Що люди їли у роки ГОЛОДОМОРУ: плачиндрі, шліхта, ремені і порушення священного табу

ПОЛІТИКА
24.11.2021, 17:05
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: holodomormuseum.org.ua

Це трапилося з нашими прадідами та прабабусями.

Голодомор-геноцид у 1932-1933 роках страшний тим, що фактично позбавив українців можливості вижити. Харчі, які були засобом для елементарного вживання, насильно відбирали.

Про те, що їли українці, Факти ICTV запитали у заступниці директора Національного музею Голодомору-геноциду Юлії Коцур.

"Їли плачиндрі, шліхту, лободу, жолуді, висівки, тирсу, ремені. Ловили ховраків, байбаків, котів і собак і навіть лелек, що вважалося порушення священного табу", — повідала дослідниця. 

Юлія Коцур також наголошує: якщо ж комусь вдавалося приховати залишки зерна чи хтось наважувався збирати колоски в полі,  йому світило 10 років тюрми або розстріл. Жага до життя змушувала людей їсти все, що можна було пережувати.

Звісно, ці страви були несмачними, некалорійними і сьогодні здивували б кожного. Але це трапилося з нашими прадідами та прабабусями.

За словами заступниці директора Національного музею Голодомору-геноциду, багато з голів колгоспу намагалися допомагати односельцям, втім, коли влада дізнавалася, що селяни не пухнуть з голоду — реагувала майже миттєво.

 

Читайте також:
Політика
У Катовіце обговорили Голодомор, війну в Україні та загрози нового тоталітаризму.
29 травня, 19:58
Історія
4000 смертей за наказом: як США знищували черокі.
25 квітня, 12:36
Війна
Йдеться не просто про жорсткіший закон. Йдеться про легалізацію страти як інструменту війни.
31 березня, 15:16
Опінії
Безкарність Москви — це її офіційний абонемент на наступний тур геноциду.
29 березня, 17:54
Історія
Гірка ціна війни: Як знищували фронтових інвалідів
15 березня, 06:49