Системи зрошування потребують негайного оновлення, — ​міністр АПК Роман Лещенко

ЕКОНОМІКА
23.06.2021, 07:01
Системи зрошування потребують негайного оновлення, — ​міністр АПК Роман Лещенко
Фото: AgroReview

Невідворотні ґлобальні кліматичні зміни нарешті змусили владу в Україні замислитися над тим, як прогодувати громадян, бо посуха "наступає".

Однією з основних проблем у галузі вітчизняного сільського господарства профільний міністр Роман Лещенко вважає зношеність іриґаційного обладнання.

За словами урядовця, системи зрошення, яких в Україні доволі багато, побудовані здебільшого у середині ХХ століття; вони застарілі й потребують оновлення.

«Ступінь їх зношеності інколи сягає 80%. Звісно, такі споруди не в змозі впоратися з сучасними викликами маловоддя. Збільшення площі зрошення — нагальне надважливе завдання, яке гостро стоїть перед нашою країною. Саме тому відновлення меліоративної галузі стає національним проєктом до 2024 року. Ми ставимо амбітні цілі й робимо все можливе для виведення українських земель із загрозливо посушливої "жовтої зони" у "зелену" життєдайну», — зазначив міністр аґрарної політики та продовольства.

Роман Лещенко додає, що у 1990-х роках загальна поливна площа в Україні складала 2,3 мільйона гектара, а у 2019 році (без врахування тимчасово окупованого росіянами Криму) — вже тільки 539 тисяч гектарів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Євросоюз готовий підтримати валютою сільське господарство України.

Читайте також:
Економіка
Навіть за умови зменшення обсягу посівів держава зможе забезпечити українців всією необхідною аграрною продукцією.
11 квітня, 07:51
Економіка
Цьогорічна посівна кампанія розпочнеться там, де це можливо з урахуванням бойових дій і де немає загрози життю селянам.
14 березня, 07:01
Економіка
У посівах озимих культур на більшості території України істотно зросла популяція різного роду шкідників, перш за все гризунів.
23 лютого, 07:48
Економіка
Вирощування цукрового буряку для вітчизняних аграріїв стає надто витратною справою, відтак імовірно будуть зменшені посівні площі.
18 лютого, 07:48
Економіка
Наступний прогноз надали у Світовому банку
12 лютого, 17:29
Економіка
Новий податковий тиск, запроваджений 1 січня з легкої руки "слуг неукраїнського народу", поглибить кризу у сільському господарстві.
11 лютого, 07:48