США захопили нафтовий танкер під російським прапором, який переслідували два тижні — Reuters

СВІТ
07 січня, 16:10
США захопили нафтовий танкер під російським прапором, який переслідували два тижні — Reuters

Сполучені Штати захопили нафтовий танкер, пов'язаний із Венесуелою, який переслідували вже два тижні в Атлантиці.

Про це пише Reuters із посиланням на двох американських чиновників.

Захоплення, яке може посилити напруженість у відносинах США з росією, сталося після того, як танкер, спочатку відомий як Bella 1, прослизнув крізь американську морську «блокаду» для підсанкційних танкерів і відхилив спроби Берегової охорони США піднятися на борт.

За словами неназваних посадовців, операцію проводять Берегова охорона й американські військові. Під час операції поблизу перебували російські військові кораблі, зокрема російський підводний човен, зазначають співрозмовники Reuters.  

Перед цим і газета Wall Street Journal писала, що росія відправила підводний човен та інші військово-морські сили для супроводу нафтового танкера.

Європейське командування ЗС США підтвердило затримання танкера Marinera.

«Судно було затримано в Північній Атлантиці відповідно до ордера, виданого федеральним судом США», — йдеться в заяві командування.

У повідомленні уточнюється, що танкер, який раніше мав назву Bella-1, затримали за порушення санкційного режиму США.

Під час переслідування судно змінило юрисдикцію та було перереєстроване під російським прапором.

Водночас влада США стверджує, що перший наказ зупинитися був відданий капітану ще до зміни прапора, тому операція не може розглядатися як напад на російське судно.

Читайте також:
Кримінал
Працівникам полтавського управління СБУ та адвокату повідомили про підозру.
29 квітня, 14:25
Кримінал
Поліція в Одесі затримала групу чоловіків, які вимагали в підприємця $360 тисяч.
28 квітня, 20:25
Новини
Тепер поліція проводить досудове розслідування за заявою Геннадія Сікалова про вимагання та шахрайство у деф-спорті.
28 квітня, 18:17
Політика
«Я більше не готовий дозволяти педофілу, ґвалтівнику та зраднику бруднити мої руки своїми злочинами».
27 квітня, 09:20
Політика
Там кажуть, що вона нібито перешкоджала мобілізації свого чоловіка.
23 квітня, 18:32