Що приховують власники "преміум" фітнес-клубу "Вітамін". Частина перша. Полтавські когути

27.07.2022, 11:05
Що приховують власники "преміум" фітнес-клубу "Вітамін". Частина перша. Полтавські когути

Чому незаконна діяльність "преміум" фітнес-клубу лишається непомітною для правоохоронців

“Останній Бастіон” вже звертав увагу наших читачів на діяльність "преміум" фітнес-клубу “Вітамін “ у місті Полтаві.

Полтавський "преміум фітнес-клуб Вітамін", який схематизує ухилення від сплати податків під час дії воєнного стану, та який шахрайськими методами заволодіває грошовими коштами клієнтів, навіть відвідали працівники правоохоронних органів.

Але, як і передбачав “Останній Бастіон”, працівники поліції Полтавщини, які отримують послуги в "преміум" фітнес-клубі Вітамін без належних договорів та фіскальних чеків, не спромоглися внести відомості до ЄРДР за ч. 4 ст. 190, та ст. 212 ККУ за нашою заявою.

Нагадуємо, що власником "преміум" фітнес-клубу "Vitamin" є ТОВ "АУРІТА-ПОЛТАВА", яка не має серед видів економічної діяльності ні діяльності у сфері спорту, ні діяльності спортивних клубів, ні діяльності фітнес-центрів.

Враховуючи це, підприємство не буде нести жодної відповідальності в разі травмування чи загибелі відвідувачів "преміум" фітнес-клубу "Vitamin".

Ми вже повідомляли, що "преміум" фітнес-клубу "Vitamin" відмовляється надавати своїм клієнтам договори про надання послуг, а тільки змушує підписувати правила якогось ефемерного клубу (який навіть не є юридичною особою) з особистими зобов'язаннями клієнта. Це знімає з "преміум" фітнес-клубу "Vitamin" та його власників будь-яку відповідальність перед клієнтами, котрі сплачують кошти за надання послуг. І в разі травмування чи смерті відвідувача клубу, до відповідальності притягувати буде нікого.

Що приховують власники
Що приховують власники

Після наших публікацій "преміум" фітнес-клуб "Vitamin" змінили правили клубу, та значно їх розширили. Але, як і раніше, ми не побачили там жодного слова про відповідальність "клубу" перед клієнтами.

Що приховують власники
Що приховують власники
Що приховують власники
Що приховують власники

В оновлених правилах  "преміум" фітнес-клубу "Vitamin" вказано, що в разі оплати клієнтом послуг фітнес-клубу вважається, що клієнт погодився з даними правилами і між ним та ФОП Білан Вадим Миколайович укладено у спрощеній формі договір про надання послуг.

Окрім того, в оновлених правилах "преміум" фітнес-клубу "Vitamin" зазначено, що ФОП Білан Вадим Миколайович має право на використання знаку для товарів та послуг PREMIUM FITNESS CLUB VITAMIN, яке йому надано відповідно до договору від 01.05.2022 року.

Тобто, у "преміум" фітнес-клубі "Vitamin" зазначають, що з ФОП  Білан Вадим Миколайович вони почали співпрацювати з 1 травня 2022 року. А з якими ФОПами вони співпрацювали до цього? Чи ФОП Білан Вадим Миколайович  використовував  знак для товарів та послуг “PREMIUM FITNESS CLUB VITAMIN” без наявного на те дозволу?

При цьому Білан Вадим Миколайович 17.07.2022 року відмовився впускати до "преміум" фітнес-клубі "Vitamin" клієнта, який попередньо оплатив послуги клубу.

Що приховують власники

18.07.2022 року клієнта відмовилася впускати до клубу вже Ольга Хохлова, і все це відбувалося за присутності працівників поліції.

Що приховують власники
Що приховують власники

Варто зауважити, що "комерційний директор" неіснуючого "преміум" фітнес-клубу "Vitamin" (якого юридично не існує) Ольга Хохлова повідомила нам, що вона працює у ФОП Капустян Юрій Васильович.

