Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 листопада

УКРАЇНА
19.11.2014, 07:51
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 19 жовтня за оперативними даними групи «Інформаційний Опір».

Впродовж минулої доби російсько-терористичні війська здійснили понад 30 обстрілів позицій сил АТО.

Загальна кількість обстрілів українських підрозділів російськими військами і проросійськими терористами з моменту оголошення т.зв. «Режиму тимчасового припинення вогню» перевищила 3000.

Минулої доби найбільша активність бойовиків спостерігалася на Дебальцевському і Луганськом напрямках - 9 і 7 обстрілів відповідно.

Зафіксовані 4 обстрілу аеропорту м. Донецьк. Тричі наносилися вогневі удари по позиціях сил АТО поблизу н.п. Авдіївка, двічі - Трьохізбенка, Сокольники, Дебальцеве, Орловське.

В Донецьку триває відвід формувань російсько-терористичних військ з Петровського району на інші ділянки «фронту» і їх концентрація в північних і північно-західних районах міста. У Петровському районі Донецька залишилися лише окремі підрозділи бандформування «Оплот» з мінімумом важкої техніки, що виконують задачу по «прикриттю західного напрямку». Одночасно противник виробляв активні обстріли селища Піски (в основному з мінометів) і здійснював переміщення своїх формувань вздовж «фронту», в тому числі, в сторону Авдіївки.

Триває перекидання нечисленних груп бойовиків в район Оленівки - Новотроїцька, а так само в район н.п.Горловка і Єнакієво в якості доукомплектування зосереджених в цих районах ударних тактичних груп.

В районі н.п.Углегорск в першій лінії зосереджено формування бойовиків чисельністю до 400 чол., З артилерією (10-12 од.) І бронетехнікою (до 15 од., З них до 5 танків). В резерві у даній тактичної групи знаходиться Макіївське бандформування чисельністю до 300 бойовиків, також має у розпорядженні бронетехніку (до 10 одиниць). З позицій на північному сході від даного населеного пункту бойовики регулярно обстрілюють Дебальцевський плацдарм з артилерії.

Відзначено появу транспорту з пораненими бойовиками та російськими військовослужбовцями в Алчевську і Перевальську.

Триває маневр силами і засобами т.н. бригади «Привид» північніше і східніше Стаханова. Бойовики переміщуються невеликими групами під прикриттям бронетехніки, дотримуючись маскування.

В районі н.п.Горловка зафіксовані «кочують» установки РСЗВ (до 3 од.). Після нанесення вогневого удару дані РСЗО змінюють позиції. Також в даному районі бойовики використовують в боях як мінімум 4 танка (ще до 5 одиниць знаходяться в ремонті).

В районі н.п.Маріуполь, після невдалих спроб виявити і придушити українські артилерійські підрозділи, бойовики припинили безплідні спроби «форсувати Кальміус» в районі Павлопіль. Водночас в районі н.п.Гранітное, Талаківка і Комінтерново терористи продовжують вести мінометні обстріли.