Шевченко, якого привласнив Зе!

МИСТЕЦТВО
11.03.2023, 17:42
Шевченко, якого привласнив Зе!
Фото: Останній Бастіон

Або чому офіс верховного ухилянта простягнув свої гидкі мацаки до культури, в якій розбирається так само (насправді ніяк), як і у політиці.

Ганебна ситуація з головною премією України стала ще одним яскравим проявом сповзання України в авторитаризм. І це неможливо затуманити жодними "поясненнями".

На жаль, у багатьох узурпаторських замашках Володимир Зеленський і його, вибачте на слові, Офіс уже перевершили не лише Віткора Януковича, а й ЦК КПУ! Бо ніхто за 62 роки існування Шевченківської премії не дозволяв собі такого витворяти.

Ситуація сумна і проста як двері.

Президент не зволив підписати указ про присудження Шевченківських премій. Адже він хоче разом зі своєю обслугою ще й преміями в галузі культури керувати вручну – визначати кого, коли і як нагороджувати.

Хоча це має вирішувати, звичайно, не цар чи фюрер, і не Офіс, міністерство чи ще якісь посадовці. А Шевченківський комітет за встановленою процедурою.

Всі етапи цієї процедури пройдені. Комітет ухвалив рішення, тож указ президента – це лише почесний обов'язок голови держави, який мав оприлюднити рішення комітету до 9 березня.

Дуже шкода, що голова комітету дав себе використати у ролі автора "обращєній трудящіхся", якими авторитарні правителі люблять прикривати свою сваволю. Втім і голові, і членам комітету ще не пізно повестися гідно і вчинити порядно:

  1. Шевченківський комітет ухвалив рішення про переможців. Воно не підлягає ревізії і має бути оприлюднене комітетом відповідно до чинних правил. Якщо це відмовляться робити комітет як інституція чи його голова, це мають зробити окремі члени комітету.
  2. Суспільство, і члени Шевченківського комітету в першу чергу, мають вимагати від президента невідкладно видати Указ за підсумками рішення комітету. А також припинити втручатися в будь-які конкурси й процедури.
  3. Президент має невідкладно видати цей указ. Якщо він цього не зробить, це буде, зрештою, виключно його ганьба і сваволя, яку не має покривати Шевченківський комітет.
Автор : Тарас Шамайда
Читайте також:
Опінії
Шкідники державного рівня без державницького мислення зсередини вбивають Україну. Цим внутрішній ворог допомагає ворогу зовнішньому.
08 квітня, 13:45
Політика
У разі, якщо Джозеф Байден програє на цьогорічних виборах, Північноатлантичний альянс може розвалитися як структура. Дональд Трамп має план.
01 квітня, 12:21
Опінії
Чинний голова Верховної Ради України не самостійна фігура на політичній арені. Він — слухняний слуга своїх хазяїв із Банкової та... Кремля.
21 березня, 07:11
Політика
Прямо цієї миті вся Україна підтікає рясно кров'ю. А когось, на Банковій, виключно сильно бентежать Майдани минулого...
01 березня, 20:22
Полтава
У Котелевському інклюзивно-ресурсному центрі створено сенсорну кімнату і кімнату лікувальної фізкультури. Профінансували проєкт канадійці.
15 лютого, 07:15
Полтава
Голова Полтавської обласної ради не припиняє дивувати краян. Після піар-вояжу до Диканьки вирішено вдарити по росіянах... спортом!
07 лютого, 12:53