Що приховує Іван Вигівський

ПОЛІТИКА
23 травня, 22:00
Що приховує Іван Вигівський

Родинний бізнес очільника Нацполу торгував із фірмами, діяльність яких розслідував його Нацпол.

На сестру очільника Національної поліції Івана Вигівського оформлена частка в компанії ТОВ «Югнефтепродукт», що займається гуртовою торгівлею пальним. Упродовж 2022-2023 років фірма торгувала щонайменше з двома фігурантами кримінальних проваджень, слідство у яких вела поліція під керівництвом Вигівського. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

Іван Вигівський очолює Національну поліцію України від січня 2023 року. До того він кілька років керував Київським управлінням (2021-2023) та Полтавським управлінням (2020-2021), ще раніше – очолював слідство у Миколаївському управлінні (2016-2020), а також понад 10 років працював у структурах МВС на Миколаївщині.  У всіх своїх деклараціях Вигівський багато років зазначає, що постійно користується чужим майном, офіційно – орендованим чи позиченим, щоправда поява цих активів у людей, на яких вони оформлені, викликає питання. 

Так, після призначення в столицю Вигівський оселився в приватному будинку під Києвом вартістю 6,5 млн грн. Він оформлений на давню подругу родини з Миколаєва, втім остання, за даними журналістів, не мала співмірних з такою покупкою доходів, більше того – не змогла відповісти на питання журналістів ні де знаходиться «її» будинок, ні скільки в ньому квадратів, і т.д.

Що приховує Іван Вигівський_1

Окрім того Вигівський тривалий час користувався автівками, оформленими на тещу. Спочатку це був Hyundai Santa Fe, потім Volkswagen Touareg. Далі теща Touareg продала і всю виручену суму (900 тис грн) – подарувала доньці.

Зазначеної суми якраз вистачило на покупку Audi SQ5, щоправда при цьому сама теща після цього придбала нову Audi SQ8. Такі коштують від 100 тис доларів, а теща Вигівського не має ні бізнесу, ні навіть зарплатні уже багато років ніде не отримує.

Що приховує Іван Вигівський_3

Зрештою, на сестру Вигівського – Оксану Альховік, оформлений приватний будинок в передмісті Миколаєва, в якому поліцейський жив, коли працював в тамтешньому управлінні. Цікаво, що на момент покупки сама вона жила не там, а в маленькому селі під Миколаєвом, де працювала в сільській школі – вчителькою молодших класів, із зарплатнею близько 60 тис грн/рік. Кілька років потому сестру Вигівського оформили на роботу до брата, в Миколаївську поліцію. Тоді вона теж переїхала до міста, однак оселилася уже в маленькому будиночку на 32 кв.м. на околиці.

Цікаво, що після призначення в поліцію колишня сільська вчителька почала обростати ще й бізнесом.  В 2019 році вона увійшла до складу засновників ТОВ «Югнефтепродукт», що займається гуртовою торгівлею пальним. Її партнером у цій компанії кілька років був чоловік власниці будинку, в якому нині мешкає Вигівський. Наразі в сестри очільника Нацполу – половина бізнесу з річним виторгом близько 400 млн грн.  

При цьому виявилося, що ТОВ «Югнефтепродукт» сестри очільника Нацполу кілька років торгував із фігурантами кримінальних проваджень самого Нацполу. 

Наприклад , у 2022р. одним із постачальників ТОВ «Югнефтепродукт» було ТОВ «Ексон ЮК». У той час Іван Вигівський очолював поліцію Києва і в червні того року саме слідчі ГУ НПУ м.Києва почали розслідувати провадження про постачання авіапалива державному підприємству. Підозрювали збитків на 120 млн грн, привласнення майна й відмивання доходів. В тому провадженні, у якості власне постачальника, фігурував і «Ексон», і ціла група пов’язаних фірм, до якої він входив. Поліцейські ходили на обшуки, арештовували рахунки, вилучали печатки – зокрема і постачальника сестри Вигівського. Попри кримінал від Нацполу, фірма сестри Вигівського продовжила торгувати з цією групою компаній, просто через інші юрособи: новостворене ТОВ «Єксон ЮК» і ТОВ «Укртранзитгaз». Цікаво також, що в 2023 році, після того як Вигівський піднявся по кар’єрній драбині й очолив увесь Нацпол – справу «Ексона» теж забрали нагору – в ГСУ Нацполіції. А вже від літа родинний бізнес почав торгувати з «Єксоном».

Уже у главку трапилася і ще одна подібна історія. На початку 2023р. ГСУ Нацполу взялося за справу про ціле злочинне угрупування, яке на думку слідства влаштувало нелегальні імпорт і торгівлю пальним. Так, за версією слідства в портах Ізмаїла (Одеська обл.) пальне повз митницю – а отже повз контроль і податки – просто переливали в бензовози, які далі розвозили його по країні і пальне продавали за готівку, тобто повз контроль і податки. Одну з ключових ролей у цій історії слідство відводило ТОВ «Континенталь Трейд» та її спорідненому ТД «Український термінал». Вони нібито і самі займалися тіньовою торгівлею пальним, і допомагали ухилятися від податків іншим. Водночас того року, коли слідчі Вигівського розслідували діяльність «Континенталь» – ця компанія стала одним із найбільших постачальників «Югнефтепродукту», тобто сестри Вигівського.

Що приховує Іван Вигівський_5

Окрім гуртового трейдера сестра Вигівського розвиває роздрібний напрям. У 2020-у вона з партнерами викупила на під’їзді до Миколаєва два гектара землі, на якій запустили АЗС під брендом «KIV OIL».

Коли журналісти навідалися на цю заправку наприкінці квітня – там торгували пальним без ліцензії, без чеків і з оплатою готівкою або на карту чоловіка, який продає каву в сусідній кав’ярні.

Що приховує Іван Вигівський_7

У відповіді на запит Вигівський зазначив, що йому невідомо, за які гроші сестра купувала будинок, в якому він жив. Не знає поліцейський і звідки в тещі машини, на яких він їздив. Щодо криміналу по контрагентах ТОВ “Югнефтепродукт”, то йому про це нібито нічого невідомо, адже слідчі Нацполу – самостійні і в їхню роботу він не втручається. 

Читайте також:
Кримінал
Національна поліція таємно закрила справу щодо корупції на Одеській кіностудії
08 червня, 14:49
Політика
Вони більш потрібні для підтримки самозванців.
08 червня, 08:55
Кримінал
«Рєшала» з Нацполіції України обіцяв балканським кілерам з «Новопечерських Липок» звільнення та втечу за 2,5 мільйони євро.
07 червня, 09:25
Кримінал
За це перевертня у погонах оштрафували на 34 тис. грн і відсторонили від роботи на рік.
15 травня, 11:28
Кримінал
У керівника сервісного центру у Дніпропетровській області виявили ознаки набуття необґрунтованих активів на 7 млн грн
11 травня, 18:17