Поле бою для багатьох українців стало другим домом

ВІЙНА
12 червня, 18:12
Поле бою для багатьох українців стало другим домом

Певно війна – це найпотужніша із тюрем. Чому? – Бо вона бере в полон серце.

Складно писати про війну, коли не можна писати про більшість того, що відбувається з тобою. З людьми, які оточують, але про них якраз дуже хочеться.

А ще з вулицями, по яких крокуєш, повзаєш, бігаєш і які перетворюються у твій єдиний інформаційний простір. Того, звідки черпаєш головні новини дня і ночі.

З посадками, які цілодобово цинкуєш, змінюючи теплак на бінокль або нічник, а подекуди навіть зачищаєш їх. З полями, у яких займаєш спостережні пункти та вкопуєшся за ніч так, щоби зранку тебе не спалили з пташки під галімим кущем.

З будинками, у яких не завжди можна розгледіти сліди будинків, і в яких доводиться жити, валятися, закривати вікна і запалювати свічки, мовчки розглядаючи атмосферні фото сімей, що проживали там. Із землею, в якій почуваєшся чим безпечніше, тим глибше, і яка копається чим швидше, тим довша пауза між обстрілами.

З підвалами, в яких доводиться лягати штабелями або забиватися, наче шпроти у банку. І яких не завжди вистачає у потрібній кількості на всіх, або хоча б сходинками до нього, коли не можна спати й коли рація має ловити зв'язок з горішнім світом.

Тільки там панує феєрія пилюки, бруду, консервації, застелених коврів, обшарпаних і побитих стін, пронизливого холоду і... відносної безпеки. А вона з часом настільки набридає, що мимохідь опиняєшся на горі й сприймаєш свій фатум таким, яким він накреслений зверху.

Ну, і не забути б про фарт, який повинен супроводжувати усю дорогу на виїзді. Без нього в наш час ловити нічого.

Зате можна написати про видавництво "Zалізний Тато", яке поступово відновлює свою роботу і готує нові книжкові проєкти! Тож, шануймося.

Автор – друг "Жостік", почесний редактор видавництва "Zалізний Тато"

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Одним із різновидів українських військових формувань Другої світової війни були охоронні батальйони шуцманшафту.
22 серпня, 20:30
Опінії
Війна – путівка в 1000+1 відтінок травматизму. Зокрема і психологічного.
17 червня, 09:12
Війна
Мандраж за майбутній виїзд і за людей, які довірилися мені, не давав спокою; а ще перед цим нас підбадьорив прихід "Градів" у сусідній двір.
16 червня, 17:00
Опінії
Якщо дивитися на війну з точки зору фізики та анатомії, то війна – це просто змагання з метання шматків металу у людські тіла.
09 червня, 18:52
Опінії
Після кінця будь-якої війни будь-яка влада стикається із вибором з двох опцій. Рівно 2 можливості, не більше, не менше.
05 червня, 18:12
Війна
Сватове і Старобільськ – головні вузлові логістичні точки для російських окупаційно-терористичних сил, там поспішно будують лінію оборони.
09:18