Ольга Хохлова
Ольга Хохлова

Дивна ситуація, гроші з лохів клієнтів бере "преміум" фітнес-клубу "Vitamin",  але відмовляє в допуску ФОП Білан Володимир Миколайович, наступного разу відмовляє в допуску "комерційний директор" неіснуючого "клубу" Ольга Хохлова, яка працює на ФОП Капустян Юрія Васильовича.

Що приховують власники

Яке відношення ФОП Капустян має до діяльності "преміум" фітнес-клубу "Vitamin"?

ФОП Капустян Юрій Васильович зареєстрований 6 років тому (з юридичною адресою у селі Ковалівка Полтавського району). Основним видом діяльності ФОП є Діяльність у сфері бухгалтерського обліку й аудиту; консультування з питань оподаткування.

Що приховують власники
Що приховують власники

Але нашу увагу більше привернуло те, що Капустян Юрій Васильович є керівником ТОВ “Квант Пром”.

Що приховують власники

Нагадаємо, що ТОВ “Квант Пром” є засновником ТОВ “Ауріта-Полтава”, якому належить приміщення де розміщено "преміум" фітнес-клубу "Vitamin".

Що приховують власники Що приховують власники Що приховують власники Що приховують власники

У листопаді 2021 року Полтавська міська рада продовжила на 5 років ТОВ “Ауріта-Полтава” право оренди земельної ділянки за адресою вул. Пилипа Орлика 40 у місті Полтаві. Саме за цією адресою і здійснює свою діяльність "преміум" фітнес-клубу "Vitamin".

Що приховують власники
Що приховують власники

Ба більше, ТОВ “Ауріта-Полтава” належать права на знак для товарів та послуг “PREMIUM FITNESS CLUB VITAMIN”. Саме ТОВ “Ауріта-Полтава” надало ФОП Білану Вадиму Миколайовичу право на користування даним товарним знаком.

Що приховують власники

Керівником ТОВ “Ауріта-Полтава” є Капустян Наталія Володимирівна. Варто зауважити, що Наталія Капустян також має зареєстрований ФОП.

Що приховують власники

Основним видом діяльності ФОП Капустян Н.В. є - діяльність фітнес-центрів.

Що приховують власники

Цікавим є той факт, що Наталія Володимирівна Капустян фігурувала у деклараціях колишнього очільника ДБР у місті Полтаві Володимира Тимошка. У Наталії Капустян було з ним спільне майно. Можемо припустити, що Наталія Капустян є сестрою Володимира Тимошка.

Що приховують власники

Але повернемось до ТОВ “Квант Пром”. Засноване підприємство було у 2003 році. Основним видом діяльності товариства є - оптова торгівля машинами й устаткованням для добувної промисловості та будівництва.

Наразі власниками ТОВ “Квант Пром” є Анатолій Григорович Гнітько — 50 % та Капустян Василь Іванович і Капустян Людмила Йосипівна — по 25%.

Що приховують власники

З сайту підприємства видно, що воно займається виготовленням виробів із деревини.

У 2020 році виручка підприємства склала близько 7 мільйонів гривень, активи підприємства у 2020 році склали 50 мільйонів гривень. Підприємство декларує непогані фінансові показники.

Що приховують власники

За даними аналітичної системи YouControl, у 2013-2015 роках підприємство експортувало власну продукцію за кордон. Найбільша доля експорту припала на 2015 рік, тоді ТОВ “КвантПром” експортувало продукції на 10-15 мільйонів гривень.

Що приховують власники

Звісно можна було б порадіти за ТОВ “Квант Пром” і за те, що їхня продукція користується попитом за кордоном, от тільки експортувало воно свою продукцію до російської федерації.

На другому році війни ТОВ “Квант Пром” експортувало продукцію до росії. Тут можна багато говорити про те, що заборони на торгівлю з росією не було, але тут питання не в законодавчій, а в етичній площині. У 2015 році керівництво підприємства вирішило, що для них етично прийнятною є співпраця з країною-агресором.

Ба більше, ТОВ “Квант Пром” не тільки експортував товари до рф під час війни, у 2014 році підприємство закупило на росії обладнання для обробки деревини.

