Шкільна програма з історії досі насаджує українцям меншовартість, — доктор наук Тарас Чухліб
Нав'язування відвертого "європоцентризму" у вітчизняних шкільних курсах є неприпустимим, бо сприяє викривленню історичної пам'яті учнів.
Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив доктор історичних наук і методист виховної роботи Тарас Чухліб.
За його словами, у підручниках з історії наперед програмується ідеологічна конструкція культурного зверхництва Заходу як такого і, відповідно, меншовартості України як постколоніальної території.
«Певен, що "вписування" історії України до всесвітньої мусить відбуватися не лише через "європеїзацію", але й бачення того, що наше минуле від давніх часів і до сучасності в усіх своїх проявах було і є тісно пов’язане не тільки з Європою, але й зі Сходом (Азією і Степом), Півднем (Османами та Кримом), а потім Північчю (Литвою і Московією)», — наголосив Тарас Чухліб.
Доктор наук також додав, що теперішні програми викладання історії в школі від 5-го до 11-го класів включно не повинні містити характерні для суто академічних праць підходи, адже тоді переобтяжують учнів фактами, викликають нецікавість, відштовхуючи від вивчення власного минулого.
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", українців продовжують навмисно ділити шляхом штучного "мовного питання".