Щоденник херсонського партизана – свідчення окупації

КНИГИ
01 лютого, 07:51
Щоденник херсонського партизана – свідчення окупації
Фото: Facebook

Правда про загарбання та злочини росіян на теренах Херсонщини від очевидця подій невдовзі стануть доступні українській громадськості.

Відомий у вузьких колах історик-литуаніст і за сумісництвом активний учасник руху опору окупації на Півдні Артем Петрик написав книгу спогадів на основі власного щоденника.

Про це сам херсонський партизан сповістив потенційних читачів на своїй публічній Facebook-сторінці, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Артем Петрик наголошує, що зміст книги "Сни про Херсон" дуже особистий, бо цілком міг стати прощанням молодого науковця, який тепер дебютує як письменник.

«Оповідь створена на основі щоденника, який я вів в окупації. Тут усе: підвали, горища, навіть нічний степ. Де тільки не робилися записи. Перші дні, штурм, спротив, терор, волонтери, партизанські історії, останні передсмертні листи, "орки" та "колобки", псевдореферендум, звільнення, нищівні обстріли та міські легенди та багато іншого чим жив і як вмирав Херсон...

Лише восени мені вдалося укласти єдиний текст. І відверто кажучи, ця книга, дуже особиста (хоч тут не тільки мої історії, а й багатьох інших) і цілком могла стати моїм прощанням. Це добре видно в епілозі – "Потойбічна Херсонщина". На випадок, якби мене не стало, робота вийшла б у Литві. Так я тоді вирішив.

Однак, судилося вижити, тому публікується в Україні. Символічно, що крапку поставлено в ніч на 21 листопада, коли нас, вкотре, крили мінами й артилерією. Одна з тих ночей, які не забути ніколи», – прокоментував появу своїх спогадів з окупації Артем Петрик.

Також "Останній Бастіон" нагадує читачам, що поле бою для багатьох українців стало другим домом, і не важливо це – передова лінія фронту чи ворожий тил.

Читайте також:
Війна
Об'єднаний рух опору українців і киримли під назвою "Атеш" наводить жах на російських окупантів у глибокому тилу ворога.
12 березня, 20:27
Війна
Невідомі українські партизани не припиняють диверсійну діяльність на території тимчасово окупованого росіянами півострова.
23 лютого, 21:06
Війна
На тимчасово окупованих Херсонщині та Запоріжжі російський військово-терористичний контингент і колаборанти шаленіють у люті.
16 лютого, 19:27
Війна
Чергове місце дислокації солдатні з лав окупаційно-терористичного контингенту розсекретили на березі Азовського моря.
11.10.2022, 17:27
Війна
З перших днів повномасштабного вторгнення російських військ в Україну на її захист встали воїни Руху опору.
29.06.2022, 07:58
Війна
Степова Україна стає новим краєм партизанської слави. Осердям обрано малу батьківщину Дмитра Донцова.
14.06.2022, 19:21