«Слуги народу» вчилися потроху, чому-небудь і як-небудь

Опінії
03.09.2021, 12:06
«Слуги народу» вчилися потроху, чому-небудь і як-небудь
Фото: Facebook

Доступ майбутніх поколінь українців до освіти — погіршується. Але владі до цієї проблеми, як бачимо, немає діла.

Економіст, колишній міністр фінансів України

Без освіти немає майбутнього! Ці слова лунають наче поганий жарт у сучасній Україні.

У той самий час, коли КНР щорічно нарощує потенціал освіти та створює нові школи/коледжі/університети, в Україні відбувається цілком зворотний процес. Так звана реформа освіти передбачає чимало заходів, які мають наблизити освіту України до світових стандартів; наприкінці 2020 року Верховна Рада прийняла відповідний закон.

Я згоден, що освіта в Україні має бути реформована, проте почати чомусь вирішили не з підвищення якості, а із "оптимізації" кількості.

На практиці, зокрема реформа вищої освіти зводиться до урізання грошей на освіту та скорочення кількості навчальних закладів. Наприклад, примусово закривають філії вищих навчальних закладів по всій країні, а також відпрацьовують злиття кількох вишів в один.

На додаток до цього, стають більш жорсткими правила вступу до ВНЗ. Отже, доступ майбутнього покоління українців до освіти — погіршується.

Приходять на згадку різного роду теорії змови, за якими українці не мають бути надто розумними, аби працювати в аграрно-сировинній економіці. І нехай я не вірю в теорії змови, але мені як громадянину України незрозуміло, чому ми маємо заощаджувати на освіті, аби побудувати додатковий кілометр доріг.

Тепер подивімося, на що ми міняємо освіту майбутніх поколінь українців:

  • по-перше, це передвиборчі мегапроєкти на кшталт "Великого будівництва";
  • по-друге, це кредити міжнародних донорів, яких вистачить точнісінько на фінансування проєкту-монстру "Президентський університет".

У дужках, можна побачити погано приховане бажання перерозподілити нерухомість та землю, яку займають численні університети. Виходить, що майбутнє України приносять у жертву заради... чого?

Парадокс полягає у тому, що чинний президент розраховує на голоси переважно молодих людей на наступних виборах. Цікаво, вони знають, що саме чинна влада позбавила тисячі українців можливості отримати освіту?

Нехай не найкращу у світі, але і не найгіршу.

Гадаю, громадянський обов'язок усіх дорослих — розповісти ввечері 1 вересня своїм дітям, кому вони мають "подякувати" за власне майбутнє. А наступна влада має бути більш адекватною та зробити усе для конкурентоздатності українців у світі, де точиться гостра боротьба за Знання.

Читайте також:
Політика
Обіцяли золоті гори, отримають дріб'язок
30 вересня, 09:12
Політика
Вчергове підтвердивши панування влади дурнів, які захопили й утримують владу у Полтаві. Причому утримують силоміць і роками.
20 вересня, 12:38
Політика
Охочих здобувати знання на чужині солов'їною стає дедалі менше. Українські дітлахи прилаштовуються до нових умов життя за кордоном.
15 вересня, 15:12
Життя
Використання штучного інтелекту під час навчання може стати для школярів «милицями», адже так вони не отримують якісних знань.
14 вересня, 15:58
Політика
Власну історію, історію поколінь, історію, виплекану кров'ю спротиву та боротьби.
12 серпня, 11:55
Світ
Америка втрачає свої лідерські позиції не лише у політиці, а й в освіті та науці. Їй у спину давно дихає комуністичний Китай.
08 липня, 14:45