Світове сафарі на банду путіна
Капкан санкцій проти членів банди путіна і проти кремлівського бункерного щура, стискає лещата все сильніше
Про це свідчать частіші повідомлення про арешти яхт, вілл і банківських рахунків на тлі санкцій за напад на Україну.
Влада Франції арештувала кілька суден, що підпадають під обмежувальні заходи, у тому числі яхту Amore Vero, яка належить довіреному поплічнику путіна, голові російської нафтовидобувної компанії «Роснефть» Ігорю Сечину.
Інший мільярдер, який опинився в зоні дії санкцій, Михайло Фрідман втратив частку активів у люксембурзькій компанії LetterOne Holdings. Йому довелося оголосити про вихід з Альфа-банку разом із співвласником Петром Авеном, щоб вивести структуру з-під удару.
Попри факт введення рестрикцій, що відбувся, обидва путінські злодії назвали себе «довгостроковими інвесторами, відданими європейським компаніям» і пообіцяли оскаржити західні обмеження в судових інстанціях.
Адміністрація Байдена тим часом оголосила про створення спеціальної структури для боротьби з корумпованими російськими злодіями-олігархами.
За його словами, багато завдань по боротьбі з корумпованим капіталом буде покладено на спецгрупу Klepto Capture. До неї увійдуть слідчі американського мін'юсту та інших правоохоронних органів, а також представники експертного середовища.
Проблемою наразі залишається робота над виявленням та ідентифікацією закордонних активів, які перебувають у руках близької до Кремля «еліти».
Право власності може бути приховано за кількома шарами підконтрольних компаній, сформованих в офшорних податкових гаванях. Їхніми власниками можуть бути члени сім'ї або друзі, а не самі олігархи. Однак розширивши нещодавні рестрикції на родичів, офіційні особи на Заході розраховують частково усунути цю лазівку.
Цікаво, що «Ізраїль» відмовився надавати дах одноплемінним членам путінської банди, хоча раніше активно допомагав їм по праву їхнього походження.
Про відповідне розпорядження стало відомо завдяки джерелам Axios, які оприлюднили заяву міністра закордонних справ сіоністського режиму Яіра Лапіда на одному з урядових засідань.
«Ви повинні бути дуже обережні, бо це ті хлопці, які мають зв'язки, і вони можуть зателефонувати вам і попросити вас про щось. Ні на що не погоджуйтеся», — заявив він, маючи на увазі одноплемінників з-поміж великих путінських злодіїв.
З заяви Лапіда випливає, що його уряд зараз найбільше побоюється збитків для його міжнародної репутації за будь-який жест лояльності на адресу Москви, яка, як люблять висловлюватися офіційні особи в «Ізраїлі», є «сусідом із сирійським театром бойових дій».
Крім того, у цій колись безпечній для членів банди Путіна єврейського походження гавані, схоже, прораховують варіант, за якого список обмежувальних заходів проти близьких до Кремля фігур буде розширено.
Такі ремарки з боку Лапіда пролунали після того, як частина впливових осіб у «Ізраїлі» звернулася до посла США Тома Найдеса з проханням не накладати санкцій на один із головних «гаманців» Путіна – Романа Абрамовича.
В інтерв'ю турецьким ЗМІ політолог та економіст Андерс Ослунд зауважив, що посилення йде у тому, що стосується фінансових, технологічних та персональних обмежувальних заходів проти Кремля.
За словами Ослунда, головне гасло цієї кампанії звучить так: «Заберіть в олігархів палаци та яхти!» Головні гравці тут – це Великобританія, Франція та США. «Мені здається, їм нема де сховатися, а їхні політичні друзі вже не сміють їх захищати», — наголосив експерт.
Як пояснив Ослунд, тиск може бути припинено, якщо московія раптом піде з України.
Своєю чергою колишній координатор санкційної політики Держдепартаменту Деніел Фрід та США, Британія та Європа об'єднають зусилля для виявлення активів російських олігархів.
За його словами, виняток становить лише Китай, від якого Росія відтепер ставатиме все більш залежною.
«Метою стане путінське клептократичне оточення, хоч, можливо, і не всі олігархи. Це жорстоко, але Путін привів московію до цієї ситуації», – резюмував Фрід.