Скандал між Зеркаль і Волкером не віщує Україні нічого доброго

Опінії
03.06.2021, 09:37
Скандал між Зеркаль і Волкером не віщує Україні нічого доброго

Просто вони обоє тією чи іншою мірою опинилися десь не зовсім з тими людьми, котрі давно мають власний конфлікт інтересів.

Політолог

Реальний скелет двосторонніх відносин позбавлений м'яких тканин. Усе часом буває гранично жорстко, але далеко не усім операційні можливості дозволяють розуміти як і чому.

Хочеться звести усе до примітивних "лівих", "правих", "прозахідних", "проросійських" які нібито здатні лише на половину дій, а на іншу половину не здатні принципово. Але і це не привід вірити в усе, що вам кажуть.

Напередодні ексзаступниця голови "Нафтогазу" і чинна радниця міністра енергетики Лана Зеркаль звинуватила ексспецпредставника США по Україні Курта Волкера в лобіюванні інтересів "Північного потоку-2". Причиною стало те, що Волкер обіймає посаду старшого радника компанії "BGR Group", яка дійсно займається лобіюванням "Північного потоку-2" і ще сотнею проєктів.

Що важливо, Волкер був у цій компанії співробітником і до свого призначення в Україну. Тож звинувачення за логікою Зеркаль мали б бути перенесені на його період перебування в Україні теж.

Сам Волкер заявив, що попри свою посаду в компанії "BGR Group" не займається безпосередньо цим проєктом, а займається іншими (яких у компанії приблизно 130 різних). Зважаючи на масштаби діяльності "BGR" (де трапляються замовники від Курдистану до Росії), цьому цілком можна повірити.

Знову ж таки, Волкер знову виступив із публічною заявою про критику проєкту "Північний потік-2".

Проблема лобізму, яку описують як безпринципність, звісно ж, дуже одностороння. Навряд чи люди які серйозно працюють на "Північний потік-2" роблять це проти своїх переконань суто тому, що їм немає чого їсти.

Вважати що ось є якесь безальтернативне добро і тотальне зло, і на боці одного з них причаївся "Північний потік-2" це наївна дитяча забавка. Є американці які щиро воюють щодня проти інтересів своєї Батьківщини, а всіляким державам Східної Європи вони не винні взагалі нічого.

Що ми можемо від них вимагати? Тому забудьте тягнути мораль у політику, а тим більше у міжнародну — шукайте інтереси й взаємні точки перетинів і ваша черепна коробка буде значно менше боліти.

Курйоз й у тому, що сама Лана Зеркаль виголосила це звинувачення з посади радниці міністра Галущенка, наближеного до Деркача. А її попередній роботодавець Андрій Коболєв увійшов цієї зими до лав наглядової ради компанії "Київстар" із капіталом тих самих російських "Альфа-груп" Фрідмана, Хана і Авена, які наймали "BGR Group".

При цьому, по суті ні до Волкера, ні до Коболєва, ні до самої Зеркаль ніхто не зможе висловити стратегічних і виразних претензій — усі вони просто тою чи іншою мірою опинилися десь не зовсім з тими людьми, так чи інакше віддалення від них. Тому паличка моралі стріляє з двох кінців і ніколи не залишає живих.

А сама компанія "BGR Group" і взагалі заснована вихідцями зі старої "Podesta Group", яка руками Манафорта і наближених спокійно собі лобіювала інтереси Януковича за кошти Пінчука, Льовочкіна й Ахметова. І якщо ви думаєте, що це велика проблема, ви навряд чи багато чули про лобіювання.

Скандал між Зеркаль і Волкером не віщує Україні нічого доброго_1
ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Світ
Зупинка пов'язана з тим, що він не повністю відповідає праву Європейського Союзу
17 січня, 16:45
Опінії
Банкова звинувачує у спорудженні "Північного потоку-2" всіх, окрім Зе-команди. Там як завжди перекладають усе з хворої голови на здорову.
30.09.2021, 08:52
Опінії
Про загрозу енерґетичній, економічній та територіальній безпеці України та реконструкцію Російської імперії.
21.07.2021, 12:52
Опінії
Думка, що з "Північним потоком-2" усе втрачено, що газ піде в обхід України, поки що передчасна.
10.07.2021, 09:12
Опінії
"Найвеличніший лідер" із Кривого Рогу вирішив повторити долю попередника свого попередника, зіпсувавши міжнародну репутацію України.
10.06.2021, 12:53
Світ
Німецькі екологи заблокували будівництво "Північного потоку-2"
05.05.2021, 10:30