Спишуть борги, але не всім
путін підписав закон, який дозволяє учасникам війни проти України та їхнім сім'ям не гасити прострочені кредити.
Дія закону поширюється лише на тих, хто підпише контракт з Міністерством нападу рф починаючи з 1 травня 2026 року, пише The Moscow Times.
Термін підписання контракту повинен становити не менше року, а борги військовослужбовців та їхніх родин не повинні перевищувати 10 млн рублів.
Крім того, списання боргу стане можливим лише за тими кредитами, які були взяті до укладення контракту з Міністерством нападу рф.
Військовослужбовець ЗС рф також повинен мати на руках чинне рішення суду про стягнення заборгованості або ж надати виданий чи пред’явлений виконавчий документ.
Автори матеріалу зазначили, що вперше путін дозволив російським окупантам та їхнім сім’ям не виплачувати прострочені кредити в листопаді 2024 року. Тоді указ діяв за умови, якщо позику було взято до 1 грудня того ж року.
«У разі смерті військовослужбовця на фронті або через каліцтво, поранення, травму чи контузію, а також якщо він отримає інвалідність I групи, усі кредитні зобов’язання членів його сім’ї підлягають припиненню — незалежно від того, коли саме його призвали або він підписав контракт», — пояснили журналісти.
Нагадаємо, 25 травня видання Bild оприлюднило матеріал, у якому йдеться про те, що удари по Києву — це початок літнього військового плану путіна.