Що приховують власники

У 2015 році ТОВ "Квант Пром", разом з низкою пов'язаних підприємств, стали фігурантами кримінального провадження за № 32015170000000057 від 21.12.2015 року за фактами фіктивного підприємництва, що завдало збитків державі у великих розмірах, та пособництва в умисному ухиленні від сплати податків, вчиненого в особливо великих розмірах, за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст.205, ч.5 ст.27, ч.З ст.212 КК України.

Дане кримінальне провадження стосувалося відмивання коштів через конвертаційні центри. Проте, до логічного завершення кримінальне провадження доведено не було, до суду справа так і не потрапила.

Цікавим є той факт, що Юрій Васильович Капустян є співзасновником ТОВ "АВІАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ "МЕРИДІАН", яке є правонаступником ПАТ "АВІАЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ "МЕРИДІАН".

З 2017 по 2019 рік даним підприємством керував колишній начальник відділу Управління захисту економіки в Полтавській області ДЗЕ ГУНП України Грицай Віталій Іванович.

Що приховують власники
Що приховують власники
Що приховують власники
Що приховують власники

Окрім цього, в період 2014-2019 років Юрій Капустян був помічником народного депутата України Юрія Бублика.

Що приховують власники

Тож не дивно, що Юрій Бублик останнім часом почав всіляко піарити дітище дружини Юрія Капустяна "преміум" фітнес-клубу "Vitamin".

Вже кілька років "Останній Бастіон" пише про корупційні оборудки братів Бубликів. Коли двоє останніх, за повного сприяння поліції та СБУ, без спеціального дозволу намили кількасот тисяч метрів кубічних піщано-глейової суміші, та продали її "Онуру", не сплачуючи ані податків, ані ренти, ані інших платежів.

Тоді нам вдалося встановити, що незаконний видобуток був налагоджений шляхом укладення договору між Ковалівською сільською радою в особі голови Олександра Бублика та Товариством з обмеженою відповідальністю «Статут ЛО».

Згідно з договором ТОВ «Статут ЛО», яке фігурувало у документі як «інвестор», було делеговано права організації всього комплексу робіт «з відновлення гідрологічного режиму та поліпшення санітарного стану р. Коломак».

Одразу у двох пунктах того договору, а саме 1.6 та 4.1.7, йдеться про те, що ТОВ «Статут ЛО» отримує право власності на увесь мінеральний ґрунт, видобутий під час робіт.

Що приховують власники
Що приховують власники

Як вдалося з’ясувати «Останньому Бастіону», правоохоронці розслідують налагоджений таким чином видобуток піску за статтею 364 Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем). При цьому у справі фігурує не лише сільський голова Олександр Бублик, але і його брат Юрій, який, імовірно, і налагодив схему.

Після виходу розслідувань "Останнього Бастіону" Полтавська облдержадміністрація звернула увагу на факт незаконного видобутку піску.

Після цього колишній нардеп Юрій Бублик визнав причетність до організації незаконного видобутку. Колишній нардеп заявив, що він та його брат Олександр (голова Ковалівської сільради) насправді не організовували видобуток піску, а всього лише налагодили «очищення русла річки Коломак».

Згідно з оприлюдненою ОДА інформацією, внаслідок організації на землях Ковалівської ОТГ незаконного видобутку піску державі було завдано збитків на суму близько 100 млн грн.

І ця сума щоденно збільшується, адже незаконний видобуток триває.

Залучене до злочинної схеми Товариство з обмеженою відповідальністю "Статус ЛО" вже встигло змінити своє місцезнаходження.

Раніше воно було зареєстроване за адресою місто Полтава, пров. Спортивний, 4 В, але у 2020 році підприємство перебралося до Ковалівки.

Але діяльність з розкрадання надр на території Макухівки продовжується і жодні кримінальні провадження не здатні зупинити ласих до наживи чиновників.

Схоже, що для «відновлення гідрологічного режиму та поліпшення санітарного стану р. Коломак» потрібно дуже багато часу та зусиль. І навіть підприємство, яке цим займалося, змушене було перебазуватися до Ковалівки.

