Суди vs олігархи

ПОЛІТИКА
19.01.2022, 15:45
Суди vs олігархи

Які рішення у 2021 році було ухвалено на користь компаній Ахметова, Фірташа та інших

Українські суди протягом 2021 року ухвалили кілька скандальних рішень на користь підприємств, власниками яких є олігархи, про це йдеться в матеріалі видання "Слово і Діло".

Наприклад, суд зобов'язав «Укренерго» сплатити 1,3 млрд грн боргу ДТЕК Ріната Ахметова за роботу на ринку балансувальної електричної енергії. Про це та інші судові рішення – на інфографіці «Слово і діло».

Суди vs олігархи_1

На самому початку 2021 року Верховний суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги про стягнення 425,8 млн грн боргу з «ДТЕК Західенерго», що належить Рінату Ахметову, на користь НЕК «Укренерго».

В «Укренерго» наполягали, що «ДТЕК Західенерго» неналежно виконувала умови договору про надання послуг з передачі електроенергії.

Крім того, у червні Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу «Укренерго» до компанії «Д.Трейдінг» Ахметова про стягнення 651 млн грн заборгованості за надання послуг з передачі електроенергії.

Ще одне рішення на користь «ДТЕК Західенерго» Ахметова ухвалив у вересні Господарський суд Києва. Суд зобов'язав «Укренерго» виплатити 1,32 млрд грн боргу за роботу на ринку балансувальної електричної енергії, йдеться про період з листопада 2020-го до липня 2021-го. Нині справу направлено до Північного апеляційного господарського суду.

У липні Східний апеляційний господарський суд зобов'язав стягнути з «Укрзалізниці» 749,2 млн грн боргу на користь «Укртранслізингу» Ахметова. У грудні Верховний суд скасував це рішення.

Низку рішень у 2021 році суди ухвалили на користь облгазів, які належать олігарху Дмитру Фірташу.

У травні-червні Східний апеляційний госпсуд та Господарський суд Харківської області відмовили «Укртрансгазу» у задоволенні скарги та стягненні з «Харківгазу» 269,7 млн грн та 932 млн грн заборгованості. Наразі ці провадження перебувають на розгляді в Касаційному господарському суді.

Крім того, Верховний суд відмовив у стягненні 956,8 млн грн боргу з «Київоблгазу» на користь «Укртрансгазу».

«Укртрансгазу» також не вдалося відсудити 2,53 млрд грн у «Дніпропетровськгазу» за неналежне виконання зобов'язань за договором транспортування газу – Верховний суд відмовив у задоволенні касаційної скарги.

У червні Верховний суд не задовольнив касаційну скаргу щодо повернення до державної власності газової мережі «Волиньгаз».

Своєю чергою, «Нафтогаз України» не зміг у суді домогтися відкриття провадження у справі про банкрутство «Київоблгазу». Північний апеляційний госпсуд відмовився задовольнити апеляційну скаргу та підтвердив рішення іншого суду, в якому йшлося, що «Київоблгаз» не відповідає законодавчому поняттю юридичної особи, яка не може виконати свої грошові зобов'язання інакше як через процедуру банкрутства. Справа також перебуває на розгляді в Касаційному госпсуді.

У листопаді Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу та скасував вимогу до компанії «Інтерпайп» Віктора Пінчука про збільшення податку на прибуток: за основним платежем – 1,32 млрд грн, за штрафними санкціями – 639,1 млн грн.

Тоді ж у листопаді Окружний адмінсуд Києва скасував вимогу Центрального регіонального управління Податкової служби збільшити податок на прибуток «Укрнафти» Ігоря Коломойського до 4,28 млрд грн. Після цього було відкрито провадження про визнання рішення протиправним.

Крім цього, «Укрнафта» та «Укртатнафта» Коломойського завдяки суду уникнули сплати штрафу Антимонопольному комітету розміром 4,7 млрд грн.


24 листопада Кабінет міністрів затвердив план боротьби з олігархами, який, зокрема, передбачає забезпечення справедливого та ефективного правосуддя до грудня 2023 року.

Попри це, вітчизняні олігархи не тільки не злякалися дій депутатів і чиновників із "95 кварталу", але, щонайважливіше, наростили свої апетити, продовжуючи грабувати українців.

Прийнятий і відкорегований комедіантами 95 кварталу з Верховної Ради Закон про олігархів є нічим іншим, як засобом збагачення владної верхівки України та олігархів, які її фінансують.

І на прикладі олігархів, який під час війни розкошують за рахунок зубожілого населення, яскраво демонструючи закон збереження енергії, згідно якого енергія не виникає з нічого і не зникає в нікуди, а може лише перетворюватись з однієї форми на іншу. Через цей закон неможливі вічні двигуни першого роду.

Але в українських реаліях, вічний двигун перетворень грошей з кишень збіднілого населення  на рахунки у офшорних юрисдикціях, розкішні маєтки, літаки, яхти, та усе інше під знаком "лакшері" провладних олігархів та ОЗУ з Банкової, Різницької, Богомольця, Володимирської, працює безвідмовно. Наповнюючи Закон про олігархів Зеленського кров'ю, висосаною з українців.

Читайте також:
Політика
Такий девіз олігарха Зеленського.
16 березня, 08:17
Кримінал
Родина російського олігарха узбецького походження продовжує розкошувати в Європі. Але правоохоронці ФРН стали на заваді.
05.10.2023, 18:55
Кримінал
Також НЕК "Укренерго" збагатили Коломойського на 1,4 млрд грн
29.08.2023, 10:51
Блоги
У реєстр олігархів не внесено жодного прізвища, оскільки Україна перебуває у стані війни.
11.08.2023, 07:39
Опінії
Було б дуже чудово для України, аби ще зірка Єрмака і Татарова закотилася до бісової матері. Тоді б уроборос корупції зник сам собою...
01.06.2023, 20:53
Виміри
А українцям зелена сволота, яка окупувала Україну, пропонує підвищити тариф на електроенергію.
24.04.2023, 16:03