США розмістять ядерну зброю у Великій Британії

СВІТ
21 червня, 10:02
США розмістять ядерну зброю у Великій Британії

В організації ICAN повідомили про оновлення ядерного арсеналу США у п'яти країнах Європи

Підготовка до розміщення ядерної зброї Сполучених Штатів у Великій Британії все ще триває, але вони ще не розміщені в країні.

Про це заявив керівник відділу ЗМІ Міжнародної кампанії за ліквідацію ядерної зброї (ICAN) Алістер Бернетт.

У жовтні 2023 року в ICAN заявили, що є дані, які свідчать, що США збираються розмістити ядерні боєголовки у Великій Британії на додачу до сотні боєголовок, що вже є в п'яти країнах Європи.

«Все ще ведеться підготовка до розміщення американської ядерної зброї у Великій Британії. Є багато чого, що потрібно підготувати для їхнього розміщення, але можливість все ще існує, навіть якщо ця зброя ще не була розгорнута у Великій Британії», – сказав він. 

«США перебувають у процесі заміни своєї ядерної зброї в Європі на нове покоління, це видно з того, як літаки ВПС США, призначені для цього виду транспорту, відстежуються у прямому ефірі. Вони не говорять про це публічно, але це оновлення арсеналу триває», – зазначив Алістер Бернетт.

У квітні в ICAN заявили, що країни НАТО порушать Договір про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), розмістивши ядерну зброю в Польщі. Раніше організація закликала США виводити свою ядерну зброю з Європи, оскільки практика ядерного обміну небезпечна та збільшує ризик ескалації.


Сполучені Штати уперше за 15 років планують розмістити ядерну зброю у Великій Британії. ще  у січні писало видання The Telegraph. США вивели ядерні ракети з Британії у 2008 році. Повідомлення про повернення цієї зброї зʼявилося після попереджень про те, що країни НАТО повинні підготувати своїх громадян до війни з росією.

Нагадаємо, що глобальні витрати на ядерну зброю збільшилися протягом 2023 року на 13% – до рекордних $91,4 млрд, згідно з розрахунками ініціативної групи Міжнародної кампанії за ліквідацію ядерної зброї (ICAN).

Витрати зросли на $10,7 млрд. порівняно з попереднім роком. Значною мірою ця сума обумовлена ​​різким збільшенням оборонних бюджетів у США в період широкої геополітичної невизначеності, спричиненої війною в Україні та війною між Ізраїлем та ХАМАСом, пише видання.

Читайте також:
Світ
Японія перетворює близько 100 літаків F-15 на винищувачі-бомбардувальники.
12 липня, 18:38
Світ
Власниками найбільших ядерних арсеналів залишаються США та росія. Китай до 2030 року за цим показником може зрівнятися з ними.
18 червня, 15:30
Світ
Посилення співпраці між путіним і північнокорейським лідером Кім Чен Ином може значно розширити ядерний потенціал Пхеньяна
25 травня, 12:25
Світ
Кількість вильотів літаків НАТО на перехоплення винищувачів рф зросла на 20 відсотків — Reuters
17 травня, 11:05
Політика
Захід запустив для Кремля черговий трилер. Новий строк царювання путіна буде останнім не тільки для бункерного діда, а й для РФ.
12 травня, 18:30
Світ
Міністр оборони Польщі заявив, що країна зміцнює бар’єри на кордоні, нібито, для стримування нелегальної міграції
10 травня, 11:45