США прискорюють розгортання в Європі модернізованих ядерних бомб – Politico

СВІТ
27.10.2022, 13:25
Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Заміна старої зброї в Європі на нову версію відбувається на тлі посилення напруженості у зв'язку з погрозами росії застосувати ядерну зброю

Сполучені Штати прискорили розгортання на базах НАТО у Європі модернізованої гравітаційної авіабомби B61-12. Спочатку очікувалося, що її відправлять до Європи навесні 2023 року, але тепер постачання перенесли на грудень.

Про це повідомляє видання Politico з посиланням на два джерела та дипломатичну депешу.

Заміна старої зброї в Європі на більш нову версію відбувається на тлі посилення напруженості у зв'язку з погрозами росії застосувати ядерну зброю в Україні та стурбованість тим, що Заходу необхідно зробити більше, щоб утримати Москву від перетину цієї лінії.

Модернізація програми B61 відкрито обговорювалася протягом багатьох років: у Пентагоні заявили, що вона потрібна для вдосконалення та безпеки арсеналу.

Прессекретар Пентагону Патрік Райдер заявив, що «хоча ми не збираємося обговорювати деталі нашого ядерного арсеналу, модернізація американської ядерної зброї B61 ведеться вже багато років, і ми плануємо безпечно та відповідально замінити стару зброю на модернізовану B61-12. Це ніяк не пов'язано із поточними подіями в Україні».

B61 – це сімейство ядерних бомб, вперше розроблених на початку 1960-х років і спочатку продемонстрованих під час підземних ядерних випробувань у Неваді. За десятиліття було розроблено дюжину версій, і більшість із них з того часу застаріли.

США планує в рамках програми модернізації за 10 млрд доларів замінити більш ранні версії бомб, включаючи близько 100 бомб, що зберігаються на авіабазах у Німеччині, Італії, Бельгії, Нідерландах та Туреччині.

Нова версія бомби B61 розроблена таким чином, що її можна поставити на озброєння літаків США та союзників, включно з бомбардувальниками B-2 та B-21, а також винищувачами F-15, F-16, F-35 та Tornado.

Читайте також:
Світ
USS Nitze став першим американським кораблем, який увійшов до чорноморського регіону з початку вторгнення московії в Україну
вчора, 12:15
Світ
У ній можуть відстріляти 5000 ракет і втратити до 40% літаків
30 січня, 09:17
Світ
Маккол звинуватив адміністрацію президента Джо Байдена у проектуванні слабкості після невдалого виведення військ з Афганістану
29 січня, 10:45
Світ
До складу бригади входить 1275 одиниць техніки, в тому числі багато танків M-1 Abrams
04 січня, 13:49
Світ
Кім Чен Ин заявив про необхідність забезпечити значну військову силу для «захисту суверенітету і безпеки».
01 січня, 10:28
Новини
Повітряні сили США отримали понад чверть від усього бюджету на "оборонку"
23.12.2022, 10:05