Але ТОВ "Статус ЛО" не єдине підприємство, яке було залучено до незаконного промислу.

Як нам стало відомо, намивом піщано-глейової суміші в Макухівці займається не лише ТОВ "Статус ЛО". До незаконного промислу також було залучено ТОВ " Імпера Стайл".

Дане підприємство було створено у 2019 році з основним видом діяльності - "Неспеціалізована оптова торгівля".

А у 2021 році підприємство змінює адресу реєстрації.

Що приховують власники

За дивним збігом обставин нове місце реєстрації ТОВ "Імпера Стайл" збігається з попереднім місцем реєстрації ТОВ "Статус ЛО".

І ми навіть не здивувалися дізнавшись, що поруч з підприємствами котрі пов'язують з братами Бубликами знаходяться підприємства родини Капустян - ТОВ "Квант Пром" та ТОВ "МЕТРОЛОГІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ "КВАНТ", які зареєстровані за адресою пров. Спортивний 4-Б.

З братами Бубликами та Ковалівською сільською радою родину Капустян пов'язує ще й те, що батько Юрія Капустяна Василь Іванович має два зареєстрованих Селянських (фермерських) господарства на території Ковалівської сільської ради - СФГ "Схід" та СФГ "Колос".

Що приховують власники
Що приховують власники

Окрім ТОВ "Квант Пром", Юрій Капустян пов'язаний з цілою низкою підприємств.

Що приховують власники Що приховують власники Що приховують власники Що приховують власники Що приховують власники

Але нас зацікавило лише одне з них.

Юрій Капустян є співзасновником ПП "Українська сервісна бурова компанія -1", основним видом діяльності якого є - надання допоміжних послуг у сфері добування нафти та природного газу.

Підприємство перебуває на 20 місці у списку ста найбільших підрядників «Укргазвидобування» в період 2016-2021 рр за даними з системи «Прозорро».

За визначений період ПП "Українська сервісна бурова компанія -1" уклало з УГВ договорів на загальну суму 1 мільярд 36 мільйонів 324 тисячі гривень.

Підприємство було фігурантом кримінального провадження щодо розкрадання газового конденсату та нафти з підпорядкованих промислів на території Полтавської та Харківської областей, та розкрадання бюджетних коштів.

У провадженні  СВ ВП №1 Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області знаходилися матеріали кримінального провадження № 420171700000000258 від 02.08.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Слідством було встановлено, що посадові особи ГПУ «Полтавагазвидобування» здійснюють систематичне розкрадання бюджетних коштів шляхом проведення фіктивних тендерних закупівель, тобто надаючи перевагу підконтрольним підприємствам ТОВ «СКС КРС», ТОВ «Бурова енергетична компанія «Технікс», ПП «Українська сервісна бурова компанія-1», ТОВ «Спецмехсервіс» та іншим. Водночас посадовці газопромислового підприємства здійснюють розкрадання газового конденсату та нафти з підпорядкованих промислів на території Полтавської та Харківської області.

В ході досудового розслідування на виконання доручення слідчого оперативному підрозділу було встановлено, що ТОВ «Спецмехсервіс» (ЄДРПОУ 33660476), ПП «Українська сервісна бурова компанія-1» (36514677), ТОВ «БЕК «Технікс» (ЄДРПОУ 39917201) та ТОВ «СКС КРС» (ЄДРПОУ 38459477) в продовж 2017 року приймали та приймають участь у конкурсних торгах, які проводить ПАТ «Укргазвидобування», відносно надання послуг з капітального ремонту нафтогазових свердловин на родовищах ГПУ «Полтавагазвидобування», що знаходяться на території Полтавської області. Вартість ремонту кожної свердловини складає приблизно 50 млн. грн.

В подальшому в ході аналізу податкової звітності встановлено, що вищевказані підприємства після надходження коштів на банківські рахунки частину їх перераховують на підприємства з ознаками фіктивності.

