«Слуги народу» та «ЄС» пропонують звільнити ТОП-корупціонерів від реальної відповідальності

ПОЛІТИКА
04.05.2022, 10:45
«Слуги народу» та «ЄС» пропонують звільнити ТОП-корупціонерів від реальної відповідальності

Депутати пропонують амністувати Коломийського за крадіжку грошей з "ПриватБанку"

У Верховній Раді нардепи від «Слуги народу» та «Європейської солідарності» зареєстрували законопроект, яким пропонують звільнити корупціонерів від покарання, якщо вони відшкодують заподіяні збитки.

Про це повідомляє голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Справжню єдність фракцій ЄС та Слуг викликало бажання звільнити ТОП-корупціонерів від покарання.

Вчора депутати зареєстрували відповідний законопроєкт № 7333.

«Слуги народу» та «ЄС» пропонують звільнити ТОП-корупціонерів від реальної відповідальності_1

Автори: Алєксєєв і Федина - фракція ЄС, Бакумов, Галушко, Іонушас - слуги.

Простою мовою ключовим корупціонерам країни пропонують уникнути відповідальності, якщо ті відшкодують завдану злочином (до війни) шкоду.

Це дозволить фігурантам ТОП-справ НАБУ (Приват, Роттердам, Газова справа та сотні інших) замість реального покарання заплатити  ЧАСТИНУ награбованого і спокійно красти далі.

Наприклад, наразі у справі Привату зафіксовано $250 млн збитків, проте реально вкрадено понад $5 млрд (чому так - тема іншої дискусії і результат численних перешкод при проведенні експертизи).
Тобто депутати пропонують Коломойському продати частинку своєї нерухомості чи яхту і забути про претензії НАБУ і САП.

А при реальному розгляді справи ми могли би конфіскувати ВСІ активи фігурантів і останні змушені були б відбувати реальне тюремне покарання.

Натомість депутати хочуть дозволити їм продовжувати красти, заплативши за це частиною вкраденого. Причому, частиною невеликою.

Якщо б ціллю законопроєкту було реальне наповнення бюджету за рахунок корупціонерів, то відкупні останніх мали би бути ЗНАЧНО більшими.

Наприклад, відшкодування встановлених збитків у потрійному розмірі, а ще обов’язкова здача слідству посібників. І закріплюватися все це має угодою з прокурором.

Без цих мінімальних вимог законопроєкт виглядає як спроба скористатися війною задля амністії соратників-копупціонерів», — пише глава ЦПК.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що офшорні компанії президента України Володимира Зеленського з 2012 року отримали від структур, афілійованих з олігархом Ігорем Коломойським, десятки мільйонів доларів, і причетні до виведення коштів з націоналізованого у 2016 році "ПриватБанку, одним зі співвласників якого був олігарх.

Журналісти отримали у своє розпорядження документи щонайменше 14 фірм, які реєстрували та обслуговували офшорні компанії. Завдяки цим документам, доведено зв'язок між компаніями Зеленського і структурами Коломойського - перші отримали від других не менше 40 млн доларів.

У 2012 році афілійовані з Зеленським офшори отримали 40 млн доларів від структур Коломойського. Серцем схеми стала фірма Maltex Multicapital Corp, яка контролювала близько десятка інших фірм «кварталівців» і була поділена порівну між Зеленським, братами Шефірами та сценаристом студії Андрієм Яковлєвим.

«Слуги народу» та «ЄС» пропонують звільнити ТОП-корупціонерів від реальної відповідальності_3

При цьому номінальним власником фірми виступала компанія Davegra Limited, яку очолював , тоді - юрист студії, а зараз - глава СБУ Іван Баканов, який підписав трастову декларацію. Експерти заявили виданню, що така схема використовується, коли потрібно приховати справжнього власника якоїсь фірми. В цьому випадку, мова, швидше за все, йшла про приховування участі у володінні фірмою Зеленського.

Одночасно з цим зазначені 40 млн надійшли, як внесок у статутний капітал фірми, що, за словами експертів, вже породжує ряд питань до прозорості даної операції.

Але найцікавішим є те, що структури, які перераховували гроші, афіліюються з Ігорем Коломойським і підозрюються у відмиванні грошей, які були вкрадені з "ПриватБанку" колишнім власником. Зокрема, в перекладі замішана скандально відома кіпрська філія "ПриватБанку", через яку олігархи Коломойський і Боголюбов викрали мільйони доларів.

Тож не дивно, що "Слуги Народу" вирішили полегшити життя Ігорю Коломойському, допомігши йому уникнути кримінальної відповідальності та значних фінансових витрат.

Як ми бачимо, ЗеВлада продовжує всіляко допомагати олігарху Коломойському далі грабувати Україну та українців, убезпечуючи його від кримінального переслідування за вчинені злочини.

Читайте також:
Кримінал
У той час, поки одні мешканці обласного центру оговтувалися після трагедії, інші намагалися нажитися. Поліція у ситуацію не втручалася.
19 червня, 12:29
Кримінал
Нащадки катів ЧК-ОГПУ-НКВД-МГБ-КГБ досі мають владу в Україні. Але місця їхнього зосередження обмежені колючим дротом і високим парканом.
31 травня, 07:18
Політика
Ухвалений й неодноразово редагований внутрішніми ворогами Основний Закон покликаний зробити з титульної нації меншість. Це ганьба!
18 квітня, 07:09
Полтава
Чиновники та депутати вирішили не чекати на завершення війни проти РФ, а роздерибанити надра тут і зараз. Громаду ж ніхто, звісно, не питав.
17 квітня, 12:23
Полтава
Обранці почали гризтися через наближеність до бюджету. Жителям Диканьки не позаздриш, можновладці на них знову наплювали.
11 квітня, 07:11
Полтава
Маленька острівна країна у Карибському морі ніколи не була безпечною для життя (особливо білошкірих). А після нещодавніх подій — і поготів.
13 березня, 21:33