Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 листопада

УКРАЇНА
05.11.2014, 07:46
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 5 листопада за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

Відзначається різка активізація російсько-терористичних військ, пов'язана з отриманням боєприпасів, доставлених на Донбас з так званими «гуманітарними» конвоями з РФ. Зокрема, за минулу добу російсько-терористичні війська обстріляли позиції сил АТО більше 40 разів.

Найбільш напружена ситуація на Дебальцевському та Донецькому напрямках - відповідно 18 і 10 вогневих ударів.

Складною залишається обстановка в районі аеропорту міста Донецьк - 5 обстрілів, н.п. Нікішине, Чорнухине - по 3 обстріли, н.п. Орлово-Іванівка, Гранітне, Могила Гостра, Золоте, Павлопіль, 31-й блок-пост - по 2 обстріли.

Закінчено розгортання передових елементів прихованої системи управління російсько-терористичними військами на Донбасі. Всі роботи виконувалися виключно російськими фахівцями. Також на заключному етапі перебуває розгортання самого угруповання російсько-терористичних військ - закінчується перекидання сил і засобів (в основному артилерія і бронетехніка) під флангові райони (на північ Луганської області, а також в район н.п. Тельманове).

Російське військове керівництво у взаємодії з підрозділами ФСБ РФ на Донбасі докладає значних зусиль для підпорядкування окремих місцевих бандформувань єдиному командуванню. Фактично під виглядом т.зв. «Армії Новоросії» на окупованих територіях створено угрупування російських військ, що складається з підрозділів армії РФ і російських найманців, в яку включені окремі місцеві бандформування для другорядних і демонстраційних дій. У складі даних бандформувань, крім місцевих терористів, також знаходяться російські найманці.

Активно здійснюється вдосконалення системи постачання даного угруповання. Створюються перевалочно-розподільні бази, пункти збору і ремонту бойової техніки, накопичення матеріально-технічних ресурсів (н.п.Луганск, Сніжне, Макіївка, Новоазовськ). Запаси боєприпасів і палива розосереджені по районам оперативного призначення російських військ, частина передається безпосередньо місцевим бойовикам.

Сформовано єдиний центр управління ФСБ РФ на окупованій території, що складається з фахівців різних напрямів (контррозвідка, «антитерор» для боротьби з проукраїнським партизанським рухом і українськими диверсійно-розвідувальними групами, проведення інформаційно-психологічних операцій). Групі ФСБ поставлена задача в короткий термін сформувати відповідні «спецслужби Новоросії».

Триває нарощування угрупувань противника в районах н.п.Первомайск, Стаханов, Донецьк, Волноваха, Гранітне, Новоазовськ.

Доукомплектування ударних тактичних груп російсько-терористичних військ здійснюється за рахунок «замаскованих» під місцевих бойовиків російських військовослужбовців, що прибувають з РФ. Оголошена раніше «тотальна мобілізація» в «ДНР» і «ЛНР» по суті стала прикриттям для процесу комплектування угруповань противника російськими найманцями і військовослужбовцями РФ.