Крім того, Департаментом з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000001723 від 29.05.2017 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ПАТ «Укргазвидобування» (ЄДРПОУ 30019775) та інші невстановлені особи, діючи за попередньою змовою зі службовими особами іноземних компаній «Tacrom Services S.R.L.» (Румунія) та ДП «РУП «ВО «Белоруснєфть» (Республіка Білорусь), зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, шляхом завищення вартості робіт по гідророзриву пластів на території Полтавської та Харківської областей, протягом 2016-2017 років, заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах.

Встановлено, що протягом 2016 року, ПАТ «Укргазвидобування» укладено Рамкові угоди на проведення 100 операцій з гідророзривів пласта (ГРП) загальною вартістю близько 400 млн. грн. з іноземними компаніями «Tacrom Services S.R.L.» (Румунія) та ДП «РУП «ВО «Белоруснєфть» (Республіка Беларусь).

За відомостями наданими оперативним підрозділом встановлено, що реалізація зазначеного проекту не обґрунтована попередніми економічними, технологічними чи екологічними дослідженнями, а також на момент проведення тендерів та укладання угод ПАТ «Укргазвидобування» не відібрано свердловини для проведення ГРП.

Після укладення договорів, роботи проводяться підприємствами без наявних у них дозвільних документів. Зокрема, підприємства не отримували дозволів на проведення робіт з підвищеної небезпеки, необхідність отримання яких передбачено чинним законодавством України (Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та постанова КМУ від 26 жовтня 2011 року № 1107 «Про затвердження порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки»); роботи проводять без дотримання технологічних та екологічних вимог та за відсутності попереднього дослідження виділених свердловин та визначення параметрів пластів тощо.

Крім того, відомостями наданими Державною службою України з питань праці (лист від 02.08.2017 №7973/3/12/-ДП-17) встановлено, що роботодавець який виконує роботи підвищеної небезпеки (капітальний ремонт свердловин/гідророзрив пластів) повинен отримати відповідний дозвіл.

Разом з тим, Держпраці надано відомості, що «Tacrom Services S.R.L.» (Румунія) та ДП «РУП «ВО «Белоруснєфть» (Республіка Білорусь), які згідно отриманих у ході досудового розслідування відомостей, фактично проводили такі роботи за відсутності дозвільної документації.

Крім того, у ході досудового розслідування виявлено, що службові особи ПАТ «Укргазвидобування», протягом 2016-2017 років, із вищевказаними іноземними компаніями («Tacrom Services S.R.L.» (Румунія) та ДП «РУП «ВО «Белоруснєфть» (Республіка Беларусь)) уклали ряд договорів на проведення робіт з капітального ремонту свердловин (далі - КРС).

Проте, компанії-нерезиденти для фактичного проведення робіт з КРС уклали договори субпідряду з підприємствами зареєстрованими на території України, а саме: ТОВ «Надрагідробурмаш» (ЄДРПОУ 37349225), ПП «Українська Сервісна Бурова Компанія - 1» (ЄДРПОУ 36514677), ДП «Сміт Юкрейн» (ЄДРПОУ 33470805) та іншими, за значно нижчою ціною.

Жодне із даних кримінальних проваджень так і не дійшло до суду та було завершено на стадії досудового розслідування.

У 2020 році Голова Опішнянської ОТГ Микола Різник поскаржився депутатам облради, що місцева громада та рада виділили 9,5 млн грн на артезіанську свердловину. Гроші було освоєно, але вода так і не з’явилася.

9,5 млн грн «освоєно», а води немає. Це якщо коротко про буріння артезіанської свердловини по вул. Партизанській. На свою голову взяли ми участь майже два роки назад в програмі «Питна Вода Полтавщини» і вв’язалися в буріння водяної свердловини. Виділили ми своїх 2,3 млн грн, обласна рада більше 7 млн. На сьогодні кошти освоєні, а води немає! Електроенергія взагалі не підведена! Замість імпортного насоса за 500 тисяч стоїть бердянський за 50. Замість потужного кабелю висять ниточки! Дякую депутатам обласної ради що підтримали звернення до правоохоронних органів щодо даного питання. Органи нехай розбираються ну, а ми в свою чергу гуртом з облрадою та разом з «Полтававодоканалом» намагаємося знайти вихід і розгрібати те, що натворили.

