Суд заборонив "Соціалістичну партію" киви

ВІЙНА
15.06.2022, 13:51
Суд заборонив "Соціалістичну партію" киви

Майно Соціалістичної партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, буде передане державі.

В СБУ вважають, що хоч ілля кива і не є офіційним керівником партії, але здійснює на неї значний вплив.

Восьмий апеляційний суд заборонив Соціалістичну партію України. Про це повідомляє «Рух Чесно».

Майно Соціалістичної партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду, буде передане державі.

Але саме рішення може бути оскаржене у Верховному Суді.

Зазначається, що доводи СБУ та Мін’юсту проти СПУ полягали в антиукраїнській і проросійській діяльності та висловлюваннях останніх трьох керівників партії, передовсім – іллі киви. Зокрема згадувалося про привітання кивою Володимира Путіна з днем народження, ідеалізування його діяльність, а також про справу щодо державної зради киви.

На думку СБУ, хоч кива з 2019 року не є офіційним керівником партії, він і надалі здійснює вплив на неї. Зокрема, у матеріалах справи цитувалися публікації з посиланням на партійний сайт, в яких входження киви до ОПЗЖ подавалося як делегування від СПУ.

Крім цього, згідно із матеріалами справи, станом на зараз Соціалістичну партію України очолює Віктор Заїка – директор іменного благодійного фонду іллі киви «Визволення».

Згідно з даними аналітичної системи YouControl Віктор Заїка замінив на цій посаді Сергія Чередніченка, який очолив партію після іллі киви.

Суд заборонив

Ще одним доказом впливу киви на Соцпартію вважають те, що очолювана ним організація «Всеукраїнський рух по боротьбі з фашизмом «Патріоти за життя», як і його благодійний фонд, зареєстровані за тією ж адресою, що й Соціалістична партія України.

Крім цього, як аргументи за заборону наводилася антиукраїнська діяльність окремих керівників осередків СПУ, зокрема Олександра Онищенка. Він очолює Київський міський осередок партії, а також висувався від неї на виборах народних депутатів у 2019 році (ЦВК відмовила в реєстрації Онищенка).

Як зазначається у публікації, засідання щодо заборони Соцпартії стало одним з небагатьох на яке допустили журналістів, тривало майже три години. Соціалістична партія — вже сьома заборонена політсила, яку Міністерство юстиції вважає проросійською.

В липні 2017 ілля кива рейдерським шляхом захопив Соціалістичну партію України.

По те, що він став очільником партії, кива повідомив сам, пояснивши рішення бажанням «відновити соціальну справедливість» та «зміцнити обороноздатність».

Проведення з’їзду соцпартії, який відбувся 8 червня 2017 року, прокоментували члени СПУ та представники ГО «Соціальний рух».

Іван БОКИЙ, письменник, народний депутат трьох скликань від СПУ:

– Ніякого з”їзду не було, а отже й ніякого лідера нема. А що є? Є інтриги різних приблуд після рішення Вищого адмінсуду, який партія виграла і зробила цих приблуд нулями. От вони і граються в шосту палату і смішать народ. Партія зі зрозумілих мені причин у тяжкому стані, але з глузду не з’їхала, щоб вдаватися до послуг нових приблуд.

Ігор ПАНЮТА, член СПУ, активіст ГО «Соціальний рух»:

– З’їзд був фіктивним – більшість його учасників ніколи в Соцпартії не працювали. За призначенням іллі киви стоїть олігарх Петро Устенко, який претендував на головування, але був виключений з партії. Такою стала його реакція на рішення суду, що було не на його користь. Це може бути пов’язано з позачерговими виборами, а саме з подальшим перепродажем партії. З таким лідером партія працювати не може. Ніхто не знає киву. Дивлячись як ЗМІ це підхопили, за цим можуть стояти ресурси Арсена Авакова. Вже не перший місяць відбувається силовий «віджим» партії, зокрема, були втрачені офіси у Києві.

Керівником Соціалістичної партії ілля кива пробув півтора роки, до червня 2018 року. Після цього він передав керівництво Сергію Чередніченку, котрий продовжив “відновлювати соціальну справедливість” і відновлював її до квітня 2020 року, коли стало зрозуміло, що найближчі кілька років він буде відновлювати соціальну справедливість за ґратами.

Слід зауважити, що ілля кива неодноразово висловлював слова підтримки своєму соратнику по соціалістичній партії. Після побиття Ярослава Журавля він висловив підтримку Чередніченку та показав своє зневажливе ставлення до журналістів.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує, що правоохоронці вже два роки не можуть знайти Чередніченка.

За два роки встигло змінитися керівництво МВС України, змінився керівник ГУНП в Полтавській області... але незмінним залишається перебування Сергія Чередніченка в розшуковій базі МВС України !

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Зрадник намагався встановити і передати агресору місця базування підрозділів ЗСУ, Служби безпеки та Національної поліції.
08 листопада, 11:25
Війна
В тимчасово окупованому Сіверськодонецьку в аварії загинув соратник Киви.
18 жовтня, 09:00
Політика
Сам Качний цього не приховував і відкрито погрожував колегам-депутатам і журналістам.
14 жовтня, 15:05
Опінії
Зеленський присвоїв звання «Герой України» Олегу Ширяєву, координатору проросійської організації «Патріоти-За життя».
01 жовтня, 15:35
Війна
У Харкові суд оголосив вирок депутату сільської ради, який погодився співпрацювати із росіянами.
23 серпня, 15:05
Війна
У Верховній Раді 16 законопроєктів про колабораціонізм лежать без руху. Там немає жодного системного рішення.
22 серпня, 18:25