Справжній еліксир життя з грядки

11 жовтня, 14:44
Справжній еліксир життя з грядки
Фото: google

Під впливом трендів українці закуповують чудернацькі фрукти та овочі, навіть не уявляючи, які багатства зростають на нашій рідній землі.

Чим більше науковці досліджують організм людини, тим більше вони переконуються, що здоров’я залежить від наших маленьких «співмешканців» — бактерій, які буквально колонізували усі органи та системи. Як виявилось, це не зухвалі загарбники, а наші найперші друзі та помічники. За останніми дослідженнями мікрофлора кишківника впливає на довголіття, імунітет, настрій, та навіть розумові здібності людини.
 

Більш того, в умовах пандемії COVID-19 вченими виявлено позитивну кореляцію між станом кишкового мікробіому та опірністю до цієї хвороби. Інформація безперечно актуальна в умовах сучасності, проте, що спільного між бактеріями та «еліксирами життя» з грядки?

Річ у тім, що кишкова мікрофлора потребує дещо іншого, специфічного харчування, що відрізняється від звичної дієти людини. Наші бактерії вживають певні полісахариди, які не перетравлюються людиною. Найперший серед них — інулін, що повсюдно додається в промисловості до дитячого або дієтичного харчування. Це так звані пребіотики.
 

Так от, до рослин-рекордсменів за вмістом інуліну належать: лопух великий (37-45% сухої маси), коріння кульбаби лікарської (40%) та оману високого (44%), і топінамбур (понад 16%) з цикорієм (35%). Якщо жувати лопухи, оман чи кульбабу захоче далеко не кожен, то приємний смак топінамбуру, або ароматна «кава» з цикорію прийдеться до смаку. Топінамбур добре знають наші дідусі та бабусі.

У селі його активно використовують у якості корму для свійських тварин. Але придбати бульби топінамбуру можуть й містяни, достатньо сходити на найближчий ринок. Крім того, є інулін й у таких популярних рослинах, як цибуля та часник, але в них його вміст менший, приблизно 3-12 %, залежно від сорту.

Вживаючи корисну для бактерій їжу, можна покращити власне здоров’я, самопочуття, пам'ять та багато іншого. Наприклад, дослідження кишкової мікрофлори людини виявили її тісний зв'язок зі старінням. Вчені навіть можуть встановити вік людини, вивчаючи стан її мікробіому. Отже «підгодовування» наших найменших друзів стовідсотково має позитивний вплив на організм.

До того ж придбати топінамбур зовсім не дорого, у порівнянні з різними «заморськими» дивами. Він коштує порядку 20-25 грн за кілограм. Вживаючи по одній бульбі на день, можна розтягнути «задоволення» на кілька тижнів. Тож, пропонуємо додати його в раціон та зробити краще своїй мікрофлорі, яка обов’язково віддячить вам взаємністю!
 

Автор : Ігор Лядський
вибір редакції
Читайте також:
Також вони мають найздоровіші серця
03 червня, 11:05
«Якщо ви робите те, що робили завжди, отримаєте те, що завжди отримували», – Генрі Форд.
01.04.2020, 11:55
Командир ДУК ПС розповів нам про особливості боротьби нинішнього покоління націоналістів.
вчора, 15:00
Аферисти вкотре намагаються нажитися на українцях, зламуючи наші телефони та планшети на далекій відстані.
вчора, 10:26
Не встиг світ оговтатися від пандемії COVID-19, як медики закликають готуватися до твіндемії…
19 жовтня, 19:17
За 3 доби маленькі «гурмани» повністю з’їдають цвях.
18 жовтня, 19:31