Підрядною організацією тоді виступала ПП «Українська сервісна бурова компанія-1».

Полтавська обласна рада тоді проголосувала за звернення до правоохоронних органів з даного питання, але інформація щодо відкриття кримінального провадження за даним фактом відсутня.

Отже, не фітнесом єдиним живе родина Капустян. "Преміум" фітнес-клубу “Вітамін“ є далеко не основним бізнесом родини. Скоріш за все фітнес-клубу це забаганка дружини Юрія Капустяна, яка фактично ним і управляє. От тільки замість того, щоб проводити всі оплати через юридичну особу, якій належить приміщення, яка орендує земельну ділянку і на яку оформлена торгова марка, під брендом "Преміум" фітнес-клубу “Вітамін“ працюють сумнівні ФОПи які використовують працю неоформлених працівників та заробляють надприбутки, сплативши мізерні суми до бюджету.

Основний дохід родині приносить нафтогазовий бізнес, де підприємство Юрія Капустяна заробляє мільярди, користуючись неабиякою прихильністю у підприємств "Укргазвидобування". Того самого "Укргазвидобування", яке стало символом корупції та розкрадань бюджетних коштів.

Як бачимо, у родини Капустян було багато зв'язків у правоохоронних органах, як у поліції, так і в ДБР. Ймовірно, саме це і давало їм можливість уникати кримінальної відповідальності, бо навіть по відкритих кримінальних провадженнях, де фігурантами виступали пов'язані з родиною підприємства, очікуваного результату немає... жодне з них так і не потрапило до суду.

"Останній Бастіон" наочно переконався в заангажованості правоохоронців, коли ті навіть не спромоглися відкрити кримінальне провадження за нашою заявою.

Ще одним цікавим елементом в даній історії є пов'язаність "бізнесів" родин Капустян та Бублик. Юрій Капустян навіть був помічником нардепа Юрія Бублика.

Хотілося б дізнатися про ставлення патріота-Свободівця Юрія Бублика до того, що фірма його помічника у 2014-2015 роках торгувала з країною окупантом, заробляючи на цьому мільйони гривень.

Як бачимо, патріотичні гасла це добре, але бізнес є бізнес... А як же все для фронту, Юрій Васильович? А як же ухилення від сплати податків?

Навіть під час війни, ми продовжуємо спостерігати тотальну корупцію, кумівство та беззаконня в Україні. Без кардинальної реформи правоохоронних органів ми не зможемо далі існувати та відбудовувати країну у повоєнний період. Псевдореформа поліції та створення когорти правоохоронних та антикорупційних органів не дали бажаного результату, а лише збільшили кількість проблем.

У другій частині нашого розслідування ми розкриємо роль поліцейського Олександра Олександровича, "націоналіста" Бублика та інших осіб, які покривають незаконну діяльність бізнесу родини Капустян.

Боротьба триває... Далі буде.

Автор : Гнап Нерушима
Читайте також:
Політика
Ухвалений й неодноразово редагований внутрішніми ворогами Основний Закон покликаний зробити з титульної нації меншість. Це ганьба!
18 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники та депутати вирішили не чекати на завершення війни проти РФ, а роздерибанити надра тут і зараз. Громаду ж ніхто, звісно, не питав.
17 квітня, 12:23
Полтава
Обранці почали гризтися через наближеність до бюджету. Жителям Диканьки не позаздриш, можновладці на них знову наплювали.
11 квітня, 07:11
Полтава
Маленька острівна країна у Карибському морі ніколи не була безпечною для життя (особливо білошкірих). А після нещодавніх подій — і поготів.
13 березня, 21:33
Світ
Релігійні фанатики та підприємливі бариги-сіоністи взялися розпродувати зачищену від корінного народу багатостраждальну смугу Ґази.
06 березня, 19:13
Світ
Правда завжди стає публічною, а брехня згодом тьмяніє. Про це мали б знати ті, хто стоять у керма сіоністської та рашистської пропаганди.
08.12.2023, 19:57