Що люди їли у роки ГОЛОДОМОРУ: плачиндрі, шліхта, ремені і порушення священного табу

ПОЛІТИКА
24.11.2021, 17:05
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне
Фото: holodomormuseum.org.ua

Це трапилося з нашими прадідами та прабабусями.

Голодомор-геноцид у 1932-1933 роках страшний тим, що фактично позбавив українців можливості вижити. Харчі, які були засобом для елементарного вживання, насильно відбирали.

Про те, що їли українці, Факти ICTV запитали у заступниці директора Національного музею Голодомору-геноциду Юлії Коцур.

"Їли плачиндрі, шліхту, лободу, жолуді, висівки, тирсу, ремені. Ловили ховраків, байбаків, котів і собак і навіть лелек, що вважалося порушення священного табу", — повідала дослідниця. 

Юлія Коцур також наголошує: якщо ж комусь вдавалося приховати залишки зерна чи хтось наважувався збирати колоски в полі,  йому світило 10 років тюрми або розстріл. Жага до життя змушувала людей їсти все, що можна було пережувати.

Звісно, ці страви були несмачними, некалорійними і сьогодні здивували б кожного. Але це трапилося з нашими прадідами та прабабусями.

За словами заступниці директора Національного музею Голодомору-геноциду, багато з голів колгоспу намагалися допомагати односельцям, втім, коли влада дізнавалася, що селяни не пухнуть з голоду — реагувала майже миттєво.

 

Читайте також:
Війна
Представники російського окупаційно-терористичного контингенту використовують проти українців статеві злочини.
17 травня, 08:39
Світ
Російські окупаційно-терористичні сили повернулися до перевіреної більшовиками практики. Україну спустошують заради глобальної кризи.
11 травня, 20:23
Війна
В укриттях оточеного московитами металургійного підприємства "Азовсталь" жінкам із малолітніми дітьми бракує продовольства.
25 квітня, 09:16
Війна
Цивільні та військові особи, які перебувають всередині бомбосховищ металургійного заводу "Азовсталь", можуть померти від зневоднення.
22 квітня, 19:54
Війна
Московитська окупаційно-терористична орда завчила власні помилки, допущені у Бучі, перейшовши до відверто ґестапівської практики.
09 квітня, 21:08
Війна
Окупаційно-терористичні сили російської федерації розстріляли ні в чому невинних жителів селища Макарів Київської області.
08 квітня, 22:47