Starship здійснить перший політ на орбіту вже у липні

СВІТ
30.06.2021, 19:20
Starship здійснить перший політ на орбіту вже у липні

Космічний корабель буде запущений разом з ракетою-носієм Super Heavy зі стартового майданчика в Бока-Чіка

SpaceX Ілона Маска планує провести перші орбітальні випробування ракети Starship вже в липні 2021 року. Про це розповіла президент та головний операційний директор компанії Гвінн Шотвелл в ході конференції, організованої NASA, передає Forbes з посиланням на CNBC.

«Я сподіваюся, що у нас це вийде, але ми всі знаємо, що це важко. Ми дійсно перебуваємо на порозі першого польоту або, принаймні, спроби першого орбітального польоту цієї системи в найближчому майбутньому», – зазначила Шотвелл.

SpaceX вперше повідомила про плани запустити Starship на орбіту навесні. Згідно з документом, який компанія направила в Федеральну комісію зі зв'язку 13 травня, космічний корабель буде запущений разом з ракетою-носієм Super Heavy зі стартового майданчика в Бока-Чіка (штат Техас).

Через кілька хвилин після запуску прискорювач повинен від'єднатися і повернутися на Землю, приводнившись у Мексиканській затоці приблизно за 32 км від берега. Starship, своєю чергою, буде продовжувати рух по орбіті протягом 90 хвилин, після чого здійснить посадку на воду в 100 км від узбережжя острова Кауаї (одного з Гавайських островів). Якщо випробування пройдуть за планом, Starship зробить майже повний оборот навколо Землі.

Запланований на липень тестовий політ стане першим запуском Starship на орбіту: всі минулі прототипи космічного корабля не підіймалися вище 10 км над землею.

6 травня прототип Starship SN15 зробив першу успішну посадку. Це було п'яте висотне льотне випробування прототипу ракети та перше, яке не закінчилося вибухом. Маск заявляв, що корабель, який повернувся на Землю, незабаром можна буде використовувати знову.

Компанія SpaceX розробляє Starship для польотів на Місяць та Марс. За словами Шотвелл, Маск «працює у величезному поспіху» в питанні створення «стійкого потенціалу для доставки людей» на Марс, оскільки для успішного освоєння планети у людства повинна бути можливість відправляти «не одну ракету кожні два роки», а «десятки» космічних кораблів.

Читайте також:
Світ
Знахідкам дали ім'я на честь індуїстських божеств — «Шакті» та «Шива». Це висококонтрастні, надщільні та бідні на метал зоряні скупчення.
24 березня, 15:48
Світ
Це був перший запуск носія серії Чанчжен за довгий час. Останній невдалий старт відбувся у квітні 2020 року.
15 березня, 10:56
Життя
В атмосферу планети Європа щосекунди викидається до 12 кілограмів кисню. Цей показник нижче за попередні оцінки астрономів.
08 березня, 12:27
Світ
Ци викликало занепокоєння у кліматологів
05 березня, 16:25
Світ
Апарат Odysseus американської приватної компанії здійснив успішну посадку в районі південного полюса Місяця.
23 лютого, 11:40
Життя
Мета інноваційного проєкту — замінити метал, з якого виробляють космічні апарати, біорозкладними матеріалами. Розробка готова до запуску.
21 лютого, 12:35