише Віткора Януковича, а й ЦК КПУ! Бо ніхто за 62 роки існування Шевченківської премії не дозволяв собі такого витворяти.

Ситуація сумна і проста як двері.

Президент не зволив підписати указ про присудження Шевченківських премій. Адже він хоче разом зі своєю обслугою ще й преміями в галузі культури керувати вручну – визначати кого, коли і як нагороджувати.

Хоча це має вирішувати, звичайно, не цар чи фюрер, і не Офіс, міністерство чи ще якісь посадовці. А Шевченківський комітет за встановленою процедурою.

Всі етапи цієї процедури пройдені. Комітет ухвалив рішення, тож указ президента – це лише почесний обов'язок голови держави, який мав оприлюднити рішення комітету до 9 березня.

Дуже шкода, що голова комітету дав себе використати у ролі автора "обращєній трудящіхся", якими авторитарні правителі люблять прикривати свою сваволю. Втім і голові, і членам комітету ще не пізно повестися гідно і вчинити порядно:

  1. Шевченківський комітет ухвалив рішення про переможців. Воно не підлягає ревізії і має бути оприлюднене комітетом відповідно до чинних правил. Якщо це відмовляться робити комітет як інституція чи його голова, це мають зробити окремі члени комітету.
  2. Суспільство, і члени Шевченківського комітету в першу чергу, мають вимагати від президента невідкладно видати Указ за підсумками рішення комітету. А також припинити втручатися в будь-які конкурси й процедури.
  3. Президент має невідкладно видати цей указ. Якщо він цього не зробить, це буде, зрештою, виключно його ганьба і сваволя, яку не має покривати Шевченківський комітет.
Автор : Тарас Шамайда
вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Наперекір зубожінню, депопуляції та масовій міграції, спричинених російською агресією, Зе-влада готується встановити фіскальну кабалу.
18:15
Опінії
Алєксандр Лукашенка знову кидається погрозами у бік нескореної України. Так Кремль змушує його хоч якось імітувати участь в агресії.
07 березня, 17:31
Політика
Секретар Полтавської міської ради доволі часто маніпулює фактами. Все це він робить із єдиною метою: задовольнити свого партайґеноссе.
25 лютого, 20:15
Політика
Рішення бувають швидкі, популярні та ефективні. Просто виберіть будь-які два варіанти.
06 лютого, 07:51
Світ
На капітолійських пагорбах Оттави нині спекотно, опозиція звинуватила уряд у намаганні ухилитися від фінансово-економічного тиску на РФ.
03 лютого, 07:58
Опінії
Це і є справжня вартість гасел про «євроінтеграцію» від «нових облич» «Слуг народу».
07.09.2022, 10:25