США відправлять до Румунії додаткові бойові літаки

ВІЙНА
09 вересня, 09:15
США відправлять до Румунії додаткові бойові літаки

Літаки відправляють для посилення місій НАТО з охорони повітряного простору.

Посол США в Румунії Кетлін Кавалек заявила, що США обіцяють найближчим часом перемістити до Румунії кілька бойових літаків американських військово-повітряних сил для посилення місій НАТО з охорони повітряного простору.

Про це Кавалек розповів на зустрічі з румунським міністром оборони Анджелом Тилваром, передає медіа агенція "Останній Бастіон".

Під час зустрічі Кавалек зазначила, що американська влада стурбована ситуацією з безпекою в Чорноморському регіоні на тлі останніх російських атак на українські порти на Дунаї.

Дипломат підкреслила, що уряд США залишається повністю відданим зміцнення потенціалу Румунії та НАТО з метою захисту і стримування будь-якої агресії проти на східному фланзі Альянсу.

Кавалек додала, що США хочуть продовжувати надавати допомогу Румунії для більш ефективного захисту території, в тому числі шляхом розгортання найближчим часом в країні кількох бойових літаків ВПС США для посилення місій НАТО з патрулювання повітряного простору.

Водночас глава румунського Міноборони високо оцінив солідарність, висловлену членами НАТО.

"Ми вжили додаткових заходів безпеки в прикордонній зоні, посиливши моніторинг і охорону повітряного простору…Для нас безпека наших громадян має першочергове значення, особливо тих, хто живе в громадах, розташованих поблизу місць жорстоких нападів російської федерації на українські цивільні порти", – сказав Тилвар.

Нагадаємо, 4 вересня Україна повідомила, що під час російської атаки "Шахедами" на Ізмаїл та Рені два дрони впали на території Румунії.

Румунська сторона спершу категорично заперечувала інцидент. Проте 6 вересня міністр оборони Румунії підтвердив, що біля берегів Дунаю з румунського боку знайшли фрагменти, схожі на уламки безпілотника, і передали їх на експертизу.

Президент Румунії Клаус Йоганніс після цього заявив про необхідність термінового розслідування та що у разі підтвердження, що це фрагменти "Шахеда", Румунія вважатиме ситуацію "абсолютно неприйнятною".
 

Читайте також:
Економіка
Слідом за ресурсною федерацією Московії комуністичний Китай стає токсичним для решти світу. Перше за все для Європи та Північної Америки.
25 вересня, 21:54
Економіка
Американська національна безпека виявилася важливішою за будь-який ґешефт і торгові зв'язки із комуністичним режимом Китаю.
28 серпня, 17:53
Світ
Щорічний саміт лідерів п'ятьох найбільших країн "другого світу" відбувається у Південній Африці без присутності російського бункерного діда.
23 серпня, 20:31
Світ
Тодор Тагарев: «росія постійно провокує НАТО, зокрема розширюючи зону свого контролю»
19 серпня, 07:25
Війна
Розвідка США внесла московію до «чорного списку»
15 серпня, 11:02
Політика
Коли РФ повторюватиме на собі дезінтеграційну практику СССР, вона навіть не думатиме питати про це дозволу Заходу.
13 серпня, 18:14