«Слуги народу» вчилися потроху, чому-небудь і як-небудь

Опінії
03 вересня, 12:06
«Слуги народу» вчилися потроху, чому-небудь і як-небудь
Фото: Facebook

Доступ майбутніх поколінь українців до освіти — погіршується. Але владі до цієї проблеми, як бачимо, немає діла.

Економіст, колишній міністр фінансів України

Без освіти немає майбутнього! Ці слова лунають наче поганий жарт у сучасній Україні.

У той самий час, коли КНР щорічно нарощує потенціал освіти та створює нові школи/коледжі/університети, в Україні відбувається цілком зворотний процес. Так звана реформа освіти передбачає чимало заходів, які мають наблизити освіту України до світових стандартів; наприкінці 2020 року Верховна Рада прийняла відповідний закон.

Я згоден, що освіта в Україні має бути реформована, проте почати чомусь вирішили не з підвищення якості, а із "оптимізації" кількості.

На практиці, зокрема реформа вищої освіти зводиться до урізання грошей на освіту та скорочення кількості навчальних закладів. Наприклад, примусово закривають філії вищих навчальних закладів по всій країні, а також відпрацьовують злиття кількох вишів в один.

На додаток до цього, стають більш жорсткими правила вступу до ВНЗ. Отже, доступ майбутнього покоління українців до освіти — погіршується.

Приходять на згадку різного роду теорії змови, за якими українці не мають бути надто розумними, аби працювати в аграрно-сировинній економіці. І нехай я не вірю в теорії змови, але мені як громадянину України незрозуміло, чому ми маємо заощаджувати на освіті, аби побудувати додатковий кілометр доріг.

Тепер подивімося, на що ми міняємо освіту майбутніх поколінь українців:

  • по-перше, це передвиборчі мегапроєкти на кшталт "Великого будівництва";
  • по-друге, це кредити міжнародних донорів, яких вистачить точнісінько на фінансування проєкту-монстру "Президентський університет".

У дужках, можна побачити погано приховане бажання перерозподілити нерухомість та землю, яку займають численні університети. Виходить, що майбутнє України приносять у жертву заради... чого?

Парадокс полягає у тому, що чинний президент розраховує на голоси переважно молодих людей на наступних виборах. Цікаво, вони знають, що саме чинна влада позбавила тисячі українців можливості отримати освіту?

Нехай не найкращу у світі, але і не найгіршу.

Гадаю, громадянський обов'язок усіх дорослих — розповісти ввечері 1 вересня своїм дітям, кому вони мають "подякувати" за власне майбутнє. А наступна влада має бути більш адекватною та зробити усе для конкурентоздатності українців у світі, де точиться гостра боротьба за Знання.

Читайте також:
Спроба зустрітися з керівництвом освітнього закладу та передати журналістський запит мала несподіване продовження...
20:43
Журналістське розслідування "Останнього Бастіону" про якість життя та навчання студентів у ПДАУ.
22 жовтня, 10:44
Українцям слід відмовитися від "шкарпетизації" Дня захисника України, який чомусь нині вважають "чоловічим святом".
14 жовтня, 07:59
До таких висновків дійшли американські вчені, які вивчали успішність та самопочуття 4317 учнів.
13 жовтня, 12:23
Виявляється найпопулярнішу у світі порнографічну платформу можна використовувати не за призначенням, а для власного саморозвитку.
27 вересня, 12:53
Не може людина, закінчивши Гарвард чи Оксфорд, серйозно сприймати вчорашніх коміків. Це не смішно – це соромно.
24 вересня, 11:35